MyBB Depo Forum
[MCTR - 1.6] Etiket sistemini kaldırma - Baskı Önizleme

+- MyBB Depo Forum (https://mybbdepo.com)
+-- Forum: MyBB 1.6 Depo (https://mybbdepo.com/mybb-1-6-depo-forumu)
+--- Forum: MyBB 1.6 Soru ve Sorunlarınız (https://mybbdepo.com/mybb-1-6-soru-ve-sorunlariniz-forumu)
+--- Konu Başlığı: [MCTR - 1.6] Etiket sistemini kaldırma (/etiket-sistemini-kaldirma-konusu.html)

Sayfalar: 1 2

Etiket sistemini kaldırma - dark1dark - 25-10-2015

resim Site Adresi :
Kod:
anaforum.net

resim MyBB Sürümü :1.6.18

resim Kurulu Eklentiler : Default avatar, akismet, google seo 1.6.8,  prostats, link gizleme

resim Sorun açıklaması : Hazır SQL'sini aldığım forumdan, etiket sistemini kaldırmak istiyorum fakat ne bir eklenti ne başka birşey var. Dolayısıyla nereye kurulu olduğunu bulamıyorum ve kaldıramıyorum.

resim Hata Ekran Görüntüsü :

resim

Bunun yanı sıra bu etiket sistemi eklentisini kaldırmaya çalışmakta iyi ediyormuyum ?

Cvp: Etiket sistemini kaldırma - HitMan - 25-10-2015

Merhaba dark1dark hocam,
Aslında sizin dediğiniz şekilde bakacak olursak, kaldırabiliriz ancak kaldırmamanızı öneriyorum. Çünkü SEO için faydası olabiliyor. Fakat yinede kaldırmak istiyorsanız:

Admin KP Sağ Ok Temalar ve Şablonlar Sağ Ok Şablonlar Sağ Ok Temanız Templates Sağ Ok Konu Gösterimi - Showthread Şablonlar Sağ Ok Showthread_Quickreply şablonlarında aradığınız kodu bulmanız çok kolay olur.

Saygılarımla.
İyi günler. Gülümseme

Cvp: Etiket sistemini kaldırma - dark1dark - 25-10-2015

Teşekkür ederim, kaldırıp kaldırmama konusuna gelicek olursak,

Yanlış hatırlamıyorsam xpserkan bu konu hakkında bilgilendirme yapmıştı, etiket sistemini kullanmayın, sorunlara yol açar diye...

Benim sitemdeki etiket sistemide spam yiyebilecek türde, bir kelimeyi çokça tekrar ediyor.

Bu konu hakkında kesin ve net bir bilgi öğrenmek istiyorum...

(25-10-2015, Saat:11:52)dark1dark Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim, kaldırıp kaldırmama konusuna gelicek olursak,

Yanlış hatırlamıyorsam xpserkan bu konu hakkında bilgilendirme yapmıştı, etiket sistemini kullanmayın, sorunlara yol açar diye...

Benim sitemdeki etiket sistemide spam yiyebilecek türde, bir kelimeyi çokça tekrar ediyor.

Bu konu hakkında kesin ve net bir bilgi öğrenmek istiyorum...

Merhaba dark1dark hocam,
Hocam çok SEO uzmanı değilim. Ama eğer gerçekten sorunlara yol açıyorsa, etiket bulutu eklentisi kullanmanızı öneririm. Onda hata olmaz herhalde, çünkü o sistemi sadece MyBB değil, diğer web işletim sistemleri de kullanıyor. Tabi eğer kullanmak istiyorsanız, aşağıdaki linkten eklentiisine göz atabilirsiniz.

İyi günler...
Saygılarımla. Gülümseme

Evet, aralarında en eskisi fakat en sağlamı bu denilmişti. Ama bundada sorunlar olduğunu söylediler. Kullansam mı? kullanmasam mı? çelişkide kaldım. Gerçekten seo uzmanı bi arkadaş yardımcı olursa çok güzel olur...

Ek olarak, belirttiğiniz şablondaki kodu kaldırdım diyelim. Bu etiketlerin birde depolandığı yer olmalı. Orayı nasıl bulup kaldırıcam? 

(25-10-2015, Saat:12:00)dark1dark Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ek olarak, belirttiğiniz şablondaki kodu kaldırdım diyelim. Bu etiketlerin birde depolandığı yer olmalı. Orayı nasıl bulup kaldırıcam? 

Merhaba Dark1dark hocam,
Hocam kodu kaldırırsanız tamamen kaldırılır, sonuçta o etiketler yazıdan ibaret. Yani herşeyi o şablonda yer alıyor.

İyi günler... Gülümseme
Saygılarımla.

Teşekkür ederim, sorun çözüldü. Fakat hala kullansam mı kullanmasam mı bilemedim, bilen biri yazana kadar konu açık kalırsa sevinirim.