MyBBDepo - Türkiyenin MyBB Deposu Forumuna Hoşgeldiniz
Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir).
007combatant avatar
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 3 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Derecelendirme: 5/5 - 3 oy

Pro Paket - Sıkça Sorulan Sorular - [SSS + İndex Arşiv]


Sponsor Reklam

Çevrimdışı 007combatant
 Tarih: 17-04-2012, Saat:10:16
(Son Düzenleme: 11-03-2013, Saat:16:26, Düzenleyen: xpserkan.)
#1
MyBB Pro Paket Sistemi için Sıkça Sorulan Sorular - [SSS + İndex Arşiv Dökümanı]

Merhaba sevgili pro paket kullanıcıları,
Bu konumuzda pro paketin default temasındaki düzenlemeleri için portal sayfasındaki ''reklam alanları'' ile ''değişen resim kutusu'' kullanımı, ''duyuru alanlarını'' düzenlemek/değiştirmek, ''portal karakter sınırı'' ayarlamak , ''Meta'' ve ''keywords'' düzenlemeleri vb. gibi sıkça sorulan soruları tek konu halinde arşiv ve ders amaçlı olarak sizlere yapılması gerekenleri anlatmaya çalışacağım..
Buyrun hemen anlatıma geçelim.

Soru-Sorun Soru 1: Anasayfadaki duyuruları nasıl düzenleyebilirim?

Onay-Cevap Cevap 1: Anasayfadaki duyuru alanlarını, temanın index şablonlarından düzenleyebilirsiniz..

Bilgi-Kaynak Erişim Yolu 1: Admin Paneli Sağ Ok Temalar & Şablonlar Sağ Ok Şablonlar'dan Sağ Ok Pro paket Temasına tıklıyorsunuz ve açılan şablon listesindeki İndex Şablonlar'dan Sağ Ok ''index'' şablonuna girip gerekli düzenlemeyi yapıyorsunuz..

Soru-Sorun Soru 2: Temaya ekli ''Meta'' ve ''keywords'' kodlarını nasıl düzenleyebilirim?

Onay-Cevap Cevap 2: Temanın ''index'' ve ''headerinclude'' şablonlarından gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz..

Bilgi-Kaynak Erişim Yolu 2.a: Admin Paneli Sağ Ok Temalar & Şablonlar Sağ Ok Şablonlar'dan Sağ Ok Pro paket Temasına tıklıyorsunuz ve açılan şablon listesindeki İndex Şablonlar'dan Sağ Ok ''index'' şablonuna girip gerekli düzenlemeyi yapıyorsunuz..
Kod:
<meta name="description" content="{$mybb->settings['bbname']}" />

Bilgi-Kaynak Erişim Yolu 2.b: Admin Paneli Sağ Ok Temalar & Şablonlar Sağ Ok Şablonlar'dan Sağ Ok Pro paket Temasına tıklıyorsunuz ve açılan şablon listesindeki Headerinclude Şablonlar'dan Sağ Ok ''headerinclude'' şablonuna girip gerekli düzenlemeyi yapıyorsunuz..
Kod:
"<meta name="keywords" content="buraya, 25 tane, anahtar, kelimeleri, virgül ile, ayırıp, yazınız" />"

Soru-Sorun Soru 3: Portal sayfasındaki, ''Rastgele Değişen Resimler'' kutusuna nasıl kendi resimlerimi ekleyebilirim ?

Onay-Cevap Cevap 3: Portal sayfasındaki, ''Rastgele Değişen Resimler''i düzenlemek için, FTP'den images klasörü içinde yer alan ''rastgele_resimler'' klasörünün içine istediğiniz uzantı ve isimde çıkmasını istediğiniz resimleri yükleyebilirsiniz.
Resim isimleri ve uzantıları önemli değildir, otomatik olarak algılayıp portal sayfasında çıkacaktır..

Soru-Sorun Soru 4: Portal sayfasındaki, sag ve sol reklam alanı kutularındaki banner resimlerini nasıl değiştirebilirim?

Onay-Cevap Cevap 4: Portal sayfasındaki reklam alanı kutularına yine temanın portal şablonlarına girip düzenleyebilirsiniz. Banner resimleri ftp'ye yükleyecekseniz eğer şablondaki banner adını ve uzantısınıda ayarlamanız gerekli..


Bilgi-Kaynak Erişim Yolu 4: Admin Paneli Sağ Ok Temalar & Şablonlar Sağ Ok Şablonlar'dan Sağ Ok Pro paket Temasına tıklıyorsunuz ve açılan şablon listesindeki Portal Şablonlar'dan Sağ Ok ''portal_sag_reklam'' ve ''portal_sol_reklam'' şablonuna girip gerekli düzenlemeyi yapabilirsiniz.

Soru-Sorun Soru 5: Portal sayfasındaki, ''konuların karakter sınırını'' nasıl değiştirebilirim?

Onay-Cevap Cevap 5: Portal sayfadaki Karakter limiti 550 olarak ayarlıdır, eğer limiti değiştirmek istiyorsanız, ftp'den forumun kurulu olduğu ana dizindeki Sağ Ok portal.php dosyasını notepad++ programı ile açarak 666. satırda şu kodları bulup 550 yazan yeri değişiyorsunuz..

portal.php dosyasında 666. satırda yer alan karakter limiti:
PHP Kod:
$karakter_sayisi "550"

Soru-Sorun Soru 6: Portal sayfasındaki, ''Menü linkleri ve isimlerini' değiştirebilirim?

Onay-Cevap Cevap 6: Portal sayfasındaki menüyü temanın portal şablonlarından ''portal_menu'' şablonuna girerek düzenleyebilirsiniz..

Bilgi-Kaynak Erişim Yolu 6: Admin Paneli Sağ Ok Temalar & Şablonlar Sağ Ok Şablonlar'dan Sağ Ok Pro paket Temasına tıklıyorsunuz ve açılan şablon listesindeki Portal Şablonlar'dan Sağ Ok ''portal_menu'' şablonuna girip gerekli düzenlemeyi yapıyorsunuz..

Soru-Sorun Soru 7: Header'daki menüyü diğer değişle logonun altındaki menü linkleri ve isimlerini nasıl değiştirebilirim?

Onay-Cevap Cevap 7: Header menüsü 2 ayrı şablondan düzenleniyor , yani temanın hem ''header'' hemde ''portal'' şablonundan menü için gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz..

Bilgi-Kaynak Erişim Yolu 7.a: Admin Paneli Sağ Ok Temalar & Şablonlar Sağ Ok Şablonlar'dan Sağ Ok Pro paket Temasına tıklıyorsunuz ve açılan şablon listesindeki Header Şablonlar'dan Sağ Ok ''header'' şablonuna girip gerekli düzenlemeyi yapıyorsunuz..

Bilgi-Kaynak Erişim Yolu 7.a: Admin Paneli Sağ Ok Temalar & Şablonlar Sağ Ok Şablonlar'dan Sağ Ok Pro paket Temasına tıklıyorsunuz ve açılan şablon listesindeki Portal Şablonlar'dan Sağ Ok ''portal'' şablonuna girip gerekli düzenlemeyi yapıyorsunuz..

Soru-Sorun Soru 8: Temanın logosunu nasıl değiştirebilirim?

Onay-Cevap Cevap 8: Temada 2 adet logo vardır, bir tanesi bg arkaplan olarak eklidir, diğeri onun üstünde mini logo olarak eklidir..

PHP Kod:
./images/header.jpg    => 990 px × 140 px
./images/logo.png       => 330 px × 125 px 


Soru-Sorun Soru 9: Eklediğim videoların arkasında/çevresinde gözüken ''LCD TV'' çerçevesini nasıl değiştirebilir ya da ayarlayabilirim?

Onay-Cevap Cevap 9: Video çerçeveleri için şu konulardan yararlanabilirsiniz..Soru-Sorun Soru 10: Normal sürümden pro paket sürümüne geçtim, fakat postbit'te kullanıcının profil bilgileri çıkmıyor ya da yanlış çıkıyor nasıl düzenleyebilirim?

Onay-Cevap Cevap 10: Normal (orjinal) mybb sürümünden geçiş yapınca profil alanları upgrade sırasında otomatik eklenmiyor ve eklenmediği gibide postbit kısmında gerekli bilgileride yansıtmıyor. Bu sorunu çözebilmek için admin panelinden / Ayarlar / Özel Profil Yönetimi kısmına girereki gerekli 4 adet özel alanları eklemeniz gerekiyor..

Özel alanları eklediğiniz zaman ''postbit_classic'' şablonundan da fid numaralarını düzenlemeniz gerekli.. Bununla ilgili şu konudan yararlanabilirsiniz..


Ayrıca bakınız..


Soru-Sorun Soru 11: Portal sayfasını açılış/giriş sayfası olarak nasıl ayarlayabilirim?

Onay-Cevap Cevap 11: Portalı açılış/giriş sayfası olarak ayarlamak için aşağıdaki kodları, ftp'den forumun kurulu olduğunu ana dizinde yer alan .hatccess dosyasına eklemeniz yeterlidir..

PHP Kod:
DirectoryIndex portal.php index.php index.html 

Soru-Sorun Soru 12: Portal sayfasındaki sağ ve sol blok kutularının görünüş sıralarını nasıl ayarlayabilirim?

Onay-Cevap Cevap 12: Portal sayfasındaki kutu düzenini aşağıdaki vermiş olduğum bağlantıdaki konudan yararlanarak değiştirebilirsiniz..


Pro paket hakkında diğer soru ve sorunlarınız için çözüme ulaşmış ve arşive taşınmış konulardan yararlanabilirsiniz..


Eğer cevabı olmayan bir sorun yaşıyorsanız, pro paket soru & sorunlar bölümüne yeni bir konu açarak yardım talebinde bulunabilirsiniz..


AlıntıKaynak: www.mybb.com.tr
Cevapla
Bunu Beğenenler: aNqeLofDe4th , S.G
Sponsor Reklam
Sponsor Reklam Sponsor Reklam

Çevrimdışı bilalekrem
 Tarih: 13-05-2012, Saat:12:59
#2
Lsd çerçevesini nasıl duzenlyecegiz?
Cevapla
Bunu Beğenenler:

Çevrimdışı xpserkan
 Tarih: 24-05-2012, Saat:20:03
#3
(13-05-2012, Saat:12:59)bilalekrem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lsd çerçevesini nasıl duzenlyecegiz?

Konuda yazıyor zaten hocam cevabı..

Onay-Cevap Cevap 9: Video çerçeveleri için şu konulardan yararlanabilirsiniz..


Cevapla
Bunu Beğenenler: aNqeLofDe4th

İzinli TheLegend
 Tarih: 24-05-2012, Saat:20:06
#4
(24-05-2012, Saat:20:03)xpserkan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13-05-2012, Saat:12:59)bilalekrem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lsd çerçevesini nasıl duzenlyecegiz?

Konuda yazıyor zaten hocam cevabı..

Onay-Cevap Cevap 9: Video çerçeveleri için şu konulardan yararlanabilirsiniz..Hocam verdiğniz linklerde mctr'dekileri vermişsiniz ama mctr kapalı :S
Cevapla
Bunu Beğenenler:

Çevrimdışı aNqeLofDe4th
 Tarih: 24-05-2012, Saat:20:09
#5
(24-05-2012, Saat:20:03)xpserkan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13-05-2012, Saat:12:59)bilalekrem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lsd çerçevesini nasıl duzenlyecegiz?

Konuda yazıyor zaten hocam cevabı..

Onay-Cevap Cevap 9: Video çerçeveleri için şu konulardan yararlanabilirsiniz..hocam linkler kırık mctr kapalı olduğu için birde pro paket mini logo.psd paylaşabilirmisiniz.
Cevapla
Bunu Beğenenler:

Çevrimdışı akademi51
 Tarih: 25-05-2012, Saat:15:49
#6
portalda ortada çıkan haberler neye göre çıkıyor güncel yazılanlar değil oradakiler.
Cevapla
Bunu Beğenenler:

Çevrimdışı aNqeLofDe4th
 Tarih: 27-05-2012, Saat:23:34
#7
(25-05-2012, Saat:15:49)akademi51 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: portalda ortada çıkan haberler neye göre çıkıyor güncel yazılanlar değil oradakiler.

Forumda açılan son konular çıkıyor.
Cevapla
Bunu Beğenenler:

Çevrimdışı Fenerbahce
 Tarih: 24-09-2012, Saat:10:48
#8
Otomatik Resim Boyutlandırma boyutlarını nasıl büyütebilirim?
Cevapla
Bunu Beğenenler:

 
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi