MyBB Depo Forum
changuondyu chatbox'da güvenlik açığı var mı? - Baskı Önizleme

+- MyBB Depo Forum (https://mybbdepo.com)
+-- Forum: MyBB 1.6 Depo (https://mybbdepo.com/mybb-1-6-depo-forumu)
+--- Forum: MyBB 1.6 Çözülmüş Soru ve Sorunlar (https://mybbdepo.com/mybb-1-6-cozulmus-soru-ve-sorunlar-forumu)
+--- Konu Başlığı: changuondyu chatbox'da güvenlik açığı var mı? (/changuondyu-chatbox-da-guvenlik-acigi-var-mi-konusu.html)

Sayfalar: 1 2

changuondyu chatbox'da güvenlik açığı var mı? - amiralhack - 21-08-2012

Bir başka MyBB destek sitesinde bir kişi changuondyu advanced statistics eklentisinde ajaxtan kaynaklı bir açık olduğu ve bu yüzden sitesinin sql inject ile hacklendiğini yazmış.

changuondyu'nun chatbox eklentisi changuondyu chatbox'ta da böyle bir açık olabilir mi acaba?
Kafama takıldı. Bir bilgisi olan var mı. changuondyu chatbox için önerilen güvenlik önlemlerini yaptım ama ajax ile sql inject'e imkan veren bir açığı var mıkiKararsız

Cvp: changuondyu chatbox'da güvenlik açığı var mı? - Paylas - 21-08-2012

(21-08-2012, Saat:14:50)amiralhack Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir başka MyBB destek sitesinde bir kişi changuondyu advanced statistics eklentisinde ajaxtan kaynaklı bir açık olduğu ve bu yüzden sitesinin sql inject ile hacklendiğini yazmış.

changuondyu'nun chatbox eklentisi changuondyu chatbox'ta da böyle bir açık olabilir mi acaba?
Kafama takıldı. Bir bilgisi olan var mı. changuondyu chatbox için önerilen güvenlik önlemlerini yaptım ama ajax ile sql inject'e imkan veren bir açığı var mıkiKararsız

Bende Changuondyu'da bir açık olduğunu duymuştum ama ne kadar doğru olduğunu bilemem Nasıl - Neydi

changuondyu chatbox'da güvenlik açığı var mı? - Onur35 - 21-08-2012

Öncelikle Shoutbox 1.4 yükleyin sitenize üzerine orjinal sitesinden indirip 1.7.2 sürümünü atın böyle daha güvenli. Gülümseme

Ben böyle kullanıyorum fakat 3 renkli duyuru eklentisi Shoutbox eklentisini bozuyor yanında tavseiye etmem. Gülümseme

Cvp: changuondyu chatbox'da güvenlik açığı var mı? - amiralhack - 21-08-2012

(21-08-2012, Saat:15:03)Onur35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle Shoutbox 1.4 yükleyin sitenize üzerine orjinal sitesinden indirip 1.7.2 sürümünü atın böyle daha güvenli. Gülümseme

Ben böyle kullanıyorum fakat 3 renkli duyuru eklentisi Shoutbox eklentisini bozuyor yanında tavseiye etmem. Gülümseme

En iyisi dediğinizi yapmak. İpi sağlam kazığa bağlamalı Gülümseme
Varsın smileyler olmayı versin Açık Ağızlı Gülümseme

Cvp: changuondyu chatbox'da güvenlik açığı var mı? - Onur35 - 21-08-2012

(21-08-2012, Saat:15:07)amiralhack Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(21-08-2012, Saat:15:03)Onur35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle Shoutbox 1.4 yükleyin sitenize üzerine orjinal sitesinden indirip 1.7.2 sürümünü atın böyle daha güvenli. Gülümseme

En iyisi dediğinizi yapmak. İpi sağlam kazığa bağlamalı Gülümseme
Varsın smileyler olmayı versin Açık Ağızlı Gülümseme

ShoutBox smileyleri destekliyor fakat renkli kalın yazmak mümkün değil yinede güzel eklenti ben beğenerek kullanıyorum. Gülümseme

changuondyu chatbox'da güvenlik açığı var mı? - tiky_boys34 - 21-08-2012

Evet dediğiniz gibi bir çok açığı bulunuyor . Kullanmanızı tavsiye etmem .Ajax chat güzel bir tercih olabilir. İframe kodu ile de anasayfanıza entegre edebilirsiniz.

Cvp: changuondyu chatbox'da güvenlik açığı var mı? - amiralhack - 21-08-2012

(21-08-2012, Saat:17:14)tiky_boys34 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet dediğiniz gibi bir çok açığı bulunuyor . Kullanmanızı tavsiye etmem .Ajax chat güzel bir tercih olabilir. İframe kodu ile de anasayfanıza entegre edebilirsiniz.

Hocam sitenizde ajax chat sorunu demişsiniz. Nasıl bir sorun var ajax chat'te acaba?

changuondyu chatbox'da güvenlik açığı var mı? - MehmetAliCan - 21-08-2012

Changuondyu sohbet panelindeki sürüm 3.6.2 mi ne oldu en büyük açık hala devam ediyor!