MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Giriş Sorunu - index.php'de Çevrimiçi Olmuyor
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Web site Site Adresi :
Kod:
forum.geredelisesi.com
Versiyon MyBB Sürümü : 1.6.9
Eklenti-Plugin Kurulu Eklentiler :
  1. Genel Bakış
  2. G33K Resim boyutlandırıcı
  3. ChangUonDyU - Sohbet Eklentisi
Hata-Sorun Sorun açıklaması : Foruma giriş yapınca "forum.siteadı.com" şeklindeyken çevrimiçi gösteriyor. Ancak "forum.siteadı.com/index.php" konumunda çevrimiçi göstermiyor. Forumda herhangi bir linke tıklandığında gene çevrimiçi olarak gözüküyor. Yani tek sıkıntı "/index.php"de.

Bu sorundan önce hatırladığım son değişikliği 'genel bakış' eklentisine bazı konuların istatistiklerde çıkmaması için kod ekleyerek yapmıştım. Alakalı olabilir mi bilmiyorum ama sonrasında bu sorunu yaşamaya başladım. Değişikliği eski haline almama ve index.php'yi daha önce aldığım yedekle değiştirmeme rağmen sorun devam ediyor.

Çerez ayarları ile ilgili olabileceğini düşünüp forumdaki derslere göre ayarları yaptım ancak sonuç alamadım. Benzer diğer konulardan da bir çözüme ulaşamadım.

Yardımlarınızı bekliyorum.
Cevap verilmediğine göre demek ki bu sorunu yöneticiler de bilmiyor.
Veritabanı tablolarını onar. Admin Panelden Araçlar kısmındaki Sayımları ve Önbellekleri tekrar oluştur.
çerez ayarlarını tekrar analtıldığı gibi yapıp kendi tarayıcınızda çerezleri silin o şekilde deneyin olup olmadığını
(24-10-2014, Saat:19:38)publicweb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Cevap verilmediğine göre demek ki bu sorunu yöneticiler de bilmiyor.
Veritabanı tablolarını onar. Admin Panelden Araçlar kısmındaki Sayımları ve Önbellekleri tekrar oluştur.

İlginiz için çok teşekkür ederim.
Söylediklerinizi yaptım, ancak yine sonuç yok.

(24-10-2014, Saat:23:24)Pyrotoxin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]çerez ayarlarını tekrar analtıldığı gibi yapıp kendi tarayıcınızda çerezleri silin o şekilde deneyin olup olmadığını

Dediklerinizi yapmıştım. Ama malesef sonuç alamadım. /index.php yoluna gittiğinde çevrim içi göstermiyor, anlayamadım.
Merhaba,
'Genel Bakış' eklentisini tamamen kaldırıp kontrol ettiniz mi?
Ayrıca bu sorun olmadan önce sunucu değişikliği yaptınız mı? Bazen sunucu değişilikleride bu tip hatalar verebiliyor, o yüzden sorma gereği duydum.
Son olarak /index.php dosyasını aldığım yedekten geri yükledim demişsiniz, acaba var olanı silip o şekilde mi yüklediniz yoksa üzerine mi attınız?
Eğer üzerine yükleme yaptıysanız, mümkünse lütfen ftp'deki /index.php dosyasını silip kullandığınız sürüme ait /index.php dosyasının orjinali yüklemeyi tekrar dener misiniz? (FTP'deki var olanı silip o şekilde deneyin üzerine atmayın.)
S.G hocam, söylediklerinizin hepsini yaptım.

Eklentiyi kaldırdım, FTP'den tamamen silerek index'i hem yedekten, hem kurulum paketinden yeniden yükledim, cookie ayarlarını kontrol ettim, FTP içeriğini tamamen daha eski bir yedekle değiştirdim, veri tabanı yedeği yükledim vs...

Aklıma gelen seçeneklerden, benzer çeşitli konulardan okuduklarımdan birçok yöntem denedim, ama bir türlü sonuç alamıyorum.

Sunucu değişikliği de yapmadım.

Bu sorun oldukça yordu beni...

Hocam başka tavsiyeleriniz olursa, bekliyorum.
Durum garip bir hal aldı, şimdi farkettim.

Giriş yapınca,
Chrome'da, .com şeklinde çevrim içi gözüküyor; /index.php'de çevrim dışı (bunu yukarıda belirttim),
Firefox'da, .com şeklinde çevrim dışı gözüküyor; /index.php'de çevrim içi (chrome'un tam tersi),
IE'de, hiç bir sorun yok, tüm sayfalarda çevrim içi olarak sorunsuz gösteriyor.
Büyük ihtimal tema ile alakalı bir sorun olsa gerek ya da geçmişten kalan bir sorunsal da olabilir. Buna benzer hata MCTR sitesinde mevcut. Forum istatistikleri forumdan çıkış yapınca normalde görülmesi gerekirken frefox ile bakınca görülmüyor fakat, diğer tarayıcılarda sorun yok. Temanızı değiştirip kontrol etmenizi tavsiye ediyorum. Ayrıca bu bir çeşit cookie, (çerez) sorunudur. Bununla ilgili bir sorun daha var o da, ek dosya indirme sorunsalıdır. Tarayıcı farkları genellikle temalardan kaynaklandığı için böyle oluyor. Mesela ek dosyaları chrome ile indiremeyenler firefox ile indirebiliyor, bazende tam tersi oluyor. Halbuki ek dosya izinleri herkese açık ziyaretçilere bile.
Sayfalar: 1 2