MyBB Depo Forum
Benim Çevirdigim Eklentiler hk - Baskı Önizleme

+- MyBB Depo Forum (https://mybbdepo.com)
+-- Forum: MyBBDepo (https://mybbdepo.com/mybbdepo-forumu)
+--- Forum: Çöp Deposu (https://mybbdepo.com/cop-deposu-forumu)
+--- Konu Başlığı: Benim Çevirdigim Eklentiler hk (/benim-cevirdigim-eklentiler-hk-konusu.html)

Benim Çevirdigim Eklentiler hk - EmreKRMN - 02-04-2015

Merhabalar mybbdepo uyeleri, benim cevirdigim eklentiler çalışmiyor diye konular acip veya sosyal medya yoluyka bana ulasmaya calismaktasiniz. Bazi eklentilet php versiyonunuz yuzunden calismayabilir ancak dun bos vakitlerimde kendi cevirdigim eklentileri denedim ve denemeye devam etmekteyim.

Denedigim ve Hatasiz Eklentiler;
- Tesekkur Plugin √
- Anahtar Kelimler √
- Forum Goruntulemede Eklentiler Plugin √
- Kullanici Sosyal Ag Plugin √

Kendi cevirdigim eklentileri deneyip yukari yazip konuyu guncelleyecegim. 

Bu sorunlar neden olabilir?
Hosting paketinizin php versiyonu eklentiler ile uyumlu olmayabilir. Bu yuzden php versiyonunuzun en az 5.0 olmasi gerekebilir. Veya eklentiler aktif çalışırken tema degistirmeniz durumunda eklentilerin kodlari yeni temanizda olmadigi icinde calismayabilir..

Cvp: Benim Çevirdigim Eklentiler hk - Caxing - 02-04-2015

Çevirdiğinizde tek tek denemeden direk paylaşım mı yapıyorsunuz hocam ? Böyle bir sorun olmaz ve böyle bir konu açmak zorunda kalmazdınız o zaman. Hemde böyle bir konu yerine açtığınız konulara ekleseniz denendi çalışıyor diye daha iyi olurdu. Çünkü insanlar google aracılığıyla eklenti ismini yazarak geliyor. Sizin çevirdiğiniz eklentileri aramıyor ki.

Cvp: Benim Çevirdigim Eklentiler hk - EmreKRMN - 02-04-2015

Çevirdiğim tüm eklentileri 2 sitede deneyip konuyu öyle açıyordum.

Cvp: Benim Çevirdigim Eklentiler hk - Remzi0068 - 02-04-2015

Her Eklenti, her Host'da calisacak diye bir kaide yok. Bir Eklentinin calisip calismayacagi PHP Sürümü ve PHP Kofigürasyonu ile alakalidir. Eklenti cevirilerinde Notepad++ kullanmamanizi tavsiye ederim, onun yerine SublimeText, PHPStorm veya Dreamweaver kullanabilirsiniz. 

Tüm eklentileri Notepad++ yardımıyla çevirmiş olup, eklentilerin çalışıp çalışmadığını 2 tane sitemde deneyerek eklenti konularını açmıştım.

Cvp: Benim Çevirdigim Eklentiler hk - Caxing - 02-04-2015

(02-04-2015, Saat:15:25)EmreKRMN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tüm eklentileri Notepad++ yardımıyla çevirmiş olup, eklentilerin çalışıp çalışmadığını 2 tane sitemde deneyerek eklenti konularını açmıştım.

Notepad++ ile çevirmenizi tavsiye etmiyorum demiş yukarıda Emre hoca.

Benim cevirdigim tum eklentileri denedim bugun ve sorunsuz calisti. Hepsi turkce ve sorunsuz.

Cvp: Benim Çevirdigim Eklentiler hk - dnturkiye - 05-04-2015

eklentinin çalışıp çalışmadığını en basit şekilde sizde sıfır bir site kurup ondan deneyebilirsiniz arkadaş test edip yayınlıyor.Ben şuana kadar denediğim eklentilerinde sorun yaşamadım. Bir test forum açıp ondan deneyin sizde sorunun kendinizde olduğunu göreceksiniz....