MyBBDepo - Türkiyenin MyBB Deposu Forumuna Hoşgeldiniz
Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir).
ßyßurak avatar
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.67/5 - 3 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Derecelendirme: 3.67/5 - 3 oy

Konularım Veya Yorumlarım Neden Siliniyor.. [Açıklama]


Sponsor Reklam

Çevrimdışı ßyßurak
 Tarih: 23-01-2013, Saat:17:02
(Son Düzenleme: 08-07-2013, Saat:14:43, Düzenleyen: ßyßurak.)
#1
Merhaba Arkdaşlar Son Bir Kaç Saatte Bir Kaç Arkdaşımız,Kardeşimiz Neden Konularım Yorumlarım Siliniyor Vs Konular Açmaya Başladı Bu Yuzden Bu Konuyu Açmaya Karar Verdim

İlk Olrak Neden Konularım Siliniyor Diyorsanız MDP Forum Kuralları Aşağıdaki Maddeleri İnceler İseniz Anlarsınız..


Madde 1. Forum ortamında veya özel mesajlarınızda genel ahlak kurallarına aykırı, kişileri/kurumları küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler kullanmak ve siyasi içerikli mesaj/yorum yazmak yasaktır.

Madde 3. Aynı mesajı bir defadan fazla gönderemezsiniz. Üst üste birbiriyle ilişkili birkaç mesaj gönderemezsiniz.
Mesajınıza ekleme yapmak için Düzenle butonunu kullanmalısınız.

Madde 4. Aynı konuyu, aynı veya farklı başlıklar altında birden fazla kez açamazsınız.

Madde 5. Forumlarımıza içeriksiz, gereksiz veya açılan başlıkla ilgisiz mesajlar gönderemezsiniz.

Madde 8.a. MyBBDepo ''Genel Sohbet'' bölümünde siteleriniz için; sitem nasıl olmuş, sitem hakkında önerileriniz, tema yaptım önerileriniz, vb. gibi konular açmak yasaktır. Sitenizi tanıtmak istiyorsanız eğer ''Site sunumları'' bölümünden bunu yapabilirsiniz, forum ortamından kesinlikle bu tür konulara izin verilmeyeceği gibi görüldüğü takdirde direk silinip + konuyu açan kişi veya kişilere ''uyarı puanı'' verilecektir.


Madde 13. MyBBDepo Forum sitesine ait linkler harici, aktif link kullanmak kesinlikle yasaktır.
Sitenize veya başka bir siteye ait link vermek için linkleri [ code] [ /code ] tagları içinde ekleyiniz.

1-2 Ay Önce forum Yönetiminden Serkan Ve 007combatant Hocam Code Tagları İçinde Olmayan Linkli Konuları Direk Silin Demişti Çoğu Konu Bu Yüzden Siliniyor.

Madde 17. Forumlarda belirlenmiş kategorilere uygun olmayan bir konu açamazsınız. Forumlarımız tartışma/sohbet ortamı olarak değil, ağırlıklı olarak MyBB sorunlarına çözüm bulma ortamı için kullanılmalıdır.Madde 18. Konu başlıklarınızda mümkün olduğu kadar konu ile alakalı ve açıklayıcı başlıklar kullanmalısınız. Hiçbir açıklayıcılığı olmayan "yardım edin", "lütfen dikkat", "acil yardım!!" ''ne olur yardım!!'' ve benzeri başlıklar kullanmamalısınız. Kullanıldığı takdirde yönetimin insafiyetinde olup açmış olduğunuz konu silinebilir yada cevap verilmeyebilir! (kimse açtığınız konu başlığını düzenlemek zorunda değildir.)Madde 24. Forum moderatörlerinden ve editörlerden özel mesajla teknik destek istemeyiniz. Moderatör ve editörlerimiz teknik destek amaçlı olmayan tüm özel mesajlarınıza açıktır. Teknik problemlerin çözüm yolu ilgili forumda daha once açılmış konuları incelemek ve arama yapmaktır eğer probleminizle ilgili açılmış konu yoksa yeni konu açmak ve probleminizi mümkün olduğu derecede açık yazmanız ve cevap beklemektir. Ayrıca açtığınız konularda probleminiz ile ilgili ''ekran görüntüsü'' , (casp) eklemeniz sorunun çözümünü kolaylaştırabilir..

Özel MEsaj Yoluyla Destek Yasak Old. Halde Ben Herkese Öm Yoluyla Mümkün olduğunca Destek Vermeye Çalışıyorum

Madde 24.a [email protected] tema ya da eklenti kullanımlarınızdan dolayı sitenizde oluşabilecek sorunlardan sorumluğu olmadığımız gibi destek almanızda mümkün değildir. [email protected] tema ya da eklenti sorunları için sitemizde destek verilmemektedir.!

Madde 24.b Premium/ücretli satın alınan tema ya da eklentilerden dolayı sitenizde oluşabilecek sorunlardan sorumluğu olmadığımız gibi destek almanızda mümkün değildir. Premium/ücretli satın alınan tema ya da eklentiler için destek verilmemektedir ve yapımcılarından destek almanız gereklidir..


Yorumlarım Neden Silniyor Diyorsanız İse

Alakasız yorumlar Atmaktır.

Örn: Bir Site Tanıtım Konusuna Bakın Logom Nasıl Olmuş Gibi Yorum Atarsanız Yorumlarınız Silinebilir Yada Bir Eklenti Konusuna Başka Bir ŞEy Hakkında Link Atarsanız Yorumlarınız Silinebilir..


Bu Yüzden Lütfen Kurallara Uyalım Hep Birlikte Güzelce Yaşayalım...
Bunu Beğenenler: xpserkan , S.G , iCarly , SvMedeT , Manager , Richardio
Sponsor Reklam
Sponsor Reklam Sponsor Reklam

Çevrimdışı iCarly
 Tarih: 23-01-2013, Saat:19:04
(Son Düzenleme: 23-01-2013, Saat:19:09, Düzenleyen: iCarly.)
#2
Hatırlatma için çok teşekkürler. Ama şu maddede bazı diyeceklerim var;

Alıntı:Madde 24. Forum moderatörlerinden ve editörlerden özel mesajla teknik destek istemeyiniz. Moderatör ve editörlerimiz teknik destek amaçlı olmayan tüm özel mesajlarınıza açıktır. Teknik problemlerin çözüm yolu ilgili forumda daha once açılmış konuları incelemek ve arama yapmaktır eğer probleminizle ilgili açılmış konu yoksa yeni konu açmak ve probleminizi mümkün olduğu derecede açık yazmanız ve cevap beklemektir. Ayrıca açtığınız konularda probleminiz ile ilgili ''ekran görüntüsü'' , (casp) eklemeniz sorunun çözümünü kolaylaştırabilir..

Şimdi ben ve birçok kişi bir konu açıyoruz. Açtığımız saate, güne vb. bağlı olarak görülme sayısı (özellikle yetkililer tarafından) az veya hiç şeklinde olabiliyor. Sonra başka arkadaşlarda açıyor ve bizim konumuz anasayfadaki son konu ve yorumlarda en aşağı iniyor ve gidiyor. Şimdi moderatörlerimiz diyorki "Flood yapmayın, alt alta mesaj atmayın." Şimdi bu konumuzu yetkililere duyurmamız lazım. "Güncel" diye yazamıyoruz. Editlesek mesajı anasayfada farketmiyor. Son zamanlarda nedense bakılması için "Rapor" edilen konularada cevap fazlasıyla gecikebiliyor. Peki biz şimdi ne yapalım? Evet arkadaşlar bunun cevabını yetkili arkadaşlardan bekliyorum.

Bu dediklerime örnek verilebilecek konularım var. "S.G" yöneticimiz benim bir konuma ters cevap verince bende ona bu konuları göstermiştim.

Örnekler;

Konu Adı: 3 Küçük Sorun.
Konu Açılış Tarihi: 05-11-2012 18:40
İlk Cevap Tarihi: 04-12-2012 13:00
İlk Cevap Çözüm Cevabı mı Soru mu?: Soru
Son Cevap Tarihi ve yazan: iCarly, 21-12-2012 13:47
Konu Linki:
PHP Kod:
http://mybbdepo.com/3-kucuk-sorun-konusu.html 

Evet arkadaşlar şimdi bakalım. Ben konuyu yazmışım. 5 Kasım 2012 tarihinde. Tam 29 gün sonra ilk cevap atılmış ve cevapta soru soruluyor. Ben 17 gün sonra görüp soruya cevap veriyorum. Bir daha dönüş yok..

Örnek 2;

Konu Adı: Mybb yaz saati hatası
Linki:
PHP Kod:
http://mybbdepo.com/mybb-yaz-saati-hatasi-konusu.html 

Arkadaşlar direkt inceleyin. Ben orada yazmışım. Bu sorun bütün MyBB sitelerinde var diye. Ama bana hala aynı şeyi yap deyip durmuşlar.

Örnek 3;

Konu Adı: [Çözülemedi] İstediğim Butonları Sadece Ziyaretçilere Göstermek
Konu Linki:
PHP Kod:
http://mybbdepo.com/cozulemedi-istedigim-butonlari-sadece-ziyaretcilere-gostermek-konusu.html 

Arkadaşlar bu konuyu da direkt inceleyin. Hiçbir yönetici cevabı yok. Ve bütün arkadaşlar aynı şeyi yazmış. "Yanlış eklemişsindir, headere bak" falan. Orada anlatmışım her şeyi ve bir daha cevap yok..

Son cevap: "Arkadaşlar Son Cevabımdan "5" Gün Geçti. Hala Cevap Yok Sanırım 4 Gün Önce Rapor Ettim, Yine Hala Cevap Yok Daha ne kadar bekleyeyim"
Son cevap tarihi: 30-08-2012 12:52

Arkadaşlar gördüğünüz gibi cevaptan "5" gün geçmiş. Ve "4" gün önce de "Rapor" ettiğim işleme alınmamış.


Evet arkadaşalr bunlar sadece bende olanlar. Daha bir sürü arkadaşta böyle sorunlar olduğunu düşünüyorum/biliyorum. Ben demiyorum; "yöneticiler yazdığımız an cevap versin falan. Asla zaten şunu da biliyorum onların böyle bir zorunluluğu yok. Ama eğer gerçekten yardım etmek için "MyBB Depo" varsa en azından bir konuya "29" günde cevap gelmesin.


Okuduğunuz için teşekkürler. Bu arada benim asla yöneticilere karşı bir eleştiri vb. amacım yok. Sadece fikirlerimi belirtmek istedim. Teşekkürler.
Bunu Beğenenler:

İzinli devmybb
 Tarih: 23-01-2013, Saat:19:27
#3
Benim şimdiye kadar hiçbir mesajım silinmedi.. Tüm mesajlarımı sorgulatın ve neden silinmediğini görebilirsiniz.

Her sorunu yötetici dahi olsa bilemeyebilir. Bu iş Baba mesleği olmadığı için herkes bu işi sonradan öğreniyor. Konulara cevaplar o yüzden geçiktiğini sanıyorum. Biraz bilgisi olan da varsayım üzerinden elinden geldiği kadar cevap vermeye çalışıyor. Bu tip sorunları büyütmenin hiç gereği yok.
Bunu Beğenenler: SvMedeT , xpserkan , S.G

Çevrimdışı iCarly
 Tarih: 23-01-2013, Saat:19:30
(Son Düzenleme: 23-01-2013, Saat:19:30, Düzenleyen: iCarly.)
#4
(23-01-2013, Saat:19:27)devmybb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim şimdiye kadar hiçbir mesajım silinmedi.. Tüm mesajlarımı sorgulatın ve neden silinmediğini görebilirsiniz.

Her sorunu yötetici dahi olsa bilemeyebilir. Bu iş Baba mesleği olmadığı için herkes bu işi sonradan öğreniyor. Konulara cevaplar o yüzden geçiktiğini sanıyorum. Biraz bilgisi olan da varsayım üzerinden elinden geldiği kadar cevap vermeye çalışıyor. Bu tip sorunları büyütmenin hiç gereği yok.

Şahsen ben kendi adıma hiçbir konum ve mesajım siinmedi. Zaten ben o konuda bir şey demedim. Çok haklısınız. Yönetici de bilmeyebilir. Ama en azından bilen yönetici veya kimselerin görüp yardım etmesini sağlayabileceğini düşünüyorum. Güncel tutmaya yardımcı olarak vb.

Teşekkürler
Bunu Beğenenler:

Çevrimdışı yamyamix
 Tarih: 23-01-2013, Saat:19:35
#5
Güzel konu ve tartışıp anlaşmak içinde bir ortam hazırlamış, sevindim. Gülümseme

@iCarly adlı arkadaşa tamamiyle katıldığımı belirtmek isterim. Ama katılma nedenimi aşağıda açıklayacam. Öncelikle kendimle alakalı bir kaç bir şey yazmak istiyorum.

Geçen günlerde bir arkadaşla dalga geçtiğim için uyarı aldım. Evet haklı bir uyarıydı. Ve yönetici arkadaşlar konuşup hallettik ben neden öyle davrandığımı açıkladım. O da bana uyarının nedenlerini açıkladı ve birbirimize teşekkür ederek kapattık orada konuyu bu yüzden öncelikle bu anlayıştan dolayı teşekkür ederim çok medenice bir davranıştı.

Şimdi gelelim benim forumda hoşuma gitmeyen ve sinirlerime hakim olamadığım sinirlenince de beni kendi terbiyeme yakışmayan hareketlere iten davranışlar var ve bunlardan gerçekten çok rahatsızlık duyuyorum.

Örneğin buradaki bazı kullanıcıların destek almak için açtığı konularda emir kipi kullanmasını çok garipsiyorum. Adam açıyor konuyu şöyle bir kategori istiyorum yerini bulamadım yoksa da böyle bir kategori açın iyi emrin olur başka da bir şey yapalım mı? Şu temayı istiyorum onu bana bulun. gibi konular görüyorum. Bu forumda beni tek rahatsız eden şey budur..

Şimdi gelelim @iCarly isimli arkadaşa katılma nedenime bazen yönetici arkadaşlardan öyle şeyler görüyorum ki bende şaşırıyorum. Eğer buraya yönetici olduysanız mybb'nin herşeyini biliyorsunuzdur. Eee kullanıcılara destek vermeyecekseniz bu ne işe yarayacak. Yardımseverin biri (xpserkan) bir hastane açıyor. Hastaneye halka hizmet etsin diye doktorlar(yöneticiler) tutuyor . Bu yöneticiler hastalarla ilgilenmiyor. Yani eğer bu site kurulduysa destek amaçlı kuruldu. Bizde zaten bilsek sormayacağız.. Bazen öyle zor duruma düşüyoruz ki sitede bir şey yaparken site gidiyor hata veriyor düzeltemiyoruz. Buraya konu açıyoruz cevap gelmiyor. Artık tek çare hosting firmasına yazıp sitenin son yedeğini istiyoruz bir kaç gün önceki yedek kurulunca son eklenen konular üyeler gidiyor çok kötü oluyor. üzgün
Bunu Beğenenler:

Çevrimdışı iCarly
 Tarih: 23-01-2013, Saat:19:40
#6
(23-01-2013, Saat:19:35)yamyamix Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel konu ve tartışıp anlaşmak içinde bir ortam hazırlamış, sevindim. Gülümseme

@iCarly adlı arkadaşa tamamiyle katıldığımı belirtmek isterim. Ama katılma nedenimi aşağıda açıklayacam. Öncelikle kendimle alakalı bir kaç bir şey yazmak istiyorum.

Geçen günlerde bir arkadaşla dalga geçtiğim için uyarı aldım. Evet haklı bir uyarıydı. Ve yönetici arkadaşlar konuşup hallettik ben neden öyle davrandığımı açıkladım. O da bana uyarının nedenlerini açıkladı ve birbirimize teşekkür ederek kapattık orada konuyu bu yüzden öncelikle bu anlayıştan dolayı teşekkür ederim çok medenice bir davranıştı.

Şimdi gelelim benim forumda hoşuma gitmeyen ve sinirlerime hakim olamadığım sinirlenince de beni kendi terbiyeme yakışmayan hareketlere iten davranışlar var ve bunlardan gerçekten çok rahatsızlık duyuyorum.

Örneğin buradaki bazı kullanıcıların destek almak için açtığı konularda emir kipi kullanmasını çok garipsiyorum. Adam açıyor konuyu şöyle bir kategori istiyorum yerini bulamadım yoksa da böyle bir kategori açın iyi emrin olur başka da bir şey yapalım mı? Şu temayı istiyorum onu bana bulun. gibi konular görüyorum. Bu forumda beni tek rahatsız eden şey budur..

Şimdi gelelim @iCarly isimli arkadaşa katılma nedenime bazen yönetici arkadaşlardan öyle şeyler görüyorum ki bende şaşırıyorum. Eğer buraya yönetici olduysanız mybb'nin herşeyini biliyorsunuzdur. Eee kullanıcılara destek vermeyecekseniz bu ne işe yarayacak. Yardımseverin biri (xpserkan) bir hastane açıyor. Hastaneye halka hizmet etsin diye doktorlar(yöneticiler) tutuyor . Bu yöneticiler hastalarla ilgilenmiyor. Yani eğer bu site kurulduysa destek amaçlı kuruldu. Bizde zaten bilsek sormayacağız.. Bazen öyle zor duruma düşüyoruz ki sitede bir şey yaparken site gidiyor hata veriyor düzeltemiyoruz. Buraya konu açıyoruz cevap gelmiyor. Artık tek çare hosting firmasına yazıp sitenin son yedeğini istiyoruz bir kaç gün önceki yedek kurulunca son eklenen konular üyeler gidiyor çok kötü oluyor. üzgün

Bana katıldığınız için teşekkürler. Fakat ben sizin bazı fikirlerinize katılmıyorum.

Hastane örneği vermişsiniz. Hastene halka hizmet ediyor ama karşılığında para alıyor. İster devlet olsun ister özel. Devlet hastenesi devletten, özel hastaneler direkt bizden alıyor. Ama MyBB Depo'daki yöneticiler bize bedava ve karşılıksız yardım veriyor. O yüzden onlara da hak veriyorum ama bazı yönleri hakkındaki fikirlerimi de belirtiyorum.

Teşekkürler.
Bunu Beğenenler:

Çevrimdışı yamyamix
 Tarih: 23-01-2013, Saat:19:44
#7
(23-01-2013, Saat:19:40)iCarly Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23-01-2013, Saat:19:35)yamyamix Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel konu ve tartışıp anlaşmak içinde bir ortam hazırlamış, sevindim. Gülümseme

@iCarly adlı arkadaşa tamamiyle katıldığımı belirtmek isterim. Ama katılma nedenimi aşağıda açıklayacam. Öncelikle kendimle alakalı bir kaç bir şey yazmak istiyorum.

Geçen günlerde bir arkadaşla dalga geçtiğim için uyarı aldım. Evet haklı bir uyarıydı. Ve yönetici arkadaşlar konuşup hallettik ben neden öyle davrandığımı açıkladım. O da bana uyarının nedenlerini açıkladı ve birbirimize teşekkür ederek kapattık orada konuyu bu yüzden öncelikle bu anlayıştan dolayı teşekkür ederim çok medenice bir davranıştı.

Şimdi gelelim benim forumda hoşuma gitmeyen ve sinirlerime hakim olamadığım sinirlenince de beni kendi terbiyeme yakışmayan hareketlere iten davranışlar var ve bunlardan gerçekten çok rahatsızlık duyuyorum.

Örneğin buradaki bazı kullanıcıların destek almak için açtığı konularda emir kipi kullanmasını çok garipsiyorum. Adam açıyor konuyu şöyle bir kategori istiyorum yerini bulamadım yoksa da böyle bir kategori açın iyi emrin olur başka da bir şey yapalım mı? Şu temayı istiyorum onu bana bulun. gibi konular görüyorum. Bu forumda beni tek rahatsız eden şey budur..

Şimdi gelelim @iCarly isimli arkadaşa katılma nedenime bazen yönetici arkadaşlardan öyle şeyler görüyorum ki bende şaşırıyorum. Eğer buraya yönetici olduysanız mybb'nin herşeyini biliyorsunuzdur. Eee kullanıcılara destek vermeyecekseniz bu ne işe yarayacak. Yardımseverin biri (xpserkan) bir hastane açıyor. Hastaneye halka hizmet etsin diye doktorlar(yöneticiler) tutuyor . Bu yöneticiler hastalarla ilgilenmiyor. Yani eğer bu site kurulduysa destek amaçlı kuruldu. Bizde zaten bilsek sormayacağız.. Bazen öyle zor duruma düşüyoruz ki sitede bir şey yaparken site gidiyor hata veriyor düzeltemiyoruz. Buraya konu açıyoruz cevap gelmiyor. Artık tek çare hosting firmasına yazıp sitenin son yedeğini istiyoruz bir kaç gün önceki yedek kurulunca son eklenen konular üyeler gidiyor çok kötü oluyor. üzgün

Bana katıldığınız için teşekkürler. Fakat ben sizin bazı fikirlerinize katılmıyorum.

Hastane örneği vermişsiniz. Hastene halka hizmet ediyor ama karşılığında para alıyor. İster devlet olsun ister özel. Devlet hastenesi devletten, özel hastaneler direkt bizden alıyor. Ama MyBB Depo'daki yöneticiler bize bedava ve karşılıksız yardım veriyor. O yüzden onlara da hak veriyorum ama bazı yönleri hakkındaki fikirlerimi de belirtiyorum.

Teşekkürler.

Paralı zaten istesende destek vermezler burada Gülümseme
Bunu Beğenenler:

Çevrimdışı iCarly
 Tarih: 23-01-2013, Saat:19:48
#8
Ben ondan bahsetmiyorum.. Onlar bu işten bir kazanç sağlamıyorlar. Bizlere karşı bir sorumlulukları ve zorunlulukları yok..
Bunu Beğenenler:

 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  neden destek verilmiyor yada geç veriliyor serdo 9 2,018 08-02-2017, Saat:21:08
Son Yorum: Dream41Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi