MyBB Depo Forum
[1.8] 503 hatasi - Baskı Önizleme

+- MyBB Depo Forum (https://mybbdepo.com)
+-- Forum: MyBB 1.8 Depo (https://mybbdepo.com/mybb-1-8-depo-forumu)
+--- Forum: MyBB 1.8 Soru ve Sorunlarınız (https://mybbdepo.com/mybb-1-8-soru-ve-sorunlariniz-forumu)
+--- Konu Başlığı: [1.8] 503 hatasi (/503-hatasi-konusu.html)

503 hatasi - coskunlarbilisim - 25-10-2018

Arkadaslar mybb sitemizde menüleri ust uste tıkladığımızda 503 hatası veriyor

Error log da geçen metinler su şekilde;

[24-Oct-2018 19:54:39 UTC] PHP Warning:  require_once(/home/tamfikir/public_html/inc/init.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/tamfikir/public_html/global.php on line 20
[24-Oct-2018 19:54:39 UTC] PHP Fatal error:  require_once(): Failed opening required '/home/tamfikir/public_html/inc/init.php' (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/tamfikir/public_html/global.php on line 20
[24-Oct-2018 19:54:40 UTC] PHP Warning:  require_once(/home/tamfikir/public_html/inc/init.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/tamfikir/public_html/global.php on line 20
[24-Oct-2018 19:54:40 UTC] PHP Fatal error:  require_once(): Failed opening required '/home/tamfikir/public_html/inc/init.php' (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/tamfikir/public_html/global.php on line 20
[24-Oct-2018 19:54:41 UTC] PHP Warning:  require_once(/home/tamfikir/public_html/inc/init.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/tamfikir/public_html/global.php on line 20
[24-Oct-2018 19:54:41 UTC] PHP Fatal error:  require_once(): Failed opening required '/home/tamfikir/public_html/inc/init.php' (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/tamfikir/public_html/global.php on line 20
[24-Oct-2018 19:54:42 UTC] PHP Warning:  require_once(/home/tamfikir/public_html/inc/init.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/tamfikir/public_html/global.php on line 20
[24-Oct-2018 19:54:42 UTC] PHP Fatal error:  require_once(): Failed opening required '/home/tamfikir/public_html/inc/init.php' (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/tamfikir/public_html/global.php on line 20
[24-Oct-2018 20:52:33 UTC] PHP Fatal error:  Class 'errorHandler' not found in /home/tamfikir/public_html/inc/init.php on line 48
[24-Oct-2018 20:52:37 UTC] PHP Fatal error:  Class 'templates' not found in /home/tamfikir/public_html/inc/init.php on line 140

Hatalara cozum bulamadim yardımcı olur musunuz?

Site adresi: tamfikir.net

Cvp: 503 hatasi - tedem - 26-10-2018

Aşağıdaki yolları deneyebilirsiniz;

1. Kurduğunuz tüm eklentileri kapatıp sorunu kontrol edin.
2. Hosting sağlayıcınız ile iletişime geçerek gerekli kontrolleri yaptırmayı deneyin.

Cvp: 503 hatasi - coskunlarbilisim - 26-10-2018

Gerekli kontrolleer yapildi herhangi bir kisitlama göremedim
Eklentiler de sizin dediğiniz gibi yaptım sonuc ayni

Cvp: 503 hatasi - tedem - 27-10-2018

MyBB'de böyle bir (genel) sorun yok, kullandığınız eklentilerden de kaynaklanmıyor, böyle bir sorun açacak değişiklik de yapmadınız ve varsayılan (default) temada da denediniz. Yani; ben sunucudan kaynaklandığını düşünüyorum.

Cvp: 503 hatasi - coskunlarbilisim - 27-10-2018

(26-10-2018, Saat:02:51)tedem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aşağıdaki yolları deneyebilirsiniz;

1. Kurduğunuz tüm eklentileri kapatıp sorunu kontrol edin.
2. Hosting sağlayıcınız ile iletişime geçerek gerekli kontrolleri yaptırmayı deneyin.

(27-10-2018, Saat:13:27)tedem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: MyBB'de böyle bir (genel) sorun yok, kullandığınız eklentilerden de kaynaklanmıyor, böyle bir sorun açacak değişiklik de yapmadınız ve varsayılan (default) temada da denediniz. Yani; ben sunucudan kaynaklandığını düşünüyorum.

Eklentileri devre dışı biraktik yani silmedik
Temayida silmedik sunucu kendi sunucum olduğu icin değerlerde herhangi bir sorun goremedim

Cvp: 503 hatasi - tedem - 27-10-2018

Tema ya da eklenti silmenize gerek yok. Eklentileri kapatmanız ve varsayılan temayı kullanmanız gerekli kontrolleri sağlamanız için yeterlidir. Eklentiler harici dosyalarda tutulur ve eklentisi sistemi pasif hale getirildiğinde çekirdek yazılımla eklentinin bağlantısı tamamen kesilir.

1. Eklentileri kapatın.
2. Varsayılan temayı kullanın.
3. Harici bir kod değişikliği yaptıysanız, test amaçlı kaldırın.
4. MyBB yazılımının güncel olduğundan emin olun.

Yukarıda listelediğim test amaçlı gereksinimler sağlandığında sorun devam ediyorsa, en başta dediğim gibi, sunucu sağlayıcınızla iletişime geçmeli, gerekli kontrollerin yapılmasını istemelisiniz.