MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: MyBB 1607 - Pro-v5 Güncelleme + 1.6.6 + 1.6.7 Sürümleri'nden Geçiş Paketi
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
MyBB Forumu 1.6.6 + 1.6.7 ve Pro-v4'den Pro-v5 Sürümüne Geçirme/Güncelleme ve Versiyon Yükseltme Paketi
mybb-pro-v5-header-logo.png
Merhaba arkadaşlar, sevgili pro paket kullanıcıları,
Bu paket sayesinde geride kalan 1606 pro-v4 sürümünden sorunsuz bir şekilde 1607 pro-v5 serisine sıçrama yapacağız. Göz kırpma
Aynı şekilde Orjinal mybb kullanan site sahipleride bu paket ile sitelerini 1607 pro-v5 sürümüne geçirebilecekler..

İlk olarak işlem yapmadan önce, Full FTP + Veritabanı yedeklerinizi MUTLAKA alınız.. :exclamation:

Yedek alma konusunda bilginiz yoksa eğer şuradaki konulardan yararlanabilirsiniz..
(incelenmesi tavsiye edilir)

Onay-Cevap Aşama 2: Yedeklerimizi aldıktan sonra , Admin paneli Sağ Ok Ayarlar Sağ Ok Genel Yapılandırma Ayarları 'dan , en sondaki Sağ Ok Tüm Eklentileri Kapat? sekmesinden , forumunuzda yüklü tüm eklentileri devre dışı bırakın..

Resim-Grafik Bkz Ekran Görüntüsü:
resim

Onay-Cevap Aşama 3: Bu işlemlerden sonra artık forumunuz güncelleme/versiyon yükseltme işlemi hazır sayılır..

NoktaAçılan .rar dosyasının içinde yer alan ''Güncelleme-Geçiş-Dosyaları'' isimli klasörün içindekileri komple forumun kurulu olduğu dizine, yani (index.php , images, vb. dosyalarının olduğu yere) yüklüyoruz. (Değiştirilsin mi sorusuna evet diyoruz.)

NoktaDosyaların FTP'ye yükleme işlemi bittikten sonra, aşağıda isimlerini yazmış olduğum dosya ve klasörlerin CHMOD izinlerini 777 olarak ayarlayınız.
  1. /cache
  2. /cache/themes
  3. /uploads
  4. /uploads/avatars
  5. /inc/languages
  6. /inc/config.php
  7. /inc/settings.php
Versiyon yükseltme işleminden sonra CHMOD izinlerini tekrar eski hallerine getirmeyi unutmayınız.!

Bilgi-Kaynak Önemli Hatırlatma: Eğer ./admin klasörü ve ./inc/config.php dosyasının adını güvenlik gereği değiştirmiş iseniz, lütfen güncelleme yapmadan eski hallerine çeviriniz. Aksi halde güncelleme işlemi yapamaz ve hata ile karşılaşırsınız..!


Daha sonra tarayıcınızın adres satırına, http://site-adresiniz.com/install/upgrade.php yazarak, ''ENTER'' basıp versiyon yükseltme sihirbazını çalışıtırıp yönergeleri takip edin ve güncelleme işlemi tamamlayın...

Onay-Cevap Aşama 4: Güncelleme işlemi tamamlandıktan sonra, tekrar Admin paneli Sağ Ok Ayarlar Sağ Ok Genel Yapılandırma Ayarları 'dan , en sondaki Sağ Ok Tüm Eklentileri Kapat? sekmesinden , forumunuzda yüklü tüm eklentileri aktif ediyoruz..

Onay-Cevap Aşama 5: Güncelleme işleminden sonra Google Seo 1.1.13 eklentisini kullanıyorsanız eğer muhtemelen hata verecektir. Çözüm için aşağıdaki linkten yeni sürümü kurabilirsiniz..


Dikkat!

Ayrıca yeni sürüm seo eklentisini kullanan arkadaşlarımız, functions.php dosyası değişikliği mevcut. Hata almamak için güncelleme sonrası aşağıdaki resimde göstermiş olduğum işlemi yapınız..

resim

resim

Seo kurulumu hakkında ayrıntılı bilgi için:


Buraya kadar tüm adımları dikkatli bir şekilde yaptıktan sonra, Pro Paket Gereksinim Ayarlarına geçiyoruz..

Pro paket gereksinim ayarları için öncelikle kısa bir açıklama yapmanın faydalı olacağını düşünüyorum..

Pro paket gereksinim ayarları, hem normal/orjinal mybb kulananlar , hemde Pro-v4 paketini kullananlar için 2 farklı anlatıma giriyor, ilk önce Pro-v4'den pro-v5 sürümüne geçiş yapmak için gerekli adımları sırasıyla anlatıyorum..

Pro-v4'den Pro-v5 sürümüne geçiş/güncelleme yapacaklar:

NoktaDosyalarımızı yükledik, ./install/upgrade.php çalıştırdık ve güncelleme işleminin ilk aşamasını buraya tamamladık. Alternatiflere devam ediyoruz..

Alternatif 1:
NoktaFtp'deki dosyaların tümü değiştiği için kullandığınız temanın logo ve ikonları haliyle silinecektir. Bu durumda yedeğini almış olduğunuz ftp dosyalarından ''./images'' klasörünün içinden logo ve gerekli grafikleri alarak tekrar geri yükleyip devam ediyorsunuz..

Alternatif 2:
NoktaKullandığınız temanın logo ve ikonların silinmesi sizin için sorun teşkil etmiyorsa, ve yeni pro-v5 default temasını kullanmak istiyorsanız eğer indirmiş olduğunuz paketin içinde yer alan ''Pro-v5_Default_Tema'' klasörünün içindeki ''Pro_v5_Default-theme.xml'' dosyasını, Admin Paneli Sağ Ok Temalar & Şablonlar Sağ Ok Temalar Sekmesinden Sağ Ok ''Tema Yükle'' sekmesine tıklıyor ve ''xml'' dosyasını import ediyoruz..
Temayı import ettikten sonra, artık Pro-v4 kullanıcılar, Pro-v5 sürümünü %100 olarak sorunsuz bir şekilde kullanıyorsunuz + temaya yeni eklenen özelliklerle beraber..

Normal/Orjinal MyBB 1.6.6 + 1.6.7 Kullanıp, 1607 Pro-v5 sürümüne geçiş/güncelleme yapacaklar:

Normal/Orjinal MyBB 1.6.6 ve 1.6.7 sürümü kullanan arkadaşlarımız , ''Alternatif 2'' maddesinide uygulayıp aşağıdaki direktifleri harfiyen uyguluyorlar...

NoktaAlternatif 2'yi uyguladıktan sonra, Admin paneli Sağ Ok Araçlar & Bakım sekmesinden Sağ Ok Sayım & Yapılandırma sekmesine girerek, tüm sayım fonksiyonlarını sırasıyla tek tek yapıyoruz..

NoktaDaha sonra, Postbit bilgilerini kontrol ediyorsunuz, eğer postbit bilgilerinde sorun varsa ya da eksik olmuşsa, özel profil alanlarından , gerekli alanları oluşturup bu sorunu düzeltebilirsiniz. Bununla ilgili forumumuzda daha önce sorulmuş ve çözüme ulaşmış konular mevcuttur..

NoktaSon olarak Orjinal paket'ten , pro paket'e geçirilen forumların, postbit stilleri yatay olarak ayarlı olduğu için pro temasını yükledikten sonra dikey olmaya bilir, bu durumda eğer postbit sitiliniz yatay ise hemen aşağıdaki bağlantıda yer alan konudaki anlatımı uygulayınız..


Ayrıca bakınız sıkça sorulan sorular ve cevapları...Buraya kadar herşeyi doğru bir şekilde yaptınız artık 1607 pro-v5 sürümüne geçmiş oluyorsunuz.

Bilgi-Kaynak Son Not: Bu paket ile sıfır kurulum yapamıyorsunuz, sıfır kurulum yapmak için aşağıdaki bağlantıdan ilgili konuya ulaşabilirsiniz..

Demo Link Pro Demo Link: http://pro.mybb.com.tr/

Resim-Grafik Ekran Görüntüleri:
resim resim resim resim

Bilgi-Kaynak Geri Bildirim: kurulum aşaması veya sonrasında yaşadığınız veya olası yaşayacağınız sorunlar için bu konu altından yada Pro Paket Soru & Sorunları bölümünden yardım talebinde bulanabilirsiniz..

Dosya Hash'leriDosya: MyBB_1607_Pro-v5_Geçiş_Güncelleme_Paketi.rar
CRC-32: 58cf159e
MD4: ba826fa3e5d6dfb3142507ffaf8c8c7c
MD5: ffa8cf4a8f46e943122309310b493dcc
SHA-1: 30695dfcd3f9ca43b106f6d17303facbb9f2d7c0


Güvenlik Virüs Total Sonuçları için:
Kod:
https://www.virustotal.com/file/2b3705de46ab47fe07a0ded4e34a43b43f7dcfb9963e1df0ec2eb8ba03826094/analysis/1334447647/

Tarih-Zaman Son Güncelleme Tarihi: 14.04.2012 , Kafası Karışmışaat: Saat: 23:33

Wrench Rar Şifresi: mybb.com.tr

AlıntıKaynak: www.mybb.com.tr
posbit teki takımı, ruh hali vs kısmı hangi şablondan değişiyordu

logo.png dosyasının yazısız ve bayraksız halini de eklermisiniz nazar boncuklu hali de olabilir tşkler
[color=#FFD700][size=large][font=Impact] [align=center] TEŞEKÜRLER KARDEŞİM Süper