MyBB Depo Forum
Sitenin bazı bölümlerinde Türkçe karakter sorunu - Baskı Önizleme

+- MyBB Depo Forum (https://mybbdepo.com)
+-- Forum: MyBB 1.6 Depo (https://mybbdepo.com/mybb-1-6-depo-forumu)
+--- Forum: MyBB 1.6 Çözülmüş Soru ve Sorunlar (https://mybbdepo.com/mybb-1-6-cozulmus-soru-ve-sorunlar-forumu)
+--- Konu Başlığı: Sitenin bazı bölümlerinde Türkçe karakter sorunu (/sitenin-bazi-bolumlerinde-turkce-karakter-sorunu-konusu.html)

Sitenin bazı bölümlerinde Türkçe karakter sorunu - JeRyZz - 27-04-2013

Merhaba arkadaşlar, google seo yu kurarken verdiği uyarılarda " 'latin5', veritabanınızın 'utf8' olmadığı tespit edildi. Lütfen forumunuzu UTF-8 formatına dönüştürün. Google Seo eklentisinin stabil çalışabilmesi için forumunuzun utf-8 formatında olması gerekiyor. " gördüm. Utf-8 türkçe paketi 1.6.10 kurmama rağmen böyle yazması şaşırttı beni. Daha sonra bir forum sitesinde
gördükten sonra; admin panelinde Araçlar & bakım bölümünden sistem sağlığı sekmesinde utf-8 dönüştürmeye tıkladım. Forumumda açtığım tüm başlıklar vs. bir anda " Konu Ba?l??? " gibi bir şekilde çıkmaya başladı. Konuları düzenleyip tek tek elimde uğraşarak tekrar türkçe karakterli şekilde yazdığım zaman sorunlar düzeldi fakat, yeni konu aç vs bölümlerinde hala türkçe hatalar alıyorum ve sağ tkla butona tıkladığımda thread.php dosyasında gösteriyor. Fakat o dosyalarıda editlesem sorun düzelmedi ne yapabilirim?

Kod:
www.universitelerim.com
sitem bu. eğer üye olup yeni bir konu açmaya çalışırsanız zaten görürsünüz hataların nerelerde olduğunu. Ben yinede örnek bir resim koyuyorum ;

resim

Çözüm önerisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim..

Ayrıca hala google seo veritabanını latin5 görüyor. Phpmyadmin den bakıyorum tüm dosyalarım utf-8 unicode. Sorun bununla mı ilgili sizce?

Sitenin bazı bölümlerinde Türkçe karakter sorunu - Smyrna35 - 27-04-2013

Araçlar & Bakımdan --> Utf-8 Dönüştürmeyi Deneyiniz.

Sitenin bazı bölümlerinde Türkçe karakter sorunu - JeRyZz - 27-04-2013

Sorun zaten onu yaptıktan sonra oldu hocam. Şuanda tekrar yapmaya çalıştıgımda ordan zaten yapmış oldugumu görüyor

Az önce cektim fotoğrafını ;

resim

Sitenin bazı bölümlerinde Türkçe karakter sorunu - Flawless - 27-04-2013

elki ftbde dosya eksiktir.

Cvp: Sitenin bazı bölümlerinde Türkçe karakter sorunu - JeRyZz - 27-04-2013

(27-04-2013, Saat:20:09)Flawless Adlı Kullanıcıdan Alıntı: elki ftbde dosya eksiktir.

Ne gibi bir dosya hocam?

Sitenin bazı bölümlerinde Türkçe karakter sorunu - devmybb - 27-04-2013

FTP ye dil dosyalarını tekrar yükle.. Bu dosyalar yüklenirken hata oluşmuş olabilir. Ayrıca çeviri ve tema linklerini footere ekle..

Sitenin bazı bölümlerinde Türkçe karakter sorunu - Remzi0068 - 27-04-2013

inc/config.php doyasini indirin ve notepad++ veya dreamweaver ile acin. daha sonra su kodu bulun:

PHP Kod:
$config['database']['encoding'] = 'utf8'

su kodla degistirin:
PHP Kod:
$config['database']['encoding'] = 'latin1'

eger latin1 ile calismaz ise latin5 yapip tekrar deneyin.

Cvp: Sitenin bazı bölümlerinde Türkçe karakter sorunu - JeRyZz - 27-04-2013

(27-04-2013, Saat:21:26)Remzi0068 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: inc/config.php doyasini indirin ve notepad++ veya dreamweaver ile acin. daha sonra su kodu bulun:

PHP Kod:
$config['database']['encoding'] = 'utf8'

su kodla degistirin:
PHP Kod:
$config['database']['encoding'] = 'latin1'

eger latin1 ile calismaz ise latin5 yapip tekrar deneyin.

Eyw. üstad Gülümseme Baya uğraştım ama senin yolu kurcalıyınca biraz doğruyu buldum Allah razı olsun senden. Repinide verdim. Konu kilitlenebilir...