MyBB Depo Forum
phpMyAdmin'den yedek alma ve geri yükleme [Resimli Anlatım] - Baskı Önizleme

+- MyBB Depo Forum (https://mybbdepo.com)
+-- Forum: Mybb Ders Deposu (https://mybbdepo.com/mybb-ders-deposu-forumu)
+--- Forum: Resimli Anlatım Deposu (https://mybbdepo.com/resimli-anlatim-deposu-forumu)
+--- Konu Başlığı: phpMyAdmin'den yedek alma ve geri yükleme [Resimli Anlatım] (/phpmyadmin-den-yedek-alma-ve-geri-yukleme-resimli-anlatim-konusu.html)

Sayfalar: 1 2 3 4

phpMyAdmin'den yedek alma ve geri yükleme [Resimli Anlatım] - 007combatant - 12-05-2011

php MyAdmin panelin'den MyBB için veritabanı yedeği alma ve geri yükleme işlemi - [Resimli + Detaylı Anlatım Konusu]

Selamün aleyküm arkadaşlar şimdi sizlere mybb veritabanını phpMyAdmin 3.3.10 da (şuanki son sürüm) nasıl yedekler ve yedekleri geri yüklersiniz onu anlatacağım. phpMyAdmin'in eski sürümlerinde yedek almakta bundan çok farklı değil. sadece eski sürümlerde dışarı aktar yerine Dönüştür içeri aktar yerinede İmport vardır. yani aşağıdaki anlatımdaki adımları aynen uyguluyorsunuz ancak dışarı aktar yazan yerlerde Dönüştür'ü içeri aktar yazan yerlerde de İmpot'u seçecek siniz.

Arkadaşlar öncelikle şunu söyleyeyim. Yedeğini alacağınız tabloların boyutu 50mb'dan az ise tabloların hepsini birden yedek alıp geri yükleyebilirsiniz. Ama eğer 50 mb'ın üzerinde ise yedekleri tabloların tamamı olarak alırsanız yedekleri geri yüklerken sorun oluşabilir. Bu durumda tabloları teker teker yada boyutu büyük takloları ayrı olarak diğerlerinin hepsini bir olarak yedek almalısınız. Şimdi ilk olarak toplu yedek almayı terif edeceğim.(Eğer tablolarınız 50 mb'ın altında ise bu adımları tekip edin. Eğer 50mb'ın üstünde ise Aşağıdaki yazıdan okumaya devam edin.)

resim

resim

resim

resim

Evet toplu olarak yedek aldık. Şimdide büyük olan tabloların yedeklerini ayrı ayrı alalım (Eğer tablolarınız 50'mb'ın üzerinde ise bu adımları takip edin. Eğer 50mb'ın altında ise yukarıdaki admları takip edin)

şimdi 1. ve 2. resimdeki adımları uyguluyoruz 3. resimdeki adımlarıda uyguluyoruz ancak tüm tabloları seçmek yerine boyutu büyük olduğu için sadece posts tablosunu seçiyoruz.
resim

Aynı işlemleri threads tablosundada uyguluyoruz.
resim

Aynı işlemleri users tablosundada uyguluyoruz.
resim

Şimdide geri kalan diğer tabloları seçiyoruz. (Hepsini ctrl+a ile seçin sonra ctrl tuşuna basılı tutarak posts, threads ve users tablolarını seçin. böylece posts, threads ve users tablolarının dışındakiler seçilmiş olacak)
resim

Yedekleri aldık şimdi yedekleri geri yükleyelim. Bunun için önce ben var olan veritabanını sileceğim, yeniden oluşturup onun içine yedekleri yükleyeceğim.
resim

resim

resim

resim

resim

Evet veri tabanımız oluştu 50mb'ın altında olan tablolar için bütün olarak yedek almıştık onu geri yüklemek için phpMyAdmin'in anasayfasına dönüyoruz ve aşağıdaki adımları takip ediyoruz.(yani eğer tablolarınız, 50mb'ın altında ise bu adımları takip edin. Eğer 50mb'ın üstünde ise aşağıdaki yazıdan okumaya devam edin)

resim

resim

resim

resim

Evet işlemimiz bu kadar yedeğimiz geri yüklendi..

50mb'ın üstünde olan tabloları ayrı ayrı yedek almıştık şimdi onları geri yükleyelim.(Yani eğer tablolarınız 50mb'ın üstünde ise bu adımları takip edeceksiniz.50mb'ın altında ise yukarıdaki adımları takip edeceksiniz.)
resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim

Evet veritabanı yedeğimizi geri yükledik... Bakın forumumuz eskisi gibi sorunsuz olarak çalışıyor.
resim

Hepinize kolay gelsin.. iyi günler.

Cvp: phpMyAdmin'den yedek alma ve geri yükleme [Resimli Anlatım] - emre54 - 10-05-2012

Teşekkürler..

phpMyAdmin'den yedek alma ve geri yükleme [Resimli Anlatım] - MyPoweR - 02-07-2012

Teşekkürler İşime Yarayacak.

phpMyAdmin'den yedek alma ve geri yükleme [Resimli Anlatım] - Smyrna35 - 21-08-2012

teşekkürler güzel bilgi

phpMyAdmin'den yedek alma ve geri yükleme [Resimli Anlatım] - WATER - 18-09-2012

Peki Forumun Teması Herşeyinin Yedegini Alıyormu ?

Cvp: phpMyAdmin'den yedek alma ve geri yükleme [Resimli Anlatım] - EmreKarakaya - 18-09-2012

(18-09-2012, Saat:21:38)rootist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki Forumun Teması Herşeyinin Yedegini Alıyormu ?

Forum Temasını Alır Yedekler arasına ancak temanızın resim dosyalarını ftpnizden almanız lazımdır

phpMyAdmin'den yedek alma ve geri yükleme [Resimli Anlatım] - gameportaltr - 10-11-2012

tşkr hocam güzel paylaşim

phpMyAdmin'den yedek alma ve geri yükleme [Resimli Anlatım] - TheLegend - 21-11-2012

Gerçekten çok iyi . Şimdi yapıcam bunu eski forumumdaki verileri yenisine ekliycem.