MyBB Depo Forum
MyAlerts Popup kaldırma 2 - Baskı Önizleme

+- MyBB Depo Forum (https://mybbdepo.com)
+-- Forum: MyBB 1.6 Depo (https://mybbdepo.com/mybb-1-6-depo-forumu)
+--- Forum: MyBB 1.6 Soru ve Sorunlarınız (https://mybbdepo.com/mybb-1-6-soru-ve-sorunlariniz-forumu)
+--- Konu Başlığı: MyAlerts Popup kaldırma 2 (/myalerts-popup-kaldirma-2-konusu.html)

MyAlerts Popup kaldırma 2 - hacibumba - 08-10-2015

site: dabbeforum.com
Versiyon MyBB Sürümü :1.6
Eklenti-Plugin Kurulu Eklentiler :toplist, davetiye eklentisi
Hata-Sorun Sorun açıklaması :header daki usercp mod cp yazılarının yanında çıkan Bildirimler (0) yazısına tıkladığı zaman popup açılsın istemiyorum direk bildirimler paneline yönlendirsin istiyorum yardımcı olabilirmisiniz
Hata Ekran Görüntüsü : hata değil
vay anasına ya adam düzenleme istedi yaptık şimdi ortada yok kardeşim destek sitesiniz ya insanların burda nasıl bi yaklaşımda bulunmasını istiyorsunuz anlamadım herkes işini görmek için geliyor sizde biliyorsunuz neyin tavrını tribini yapıyorsunuz

Cvp: MyAlerts Popup kaldırma 2 - BlackCat - 08-10-2015

Konuda belirtmemişsiniz ama yinede sorayım Myalerts eklentisi kurulu mu sitenizde

Cvp: MyAlerts Popup kaldırma 2 - EmreKarakaya - 08-10-2015

(08-10-2015, Saat:15:53)hacibumba Adlı Kullanıcıdan Alıntı: vay anasına ya adam düzenleme istedi yaptık şimdi ortada yok kardeşim destek sitesiniz ya insanların burda nasıl bi yaklaşımda bulunmasını istiyorsunuz anlamadım herkes işini görmek için geliyor sizde biliyorsunuz neyin tavrını tribini yapıyorsunuz

Öncelikle üslubunuza dikkat edin.Ben 24 saat boyunca pc başında bekleyen biri değilim.Başka işlerimde var.Ayrıca suçu bizde arayacağınıza kendinizde arayın.Siz konuyu yardım şablonuna göre başta açsaydınız daha en başından yardım almış olurdunuz.Sorunuza gelirsek ;

inc\plugins\MyAlerts\templates dosya yolunu izleyin ve headericon.html dosyasını açın ve aşağıdaki kodu bulup
Kod:
<a href="{$mybb->settings['bburl']}/usercp.php?action=alerts" class="unreadAlerts myalerts_popup_hook" id="unreadAlerts_menu">{$lang->myalerts_alerts} ({$mybb->user['unreadAlerts']})</a>

aşağıdaki kod ile değiştirin

Kod:
<a href="{$mybb->settings['bburl']}/usercp.php?action=alerts">{$lang->myalerts_alerts} ({$mybb->user['unreadAlerts']})</a>

Cvp: MyAlerts Popup kaldırma 2 - hacibumba - 08-10-2015

evet asıl sorun onla ilgili olduğu için eklememiştim
değişen bişey olmadı yine aynı bildirimlere tıklandığı zaman popup açılıyor

Cvp: MyAlerts Popup kaldırma 2 - S.G - 08-10-2015

Emre hoca'nın vermiş olduğu çözümü, .html dosyasından değil, şablonlardan yapmanız gerekiyor.

Kullandığınız temanın şablonlarından => MyAlerts Şablonlar => myalerts_headericon şablonu.

Cvp: MyAlerts Popup kaldırma 2 - hacibumba - 08-10-2015

çok sağol dostum oldu, ayrıca bildirim panelinde bildirim gelen kullanıcıların resimleri default avatar olarak gösteriliyor buraya bildirime yol açan kullanıcının kendi hangi avatarı kullanıyorsa onun gösterilmesini sağlayabilirmiyiz

Düzenleme: muhtemelen default avatar sadece avatar kullanmayanlar gösteriliyor kendi avatarları olanların kendi avatarları çıkacak galiba

Cvp: MyAlerts Popup kaldırma 2 - S.G - 08-10-2015

Rica ederim, Kullanıcılar eğer avatar seçmiş/yüklemiş ise çıkması gerekir, seçili değilse default avatar çıkması normaldir hocam. Eğer seçili/yüklenmiş olduğu halde avatarlar çıkmıyorsa muhtemelen eklentide avatar fonksiyonu ekli değildir ya da sorunludur. 1.8 için yapılan bildirimler eklentisinde avatarlar gayet düzgün ve sorunsuz olarak çıkıyor. 1.6 için olanı deneme fırsatım olmadı.

resim