MyBB Depo Forum
MyBB - Forumunuza Sağda Açılan Facebook Beğen Kutusu Eklemek - Baskı Önizleme

+- MyBB Depo Forum (https://mybbdepo.com)
+-- Forum: Mybb Ders Deposu (https://mybbdepo.com/mybb-ders-deposu-forumu)
+--- Forum: Yazılı Anlatım Deposu (https://mybbdepo.com/yazili-anlatim-deposu-forumu)
+--- Konu Başlığı: MyBB - Forumunuza Sağda Açılan Facebook Beğen Kutusu Eklemek (/mybb-forumunuza-sagda-acilan-facebook-begen-kutusu-eklemek-konusu.html)

Sayfalar: 1 2

MyBB - Forumunuza Sağda Açılan Facebook Beğen Kutusu Eklemek - BlackCat - 22-09-2013

Merhaba arkadaşlar.
Bu konuda forumunuza sağda açılan hoş bir Facebook beğen kutusunu ekleyeceğiz.

22 Eylül 2013 Tarihli Demo Adresi :
Kod:
haxmania.com

Öncelikle resim dosyalarımızı ftp'ye aktaracağız. Aşağıdaki dosyayı fb_bg.png olarak kaydedin ve ftp'nizin images klasörüne yollayın.

resim

Admin Paneli => Temalar & Şablonlar => Şablonlar => Headerinclude Şablonlar => headerinclude şablonunu açın ve en alta aşağıdaki kodları ekleyin.

Kod:
<script type="text/javascript" src="http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.5.2/jquery.min.js"></script>
<script type="text/javascript">
jQuery.noConflict();
jQuery(function (){
jQuery(".s_likebox").hover(function(){
jQuery(".s_likebox").stop(true, false).animate({right:"0"},"medium");
},function(){
jQuery(".s_likebox").stop(true, false).animate({right:"-250"},"medium");
},500);
return false;
});
</script>
<script type="text/javascript">
jQuery.noConflict();
jQuery(function (){
jQuery(".s_likebox2").hover(function(){
jQuery(".s_likebox2").stop(true, false).animate({right:"0"},"medium");
},function(){
jQuery(".s_likebox2").stop(true, false).animate({right:"-250"},"medium");
},500);
return false;
});
</script>

Admin Paneli => Temalar & Şablonlar => Temanız => Global.css => Gelişmiş Düzenleme'ye tıklayın ve en alta aşağıdaki kodu ekleyin.

Kod:
.s_likebox {
float:right;
width:288px;
height:345px;
background: url(images/fb_bg.png) no-repeat !important;
display:block;
right:-250px;
padding:0;
position:fixed;
top: 50px;
z-index:1002;
border-radius:10px;
-moz-border-radius:10px;
-webkit-border-radius:10px;
}

div.likeboxwrap {
margin-top:2px;
margin-left:-5px;
background: #fff;
width:238px;
height:325px;
overflow:hidden;
border-radius:10px;
-moz-border-radius:10px;
-webkit-border-radius:10px;
}
div.likeboxwrap iframe {margin:-1px}

Son Olarak Css kodlarını temamıza çağıracağız. Aşağıdaki Kodları Admin Paneli => Temalar & Şablonlar => Şablonlar => Header Şablonlar => header şablonunun altına ekleyiniz.

Kod:
<div class="s_likebox"><div style="color: rgb(255, 255, 255); padding: 8px 5px 0pt 50px;"><span><div class='likeboxwrap'>
/// BlackCat /// Iframe Kodunuz Buraya Gelecek ///
</div></span></div></div>

Son Olarak Buradan Facebook Developer adresine ulaşın. Açılan sayfada Facebook URL kısmına sayfanızın URL'sini yazın. Show stream'i kapatın ve boyut olarak width : 240 height : 350 yazın.

Get Code butonuna tıklayın. Üstteki sekmelerden iframe sekmesini seçin ve header'a eklediğimiz /// BlackCat /// Iframe Kodunuz Buraya Gelecek /// yazısının yerine yapıştırın ve kaydedin.

Eğer çakışma olmazsa sorunsuzca kullanabilirsiniz.

İyi çalışmalar..

Cvp: MyBB - Forumunuza Sağda Açılan Facebook Beğen Kutusu Eklemek - Enes Vatan - 13-10-2013

kardes bu tam olarak gorunmuyor :S yanı cıkmıyor

Cvp: MyBB - Forumunuza Sağda Açılan Facebook Beğen Kutusu Eklemek - Dreamsoldier - 20-10-2013

Olmadı Bu Hata Oluştu Anasayfamda..

The `href` parameter must reference a valid Facebook page, but "http://www.buluteknoloji.com/index.php" is not a valid Facebook page.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oldu Ben küçük Bir Hata Yapmışım.. Fakat bunu sitenin istediğimiz bir yerine nasıl ekleyeceğiz?

Cvp: MyBB - Forumunuza Sağda Açılan Facebook Beğen Kutusu Eklemek - azizozdemirr - 06-07-2014

çok güzel oldu teşekkür ederim Gülümseme

fakat her sayfada çıkıyor ben bunu anasayfamda çıksın istiyorum ve sabitlemek istiyorum o nasıl olacak ?

Cvp: MyBB - Forumunuza Sağda Açılan Facebook Beğen Kutusu Eklemek - usameavci - 06-07-2014

(06-07-2014, Saat:02:03)azizozdemirr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: çok güzel oldu teşekkür ederim Gülümseme

fakat her sayfada çıkıyor ben bunu anasayfamda çıksın istiyorum ve sabitlemek istiyorum o nasıl olacak ?

Header sablonuna eklediginiz kodlari index sablonunda {$header} dan sonra ekleyin Melek - Masum

Cvp: MyBB - Forumunuza Sağda Açılan Facebook Beğen Kutusu Eklemek - azizozdemirr - 06-07-2014

(06-07-2014, Saat:02:12)TShujin Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06-07-2014, Saat:02:03)azizozdemirr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: çok güzel oldu teşekkür ederim Gülümseme

Header sablonuna eklediginiz kodlari index sablonunda {$header} dan sonra ekleyin Melek - Masum

teşekkür ederim fakat konularda da çıkıyor bu sefer pencere açılmıyor hiç çıkmaması için ne yapabiliriz ? GülümsemeGülümseme

Cvp: MyBB - Forumunuza Sağda Açılan Facebook Beğen Kutusu Eklemek - usameavci - 06-07-2014

(06-07-2014, Saat:02:27)azizozdemirr Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06-07-2014, Saat:02:12)TShujin Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

teşekkür ederim fakat konularda da çıkıyor bu sefer pencere açılmıyor hiç çıkmaması için ne yapabiliriz ? GülümsemeGülümseme

S_likebox classina sahip divden itibaren aktardiginizda cikmamasi lazim konularda Melek - Masum

malesef gene çıkıyor bu sefer soldan açılan pencere olarak çıkmıyor da anasayfada çıkıyor Gülümseme