MyBB Depo Forum
Forum eklerken SQL hatası - Baskı Önizleme

+- MyBB Depo Forum (https://mybbdepo.com)
+-- Forum: MyBB 1.6 Depo (https://mybbdepo.com/mybb-1-6-depo-forumu)
+--- Forum: MyBB 1.6 Soru ve Sorunlarınız (https://mybbdepo.com/mybb-1-6-soru-ve-sorunlariniz-forumu)
+--- Konu Başlığı: Forum eklerken SQL hatası (/forum-eklerken-sql-hatasi-konusu.html)

Forum eklerken SQL hatası - safarimax - 03-08-2014

Web site Site Adresi : http://www.ee-elit.info/
Versiyon MyBB Sürümü : 1.6.14
Eklenti-Plugin Kurulu Eklentiler :
  1. Puanlama Sistemi
  2. Eklenti Değil Tasarım Kod ile ekledim Forumun id sine göre icon ekleniyor.
Hata-Sorun Sorun açıklaması : Forum eklediğimde SQL hatası alıyorum.

SQL Hatası:
Kod:
1054 - Unknown column 'forum_icon' in 'field list'
Sorgu:
Kod:
INSERT INTO eeelit_forums (`name`,`description`,`linkto`,`type`,`pid`,`parentlist`,`disporder`,`active`,`open`,`allowhtml`,`allowmycode`,`allowsmilies`,`allowimgcode`,`allowvideocode`,`allowpicons`,`allowtratings`,`usepostcounts`,`password`,`forum_icon`,`showinjump`,`modposts`,`modthreads`,`mod_edit_posts`,`modattachments`,`style`,`overridestyle`,`rulestype`,`rulestitle`,`rules`,`defaultdatecut`,`defaultsortby`,`defaultsortorder`) VALUES ('Diğer','.htaccess gibi.','','f','30','','7','1','1','0','1','1','1','1','1','1','1','','','1','0','0','0','0','0','0','0','','','0','','')

Resim-Grafik Hata Ekran Görüntüsü :
resim

Cvp: Forum eklerken SQL hatası - Manager - 03-08-2014

"Eklenti Değil Tasarım Kod ile ekledim Forumun id sine göre icon ekleniyor."
Hocam bu dediğiniz kısımdan kaynaklanıyor olabilir çünkü:
Kod:
1054 - Unknown column 'forum_icon' in 'field list'
kısmına dikkat ediniz.

Cvp: Forum eklerken SQL hatası - safarimax - 03-08-2014

Onuda kaldırdım fakat sorun devam ediyor.
Ben önceden veritabanını yedekleyip forumu silmiştir.Veritabanın daki bazı sql ları attığımda bazı eklentileri arıyor bulamadığından böyle sorun çıkıyor olabilir mi?

Cvp: Forum eklerken SQL hatası - Manager - 03-08-2014

(03-08-2014, Saat:20:13)safarimax Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Onuda kaldırdım fakat sorun devam ediyor.
Ben önceden veritabanını yedekleyip forumu silmiştir.Veritabanın daki bazı sql ları attığımda bazı eklentileri arıyor bulamadığından böyle sorun çıkıyor olabilir mi?

Hocam bence siz bu konuyu MyBB konusunda profesyonellere danışınız. Gülümseme

Cvp: Forum eklerken SQL hatası - usameavci - 03-08-2014

Yukarıdaki mesajınızda dediğiniz gibi. Daha önceden sanırım forumlara icon eklentisi kurmuşsunuz ve o yedeği şuan farklı bir foruma aktarmışsınız yada şuanki forumunuza eklentiyi kurmuşsunuz fakat eklentiyi kaldırmadan dosyalarını silmişsiniz.

Sonuç olarak forum eklemek istediğinizde veritabanında forum_icon kısmını bulamıyor. Eklentileri ve dosyalarınızı inceleyin, gerekirse tekrar atın. Dosyalarda problem olduğunu düşünmüyorsanız veritabanınızı kontrol edin Melek - Masum

Cvp: Forum eklerken SQL hatası - poyraz - 03-08-2014

Forum ikon eklentisi kurmuşsunuz ve daha sonra pasifleştirip silmişsiniz. Orjinal management.php dosyasını yerine yüklememişsiniz.
admin/modules/forum/management.php dosyasının orjinalini yükleyin.

Cvp: Forum eklerken SQL hatası - safarimax - 03-08-2014

(03-08-2014, Saat:20:44)TShujin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yukarıdaki mesajınızda dediğiniz gibi. Daha önceden sanırım forumlara icon eklentisi kurmuşsunuz ve o yedeği şuan farklı bir foruma aktarmışsınız yada şuanki forumunuza eklentiyi kurmuşsunuz fakat eklentiyi kaldırmadan dosyalarını silmişsiniz.

Sonuç olarak forum eklemek istediğinizde veritabanında forum_icon kısmını bulamıyor. Eklentileri ve dosyalarınızı inceleyin, gerekirse tekrar atın. Dosyalarda problem olduğunu düşünmüyorsanız veritabanınızı kontrol edin Melek - Masum

(03-08-2014, Saat:22:11)poyraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forum ikon eklentisi kurmuşsunuz ve daha sonra pasifleştirip silmişsiniz. Orjinal management.php dosyasını yerine yüklememişsiniz.
admin/modules/forum/management.php dosyasının orjinalini yükleyin.

Yorumlarınız için teşekkürler. admin/modules/forum/management.php dosyasını atınca düzeldi.