MyBB Depo Forum
Sitem index almıyor elle index aldırmak zorunda kalıyorum - Baskı Önizleme

+- MyBB Depo Forum (https://mybbdepo.com)
+-- Forum: Webmaster Deposu (https://mybbdepo.com/webmaster-deposu-forumu)
+--- Forum: Webmaster Destek (https://mybbdepo.com/webmaster-destek-forumu)
+--- Konu Başlığı: Sitem index almıyor elle index aldırmak zorunda kalıyorum (/sitem-index-almiyor-elle-index-aldirmak-zorunda-kaliyorum-konusu.html)

Sitem index almıyor elle index aldırmak zorunda kalıyorum - falanfilan1 - 27-02-2015

Merhabalar benim site www.oyun-arena.com Otomatikmen index almıyor. İlla ki google web araçlarından google gibi getir şeçeneğiyle ben getirmek zorunda kalıyorum. Sitemdeki yazılar özgün,günde çok ziyaretçi geliyor, 49 yazı 60 yorum var ve hiçbirini ben yapmadım net.Facebook sayfamız 150 kisi oldu kendiliğinden hemde bunlar 1 haftada oldu. Yani çok tutuldu ama index almıyor nedeni nedir seo vs. herşeye baktım araştırdım hiçbir index engelliyecek biseyde yok yardım lütfen.

Cvp: Sitem index almıyor elle index aldırmak zorunda kalıyorum - Caxing - 27-02-2015

Yaklaşık 638 sonuç bulundu (0,37 saniye) 

Hocam bu kadar indexiniz var, alıyor ama siz google da ilk sayfada çıkacak direk sanıyorsanız yanılıyor olabilirsiniz. Özgün diyorsunuz hiç birini ben yapmadım diyorsunuz o kısımıda tam anlayamadım.

Cvp: Sitem index almıyor elle index aldırmak zorunda kalıyorum - Machine - 28-02-2015

Merhaba,

Site adresinizin linkini code taglar içerisine alabilir misiniz ?

Ayrıca sitenizin indexlenmemesinin nedeni birçok şey olabilir. Sitenizi google webmaster sayfasına ekleyip,sitenizin sahipliğini doğruladınız mı ? google webmaster sayfasına sitemap dosyanızı gönderdiniz mi ?

Diğer arama motorları içinde webmaster sayfalarına sitenize ekleyip,sitemap dosyalarınızı göndermeniz halinde en geç 1 hafta içerisinde sitenizi indexleyecektir.

Arama motorlarının botlarının sitenizde düzgünce gezmelerini sağlayan robots.txt ve sitemap.xml gibi dosyalarınızı hatasız olduğundan emin olmanız lazım.Wordpress seo ayarlarınızdan dolayı yapılan bir işlemden ötürü botlar siteye erişimde sıkıntı yaşıyor olabilir kontrol etmelisiniz.

Temanızda kullanılan bir kod, js dosyası vb komutlar arama motorlarının botlarını yanıltıyor,yanlış yönlendiriyor olabilir.

Siteniz çok yavaş açılıyor buda arama botları için - değerdir, sitenizin hızının optimize etmelisiniz. Yavaş açılmasından dolayı indexleme hızınız düşmektedir ve index hıız düşerse arama motorlarının botlarının sitenizi ziyaret etme aralıkları uzayacaktır 1 gün 2 gün 3 gün boyunca gelmeyebilir arama botları buda sitenizin geç indexlenmesine sebebiyet verecektir.

Önce sitenizde  derin bir optimize yaptıktan sonra, sitenizde gereksiz dosyaları,konuları,eklentileri arındırdıktan sonra tek tek temizinden tüm arama motorlarına sitenizin kaydını yapıcaksınız ve pingil.com gibi pingleme sitelerinden de 1 hafta boyunca düzenli fakat sürekli olmamak kaydıyla açtığınız yazıları pingleme yapıcaksınız. Bunları eksiksiz yaptığınız zaman sitenizin indexlemesi düzelecektir.

İyi forumlar.

Cvp: Sitem index almıyor elle index aldırmak zorunda kalıyorum - falanfilan1 - 28-02-2015

Bildiğin bir profesörden duyar gibi oldum su yazıyı çok akıcı konusuyorsunuz hocam Açık Ağızlı Gülümseme çogu seyi yaptım fakat dediğiniz gibi sitemap sorunluymus onu tekrar güncelledim internet sitesinden bir sitemap olusturdum onu yükledim artık hata vermiyor hıza gelirsek onuda halledeceğim teşekkürler.

Cvp: Sitem index almıyor elle index aldırmak zorunda kalıyorum - SiberLeon - 28-02-2015

(28-02-2015, Saat:00:47)falanfilan1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bildiğin bir profesörden duyar gibi oldum su yazıyı çok akıcı konusuyorsunuz hocam Açık Ağızlı Gülümseme çogu seyi yaptım fakat dediğiniz gibi sitemap sorunluymus onu tekrar güncelledim internet sitesinden bir sitemap olusturdum onu yükledim artık hata vermiyor hıza gelirsek onuda halledeceğim teşekkürler.

Hızı ise google seo pingleme sitelerinden yapabilirsin.

Cvp: Sitem index almıyor elle index aldırmak zorunda kalıyorum - falanfilan1 - 28-02-2015

Arkadaşlar buldum sıkıntıyı sitemapda sorun varmıs attık index alıyor