MyBB Depo Forum
MyBB Dağıtma Projem İçin Domain Önerileriniz - Baskı Önizleme

+- MyBB Depo Forum (https://mybbdepo.com)
+-- Forum: MyBBDepo (https://mybbdepo.com/mybbdepo-forumu)
+--- Forum: Çöp Deposu (https://mybbdepo.com/cop-deposu-forumu)
+--- Konu Başlığı: MyBB Dağıtma Projem İçin Domain Önerileriniz (/mybb-dagitma-projem-icin-domain-onerileriniz-konusu.html)

Sayfalar: 1 2

MyBB Dağıtma Projem İçin Domain Önerileriniz - Screwy - 17-10-2013

Arkadaşlar değişik projelere yelken açıyorum Gülümseme

10tl.net sitesi dışında bir kaç sitenin daha mybb forum dağıtma projesi ile yola başladığı ama bir kaç zaman sonra projelerine son verdiğini fark ettim...

Kaliteli bir altyapı hizmeti ile bu projeye adım atmak istiyorum... Altyapıdan kastım sağlam bir sunucu firması ile anlaşma yaptım ve gerekil hazırlıklar tamamlandı...

Sizden istediğim bana akılda kalıcı ve sitelerin sonunu kötü göstermeyecek bir alan adı önermeniz...

Alan adlarını özel mesaj ile öneriniz. Mesaj gönderince konu altına özel mesaj gönderildi yazın çünkü genelikle özel mesajlara bakmıyorum Gülümseme

Cvp: MyBB Dağıtma Projem İçin Domain Önerileriniz - SvMedeT - 17-10-2013

(17-10-2013, Saat:12:39)Screwy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar değişik projelere yelken açıyorum Gülümseme

10tl.net sitesi dışında bir kaç sitenin daha mybb forum dağıtma projesi ile yola başladığı ama bir kaç zaman sonra projelerine son verdiğini fark ettim...

Kaliteli bir altyapı hizmeti ile bu projeye adım atmak istiyorum... Altyapıdan kastım sağlam bir sunucu firması ile anlaşma yaptım ve gerekil hazırlıklar tamamlandı...

Sizden istediğim bana akılda kalıcı ve sitelerin sonunu kötü göstermeyecek bir alan adı önermeniz...

Alan adlarını özel mesaj ile öneriniz. Mesaj gönderince konu altına özel mesaj gönderildi yazın çünkü genelikle özel mesajlara bakmıyorum Gülümseme

Öncelikle hayırlı olsun, gerçekten güzel bir proje.

Anladığım kadarıyla alan adımı seçiminde zorlanıyorsun, kendi blogumda bu konu ile ilgili bir makale yazmıştım.
Kod:
http://mdtrdl.com/alan-adi-domain-secmek.html

Cvp: MyBB Dağıtma Projem İçin Domain Önerileriniz - Screwy - 17-10-2013

sağolasında o tür makalelerden çok okudum Gülümseme herhangi bir yararı yok Gülümseme

(17-10-2013, Saat:13:12)Screwy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sağolasında o tür makalelerden çok okudum Gülümseme herhangi bir yararı yok Gülümseme

Tabi kendi fikrin ama ben hep böyle yaparım ve işe yarar.

MyBB Forum Dağıtma Sitesi açıyorsun.

Kelimeleri listele;

MyBB, Dağıtma, Forum, Açmak, Kurmak, Yeni vs. gibi.

Sonra bu kelimeleri uygun olarak ekle;

mybbdagitma.(com,org,biz,com.tr vs)
mybbfrmac.(com,org,biz,com.tr vs)
mybbforum.(com,org,biz,com.tr vs)
mybbfrmac.(com,org,biz,com.tr vs)

gibi, yani sana kalmış Açık Ağızlı Gülümseme

işte sıkıntıda orda ben gidip mybbdagitma.com diye domain alsam adam bir site açsa

mybbdepo.mybbdagitma.com diye bu hoş duruyor mu?

örnek teki gibi bence gereksiz bu tür makaleler... Benim istediğim akılda kalıcı ama kısa şeyler;

Örnek:

tr5.com
10tl.net
t-r.bz
ref5.com

vs.vs.vs

(17-10-2013, Saat:13:22)Screwy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: işte sıkıntıda orda ben gidip mybbdagitma.com diye domain alsam adam bir site açsa

mybbdepo.mybbdagitma.com diye bu hoş duruyor mu?

örnek teki gibi bence gereksiz bu tür makaleler... Benim istediğim akılda kalıcı ama kısa şeyler;

Örnek:

tr5.com
10tl.net
t-r.bz
ref5.com

vs.vs.vs

Domain olarak örneklerin kısaltılmış halini yazabilirsin.

örnek:

mybbdagitma.com sitenin adını domain olarak md olarak alırsın. açılan site ise site.md.com olur örneğin.

(17-10-2013, Saat:13:26)SvMedeT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Domain olarak örneklerin kısaltılmış halini yazabilirsin.

örnek:

mybbdagitma.com sitenin adını domain olarak md olarak alırsın. açılan site ise site.md.com olur örneğin.

İşte sıkıntı orda 2-3-4 karakterli domain hiç yok nerdeyse Açık Ağızlı Gülümseme

asd yazıyorum o bile alınmış sen düşün artık Açık Ağızlı Gülümseme

Cvp: MyBB Dağıtma Projem İçin Domain Önerileriniz - EmreKarakaya - 17-10-2013

Basit bir alan adı aklıma geldi gönderdim sana