MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: MyBB 1610 - Pro-v8 Güncelleme + Geçiş Paketi
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4
MyBB Forumu Orjinal 1.6.9 + 1.6.10 ve Pro-v7 sürümlerinden Pro-v8 Sürümüne Geçirme/Güvenlik Güncelleme ve Versiyon Yükseltme Paketi
mm3cx.jpg
Merhaba arkadaşlar, sevgili pro paket kullanıcıları,
Bu paket sayesinde 1609 pro-v7 sürümünden sorunsuz bir şekilde 1610 pro-v8 serisine geçiş/güncelleme yapacağız. Göz kırpma
Aynı şekilde Orjinal mybb kullanan site sahipleride bu paket ile sitelerini 1609 + 1.6.10 sürümlerinden pro-v8 sürümüne geçirebilecekler..

İlk olarak işlem yapmadan önce, Full FTP + Veritabanı yedeklerinizi MUTLAKA alınız.. :exclamation:

Yedek alma konusunda bilginiz yoksa eğer şuradaki konulardan yararlanabilirsiniz..
(incelenmesi tavsiye edilir)

Onay-Cevap Aşama 2: Yedeklerimizi aldıktan sonra , Admin paneli Sağ Ok Ayarlar Sağ Ok Genel Yapılandırma Ayarları 'dan , en sondaki Sağ Ok Tüm Eklentileri Kapat? sekmesinden , forumunuzda yüklü tüm eklentileri devre dışı bırakın..

Resim-Grafik Bkz Ekran Görüntüsü:
resim

Onay-Cevap Aşama 3: Bu işlemlerden sonra artık forumunuz güncelleme/versiyon yükseltme işlemi hazır sayılır..

NoktaAçılan .rar dosyasının içinde yer alan ''Güncelleme-Geçiş-Dosyaları'' isimli klasörün içindekileri komple forumun kurulu olduğu dizine, yani (index.php , images, vb. dosyalarının olduğu yere) yüklüyoruz. (Değiştirilsin mi sorusuna evet diyoruz.)

NoktaDosyaların FTP'ye yükleme işlemi bittikten sonra, aşağıda isimlerini yazmış olduğum dosya ve klasörlerin CHMOD izinlerini 777 olarak ayarlayınız.
  1. /cache
  2. /cache/themes
  3. /uploads
  4. /uploads/avatars
  5. /inc/languages
  6. /inc/config.php
  7. /inc/settings.php
Versiyon yükseltme işleminden sonra CHMOD izinlerini tekrar eski hallerine getirmeyi unutmayınız.!

Bilgi-Kaynak Önemli Hatırlatma: Eğer ./admin klasörü ve ./inc/config.php dosyasının adını güvenlik gereği değiştirmiş iseniz, lütfen güncelleme yapmadan eski hallerine çeviriniz. Aksi halde güncelleme işlemi yapamaz ve hata ile karşılaşırsınız..!


Daha sonra tarayıcınızın adres satırına, http://site-adresiniz.com/install/upgrade.php yazarak, ''ENTER'' basıp versiyon yükseltme sihirbazını çalışıtırıp yönergeleri takip edin ve güncelleme işlemi tamamlayın...

Onay-Cevap Aşama 4: Güncelleme işlemi tamamlandıktan sonra, tekrar Admin paneli Sağ Ok Ayarlar Sağ Ok Genel Yapılandırma Ayarları 'dan , en sondaki Sağ Ok Tüm Eklentileri Kapat? sekmesinden , forumunuzda yüklü tüm eklentileri aktif ediyoruz..

Buraya kadar tüm adımları dikkatli bir şekilde yaptıktan sonra, Pro Paket Gereksinim Ayarlarına geçiyoruz..

Pro paket gereksinim ayarları için öncelikle kısa bir açıklama yapmanın faydalı olacağını düşünüyorum..

Pro paket gereksinim ayarları, hem normal/orjinal mybb kulananlar , hemde Pro-v7 paketini kullananlar için 2 farklı anlatıma giriyor, ilk önce Pro-v7 sürümünden pro-v8 sürümüne geçiş yapmak için gerekli adımları sırasıyla anlatıyorum..

1609 Pro-v7 sürümünden 1610 Pro-v8 sürümüne geçiş/güncelleme yapacaklar:

NoktaDosyalarımızı yükledik, adres satırına => site-adresi.com/install/upgrade.php yazıp çalıştırdık ve güncelleme işleminin ilk aşamasını buraya kadar tamamladık. Alternatiflere devam ediyoruz..

Alternatif 1:
NoktaFtp'deki dosyaların tümü değiştiği için kullandığınız temanın logo ve ikonları haliyle silinecektir. Bu durumda yedeğini almış olduğunuz ftp dosyalarından ''./images'' klasörünün içinden logo ve gerekli grafikleri alarak tekrar geri yükleyip devam ediyorsunuz..

Alternatif 2:
NoktaKullandığınız temanın logo ve ikonların silinmesi sizin için sorun teşkil etmiyorsa, ve yeni pro-v8 default temasını kullanmak istiyorsanız eğer, indirmiş olduğunuz paketin içinde yer alan Pro-v8_Tema klasörünün içindeki, Pro-v8_Default-theme.xml dosyasını Sağ Ok Admin KP. Sağ Ok Temalar & Şablonlar'dan Sağ Ok Temalar sekmesine tıklayın daha sonra açılan sayfadan ''Tema yükle'' sekmesine tıklayın ve import edin.
Temayı import ettikten sonra, artık Pro-v7 kullanıcıları, Pro-v8 sürümünü %100 olarak sorunsuz bir şekilde kullanıyorsunuz.

Normal/Orjinal MyBB 1.6.9 + 1.6.10 Kullanıp, 1610-Pro-v8 sürümüne geçiş/güncelleme yapacaklar:

Normal/Orjinal MyBB 1.6.9 ve 1.6.10 sürümü kullanan arkadaşlarımız , üst kısımdaki ''Alternatif 2'' maddesinide uygulayıp aşağıdaki direktifleri harfiyen uyguluyorlar...

NoktaAlternatif 2'yi uyguladıktan sonra, Admin paneli Sağ Ok Araçlar & Bakım sekmesinden Sağ Ok Sayım & Yapılandırma sekmesine girerek, tüm sayım fonksiyonlarını sırasıyla tek tek yapıyoruz..

NoktaDaha sonra, Postbit bilgilerini kontrol ediyorsunuz, eğer postbit bilgilerinde sorun varsa ya da eksik olmuşsa, özel profil alanlarından , gerekli alanları oluşturup bu sorunu düzeltebilirsiniz. Bununla ilgili forumumuzda daha önce sorulmuş ve çözüme ulaşmış konular mevcuttur..

NoktaSon olarak Orjinal paket'ten , pro paket'e geçirilen forumların, postbit stilleri yatay olarak ayarlı olduğu için pro temasını yükledikten sonra dikey olmaya bilir, bu durumda eğer postbit sitiliniz yatay ise hemen aşağıdaki bağlantıda yer alan konudaki anlatımı uygulayınız..


Ayrıca bakınız sıkça sorulan sorular ve cevapları...Buraya kadar herşeyi doğru bir şekilde yaptınız artık 1610 Pro-v8 sürümüne geçmiş oluyorsunuz.

Bilgi-Kaynak Son Not: Bu paket ile sıfır kurulum yapamıyorsunuz, sıfır kurulum yapmak için aşağıdaki bağlantıdan ilgili konuya ulaşabilirsiniz..

Demo Link Pro Demo Link: http://pro.mybb.com.tr/

Resim-Grafik Ekran Görüntüleri:
[attachment=1046]
Pro-v8 Default Teması

Bilgi-Kaynak Geri Bildirim:
kurulum aşaması veya sonrasında yaşadığınız veya olası yaşayacağınız sorunlar için bu konu altından yada Pro Paket Soru & Sorunları Dahili url link - Internal link bölümünden yardım talebinde bulanabilirsiniz..

Dosya Hash'leriDosya: MyBB_1610_Pro-v8_Geçiş_Güncelleme_Paketi.rar
CRC-32: ae970f5e
MD4: f8dbfb9e8779339f3163653fe5c0df51
MD5: 197104761b573be331173c91833a5439
SHA-1: 098e5c45c82de03ada477c3fb31c874352412011


Tarih-Zaman Yayın Tarihi: 30.04.2013 , Saat: 18:17

Wrench Rar Şifresi: mybb.com.tr

AlıntıKaynak: MyBB.Com.TR
Teşekkürler hocam.
Sanki Pro V8 Daha Çok Kullanışlı
Ne fark var aralarında
tesekkur ederim hocam
Şimdi Normalde 1.6.10 dan PRO V8 e geçicem ama eklentileri kapatıp açtıktan sonra tekrar ayarlamam gerekicek hepsini üşeniyorum hadi hayırlısı Açık Ağızlı Gülümseme
Harika,emeklerize sağlık,teşekkürler..Süper

güncelleme tamam lakin prov7 den pro v8 geçmek için xml temasını adminden yüklerken şu hatayı alıyorum

Bu tema başka bir MyBB sürümü için kodlanmış. Lütfen, bu hatayı göz ardı etmek için ''Versiyon Uyumluluğunu Yoksay''ı seçiniz.

lütfen yardımcı olurmusunuz,teşekkürler..
(01-05-2013, Saat:16:57)canix1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Harika,emeklerize sağlık,teşekkürler..Süper

güncelleme tamam lakin prov7 den pro v8 geçmek için xml temasını adminden yüklerken şu hatayı alıyorum

Bu tema başka bir MyBB sürümü için kodlanmış. Lütfen, bu hatayı göz ardı etmek için ''Versiyon Uyumluluğunu Yoksay''ı seçiniz.

lütfen yardımcı olurmusunuz,teşekkürler..


Temayı yüklerken Versiyon Uyumluluğunu Yoksay'ı seçin. Yukarıda gayet güzel açıklanmış zaten.
Sayfalar: 1 2 3 4