MyBBDepo - Türkiyenin MyBB Deposu Forumuna Hoşgeldiniz
Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir).
xpserkan avatar
Konuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Derecelendirme: 5/5 - 2 oy

MyBB 1609 - Pro-v7 Güncelleme + Geçiş Paketi


Sponsor Reklam

Çevrimdışı xpserkan
 Tarih: 31-12-2012, Saat:04:03
(Son Düzenleme: 30-01-2013, Saat:21:53, Düzenleyen: S.G.)
#1
MyBB Forumu Orjinal 1.6.8 + 1.6.9 ve Pro-v6 sürümlerinden Pro-v7 Sürümüne Geçirme/Güvenlik Güncelleme ve Versiyon Yükseltme Paketi
mybb-pro-v7-header-logo.png
Merhaba arkadaşlar, sevgili pro paket kullanıcıları,
Bu paket sayesinde 1608 pro-v6 sürümünden sorunsuz bir şekilde 1609 pro-v7 serisine geçiş/güncelleme yapacağız. Göz kırpma
Aynı şekilde Orjinal mybb kullanan site sahipleride bu paket ile sitelerini 1608 + 1.6.9 sürümlerinden pro-v7 sürümüne geçirebilecekler..

İlk olarak işlem yapmadan önce, Full FTP + Veritabanı yedeklerinizi MUTLAKA alınız.. :exclamation:

Yedek alma konusunda bilginiz yoksa eğer şuradaki konulardan yararlanabilirsiniz..
(incelenmesi tavsiye edilir)

Onay-Cevap Aşama 2: Yedeklerimizi aldıktan sonra , Admin paneli Sağ Ok Ayarlar Sağ Ok Genel Yapılandırma Ayarları 'dan , en sondaki Sağ Ok Tüm Eklentileri Kapat? sekmesinden , forumunuzda yüklü tüm eklentileri devre dışı bırakın..

Resim-Grafik Bkz Ekran Görüntüsü:
resim

Onay-Cevap Aşama 3: Bu işlemlerden sonra artık forumunuz güncelleme/versiyon yükseltme işlemi hazır sayılır..

NoktaAçılan .rar dosyasının içinde yer alan ''Güncelleme-Geçiş-Dosyaları'' isimli klasörün içindekileri komple forumun kurulu olduğu dizine, yani (index.php , images, vb. dosyalarının olduğu yere) yüklüyoruz. (Değiştirilsin mi sorusuna evet diyoruz.)

NoktaDosyaların FTP'ye yükleme işlemi bittikten sonra, aşağıda isimlerini yazmış olduğum dosya ve klasörlerin CHMOD izinlerini 777 olarak ayarlayınız.
 1. /cache
 2. /cache/themes
 3. /uploads
 4. /uploads/avatars
 5. /inc/languages
 6. /inc/config.php
 7. /inc/settings.php
Versiyon yükseltme işleminden sonra CHMOD izinlerini tekrar eski hallerine getirmeyi unutmayınız.!

Bilgi-Kaynak Önemli Hatırlatma: Eğer ./admin klasörü ve ./inc/config.php dosyasının adını güvenlik gereği değiştirmiş iseniz, lütfen güncelleme yapmadan eski hallerine çeviriniz. Aksi halde güncelleme işlemi yapamaz ve hata ile karşılaşırsınız..!


Daha sonra tarayıcınızın adres satırına, http://site-adresiniz.com/install/upgrade.php yazarak, ''ENTER'' basıp versiyon yükseltme sihirbazını çalışıtırıp yönergeleri takip edin ve güncelleme işlemi tamamlayın...

Onay-Cevap Aşama 4: Güncelleme işlemi tamamlandıktan sonra, tekrar Admin paneli Sağ Ok Ayarlar Sağ Ok Genel Yapılandırma Ayarları 'dan , en sondaki Sağ Ok Tüm Eklentileri Kapat? sekmesinden , forumunuzda yüklü tüm eklentileri aktif ediyoruz..

Buraya kadar tüm adımları dikkatli bir şekilde yaptıktan sonra, Pro Paket Gereksinim Ayarlarına geçiyoruz..

Pro paket gereksinim ayarları için öncelikle kısa bir açıklama yapmanın faydalı olacağını düşünüyorum..

Pro paket gereksinim ayarları, hem normal/orjinal mybb kulananlar , hemde Pro-v6 paketini kullananlar için 2 farklı anlatıma giriyor, ilk önce Pro-v6 sürümünden pro-v7 sürümüne geçiş yapmak için gerekli adımları sırasıyla anlatıyorum..

1608 Pro-v6 sürümünden 1609 Pro-v7 sürümüne geçiş/güncelleme yapacaklar:

NoktaDosyalarımızı yükledik, adres satırına => site-adresi.com/install/upgrade.php yazıp çalıştırdık ve güncelleme işleminin ilk aşamasını buraya kadar tamamladık. Alternatiflere devam ediyoruz..

Alternatif 1:
NoktaFtp'deki dosyaların tümü değiştiği için kullandığınız temanın logo ve ikonları haliyle silinecektir. Bu durumda yedeğini almış olduğunuz ftp dosyalarından ''./images'' klasörünün içinden logo ve gerekli grafikleri alarak tekrar geri yükleyip devam ediyorsunuz..

Alternatif 2:
NoktaKullandığınız temanın logo ve ikonların silinmesi sizin için sorun teşkil etmiyorsa, ve yeni pro-v7 default temasını kullanmak istiyorsanız eğer, indirmiş olduğunuz paketin içinde yer alan Pro-v7_Tema klasörünün içindeki, Pro-v7_Default-theme.xml ya da Pro-v7.1_Color_Picker-theme dosyalarından birini veya her ikisinide aynı şekilde Sağ Ok Admin KP. Sağ Ok Temalar & Şablonlar'dan Sağ Ok Temalar sekmesine tıklayın daha sonra açılan sayfadan ''Tema yükle'' sekmesine tıklayın ve import edin.
Temayı import ettikten sonra, artık Pro-v6 kullanıcıları, Pro-v7 sürümünü %100 olarak sorunsuz bir şekilde kullanıyorsunuz.

Normal/Orjinal MyBB 1.6.8 + 1.6.9 Kullanıp, 1609-Pro-v7 sürümüne geçiş/güncelleme yapacaklar:

Normal/Orjinal MyBB 1.6.8 ve 1.6.9 sürümü kullanan arkadaşlarımız , üst kısımdaki ''Alternatif 2'' maddesinide uygulayıp aşağıdaki direktifleri harfiyen uyguluyorlar...

NoktaAlternatif 2'yi uyguladıktan sonra, Admin paneli Sağ Ok Araçlar & Bakım sekmesinden Sağ Ok Sayım & Yapılandırma sekmesine girerek, tüm sayım fonksiyonlarını sırasıyla tek tek yapıyoruz..

NoktaDaha sonra, Postbit bilgilerini kontrol ediyorsunuz, eğer postbit bilgilerinde sorun varsa ya da eksik olmuşsa, özel profil alanlarından , gerekli alanları oluşturup bu sorunu düzeltebilirsiniz. Bununla ilgili forumumuzda daha önce sorulmuş ve çözüme ulaşmış konular mevcuttur..

NoktaSon olarak Orjinal paket'ten , pro paket'e geçirilen forumların, postbit stilleri yatay olarak ayarlı olduğu için pro temasını yükledikten sonra dikey olmaya bilir, bu durumda eğer postbit sitiliniz yatay ise hemen aşağıdaki bağlantıda yer alan konudaki anlatımı uygulayınız..


Ayrıca bakınız sıkça sorulan sorular ve cevapları...Buraya kadar herşeyi doğru bir şekilde yaptınız artık 1609 Pro-v7 sürümüne geçmiş oluyorsunuz.

Bilgi-Kaynak Son Not: Bu paket ile sıfır kurulum yapamıyorsunuz, sıfır kurulum yapmak için aşağıdaki bağlantıdan ilgili konuya ulaşabilirsiniz..

Demo Link Pro Demo Link: http://pro.mybb.com.tr/

Resim-Grafik Ekran Görüntüleri:
       
Pro-v7 Default ve Color_Picker Temaları

Bilgi-Kaynak Geri Bildirim:
kurulum aşaması veya sonrasında yaşadığınız veya olası yaşayacağınız sorunlar için bu konu altından yada Pro Paket Soru & Sorunları Dahili url link - Internal link bölümünden yardım talebinde bulanabilirsiniz..

Dosya Hash'leriDosya: MyBB_1609_Pro-v7_Geçiş_Güncelleme_Paketi.rar
CRC-32: d7902494
MD4: e92c9d386cebda9fe4c7b594024818f9
MD5: 1040127a5920a5470390d37ce27c692b
SHA-1: dd9741ad7ed0b6b19333577174277a6e839abcc7


Tarih-Zaman Yayın Tarihi: 30.12.2012 , Saat: 19:06

Wrench Rar Şifresi: mybb.com.tr

AlıntıKaynak: www.mybb.com.tr


Ek Dosyalar
.rar   MyBB_1609_Pro-v7_Geçiş_Güncelleme_Paketi.rar (Dosya Boyutu: 2.33 MB / İndirme Sayısı: 332)
Cevapla
Sponsor Reklam
Sponsor Reklam Sponsor Reklam

Çevrimdışı xpserkan
 Tarih: 31-12-2012, Saat:04:08
#2
Pro-v7 Sürümü İçin Yeni Revizyonlar:
1609 Pro-v7 sürümü için ekstra 1 adet yeni tema ve 2 hata düzeltmesi yapılmıştır. Bunlar aşağıda listelenmiştir.
 • NoktaPaket içine 1 Adet daha tema eklendi. Bu tema, LoDos, (007combatant) nickli arkadaşımız tarafından eski kapadokya teması geliştirilip eklenmiştir.
  NoktaForum ana sayfasındaki son mesajların karakter uzunlukları 25 yerine 32 olarak değiştirilmiştir.
  NoktaKonu gösterimdeki, Konu Bağlantı Araçları ve Anahtar kelimelerdeki, URL/Link hatası düzeltilmiştir.

  Nokta Pro-v7 sürümü, pro serisinin en sağlam ve stabil sürümü olarak yayına sürülmüştür.
Cevapla
Bunu Beğenenler: Xray , S.G

Çevrimdışı ßyßurak
 Tarih: 31-12-2012, Saat:04:17
#3
Teşekkürler Sanırım Kapadokya Temasında Multicolor ÖZelliği Bulunuyor
Cevapla
Bunu Beğenenler:

Çevrimdışı xpserkan
 Tarih: 31-12-2012, Saat:04:37
#4
(31-12-2012, Saat:04:17)ßyßurak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler Sanırım Kapadokya Temasında Multicolor ÖZelliği Bulunuyor

Rica ederim hocam,
Evet dediğiniz gibi sadece Kapadokya temasında, Color_Picker yani multi color özelliği mevcut. Diğer default temada bu özellik yoktur..
Cevapla
Bunu Beğenenler:

Çevrimdışı LegansTR2
 Tarih: 31-12-2012, Saat:12:11
(Son Düzenleme: 31-12-2012, Saat:12:12, Düzenleyen: LegansTR2.)
#5
hocamgeçmiştim önceki sürümüm prov6 1.6.9işk önce çıktıpı için ona geçmiştim pro v7 ye yükseltiyim dedim 1.6.9 dan tekrar 1.6.9 a geçtim Açık Ağızlı Gülümseme
Cevapla
Bunu Beğenenler:

Çevrimdışı SPeeDFire^^
 Tarih: 31-12-2012, Saat:18:39
(Son Düzenleme: 31-12-2012, Saat:19:25, Düzenleyen: SPeeDFire^^.)
#6
-- -- Tablo döküm verisi `mybb_users` -- INSERT INTO `mybb_users` (`uid`, `username`, `password`, `salt`, `loginkey`, `email`, `postnum`, `avatar`, `avatardimensions`, `avatartype`, `usergroup`, `additionalgroups`, `displaygroup`, `usertitle`, `regdate`, `lastactive`, `lastvisit`, `lastpost`, `website`, `icq`, `aim`, `yahoo`, `msn`, `birthday`, `birthdayprivacy`, `signature`, `allownotices`, `hideemail`, `subscriptionmethod`, `invisible`, `receivepms`, `receivefrombuddy`, `pmnotice`, `pmnotify`, `threadmode`, `showsigs`, `showavatars`, `showquickreply`, `showredirect`, `ppp`, `tpp`, `daysprune`, `dateformat`, `timeformat`, `timezone`, `dst`, `dstcorrection`, `buddylist`, `ignorelist`, `style`, `away`, `awaydate`, `returndate`, `awayreason`, `pmfolders`, `notepad`, `referrer`, `referrals`, `reputation`, `regip`, `lastip`, `longregip`, `longlastip`, `language`, `timeonline`, `showcodebuttons`, `totalpms`, `unreadpms`, `warningpoints`, `moderateposts`, `moderationtime`, `suspendposti[...]

MySQL çıktısı:

#1062 - Duplicate entry '1' for key 'PRIMARY'

MySQL çıktısı:

veri tabanını kayıt yüklerken hata


Siteyi kurdum erşey hazır ama users yüklerden yukardı hatayı alıorum üyeler gözükmüyo
tamam düzeldi sorun yeni useri silip eskiyi eklince userler geldi Gülümseme
Cevapla
Bunu Beğenenler:

Çevrimdışı ByEgeLi
 Tarih: 02-01-2013, Saat:17:42
#7
Hocam com.nu domaininde nasıl olacak?
Cevapla
Bunu Beğenenler:

Çevrimdışı akademi51
 Tarih: 06-01-2013, Saat:15:20
#8
posbitteki id ler ruh hali vs hangi şablonda sıralama değişti

resim
Cevapla
Bunu Beğenenler:

 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Güvenlik [MCTR - 1.6] MyBB 1.6.16 - Güvenlik & Güncelleme Paketi xpserkan 3 4,226 06-07-2015, Saat:14:59
Son Yorum: Mehmethan12
  [MCTR] Forumu MyBB 1.6.5 Sürümüne Yükseltme İşlemleri 007combatant 1 3,384 22-08-2014, Saat:16:49
Son Yorum: __Smile__
Onay [MCTR] MyBB 1614 - Pro-v12 Güncelleme Paketi xpserkan 10 5,058 20-08-2014, Saat:23:01
Son Yorum: 1st4n6uL
Güvenlik [MCTR] MyBB 1.6.15 - Güvenlik Güncelleme Paketi S.G 1 2,286 12-08-2014, Saat:12:33
Son Yorum: Manager
Güvenlik [MCTR] MyBB 1.6.14 - Güvenlik Güncelleme Paketi xpserkan 5 3,187 08-07-2014, Saat:19:17
Son Yorum: xpserkanKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi