MyBB Depo Forum
[1.8] Hosting taşıma sonrası hata - Baskı Önizleme

+- MyBB Depo Forum (https://mybbdepo.com)
+-- Forum: MyBB 1.8 Depo (https://mybbdepo.com/mybb-1-8-depo-forumu)
+--- Forum: MyBB 1.8 Soru ve Sorunlarınız (https://mybbdepo.com/mybb-1-8-soru-ve-sorunlariniz-forumu)
+--- Konu Başlığı: [1.8] Hosting taşıma sonrası hata (/hosting-tasima-sonrasi-hata-konusu.html)Hosting taşıma sonrası hata - #Zavira - 10-07-2019

resim  Site Adresi : https://www.bugforms.net/forum
resim MyBB Sürümü : 1821
resim [b]Kurulu Eklentiler : [/b]https://prnt.sc/lg5o1j
resim [b]Sorun açıklaması : Hosting firmamı değil de aynı hosting de farklı bir kullanıcıya taşındı. Veritabanı optimize et diyerek yedekledim. Dosya yöneticisinden ise komple web siteyi zipleyerek çektim. Yeni ftp'ye tüm dosyaları bıraktım.
[/b]

inc/config.php ayarlarını doğru yaptım ancak foruma girerken sorun yok ancak admin kp'ye girerken tüm eklentiler hata vermeye başlıyor. Hata veren plugini siliyorum bu sefer başkası hata veriyordu falan bende en iyisi hepsini kapatmak dedim ve settings.php den no_plugins kısmını 1 yaparak tüm eklentileri devre dışı bıraktım ve admin paneline bu sayede ulaşabildim. Buraya kadar her şey tamam ancak forumda bir konuya girerken de aşağıdaki hatayı alıyorum.

• Hosting taşıdıktan sonra database ile alakalı bir bakım yapmadım temizlik vs hiç bir şey ellemedim dos doğru taşıdım. Veri tabanı taşırken hiç kırmızı hata falan vermedi hepsi yeşildi.
• Hosting saat başına 5000 sorgu kabul ettiği için 1 sql'i böle böle 4 sql haline 7zip ile getirdim. Hatasız, eksiksiz bir şekilde taşıdım.

Sonuç olarak 
- Tüm eklentiler hata veriyor.
- Forum da ki konulara giriş yapamıyorum aşağıdaki hatayı veriyor.

resim [b]Hata Ekran Görüntüsü :[/b]

[b]resim[/b]


Cvp: Hosting taşıma sonrası hata - bitcopat - 10-07-2019

Mybb nin orijinal functions dosyasını atıp tekrar denermisin


Cvp: Hosting taşıma sonrası hata - #Zavira - 10-07-2019

(10-07-2019, Saat:19:36)bitcopat Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mybb nin orijinal functions dosyasını atıp tekrar denermisin

Aynı hala.


Cvp: Hosting taşıma sonrası hata - #Zavira - 10-07-2019

Hosting firmam 7.2 php sürümünü getirmiş ben forumu 7.1 de kurmuştum öyle hatırlıyorum. Attığım ekran görüntüsünde php versiyon dedi oradan bir deneme yaptım gerçekten de sürümle alakalıymış. Php sürümünü 7.2 -> 7.1 yaptım sorun düzeldi teşekkürler.


Cvp: Hosting taşıma sonrası hata - #Zavira - 10-07-2019

Peki php sürümünü 7.2 de neden kullanamıyorum bana engel olan nedir nasıl bunu çözebilirim? En güncel php versiyonunu kullanmayı isterim.