MyBB Depo Forum
[MCTR] Forum Saatini 24 Saat Formatında Yapmak - Baskı Önizleme

+- MyBB Depo Forum (https://mybbdepo.com)
+-- Forum: Mybb Ders Deposu (https://mybbdepo.com/mybb-ders-deposu-forumu)
+--- Forum: Resimli Anlatım Deposu (https://mybbdepo.com/resimli-anlatim-deposu-forumu)
+--- Konu Başlığı: [MCTR] Forum Saatini 24 Saat Formatında Yapmak (/forum-saatini-24-saat-formatinda-yapmak-konusu.html)

Sayfalar: 1 2

Forum Saatini 24 Saat Formatında Yapmak - 007combatant - 14-07-2011

MyBB Forumunuzun saatini 24 saat formatında ayarlamak istiyorsanız;

Admin Paneli Sağ Ok Ayarlar Sağ Ok Tarih & Saat Ayarlarına girin, resimdeki gibi ayarlayın.

resim
MyBB Tarih & Saat Ayarları
Varsayılan Zaman Dilimi olarak; Türkiye için mutlaka GMT +2 yi seçin. (Yaz sezonu için: GMT +3 olarak seçin.)

Ayrıca tüm üyelerin saat ayarlarını güncellemek için:
Host Panelinizden: (Cpanel veya Plesk panel)
  • İlk önce PHPMyAdmin'e giriş yapıyoruz.
  • Hemen Sol menüden Forumunuzun DB'sini yani veri tabanını seçiyorsunuz.
  • Ve üst menüden SQL butonuna tıklıyoruz..
  • Açılan sorgulama kutusuna:
Şu kodları kopyalayıp sorguluyoruz;
Kod:
UPDATE mybb_users SET timezone = "3"

Hemen ardından sağ alttaki git tuşa basarak sorgumuzu gönderiyoruz,ve herkesin saat ayarını +3 zaman formatına göre toplu olarak ayarlamış oluyoruz.

Not : Eğer Saat Formatı'nı h:i yaparsanız 12 saat formatında H:i yaparsanız 24 saat formatında olur.

Ek Not : Bu sorguyu gönderdikten sonra herkesin saat ayarını otomatik olarak Türkiye saat'ine göre ayarlamış olursunuz ve diğer Ülkelerden girenlerin saat ayarlarıda değişmiş olur.!

AlıntıKaynak: www.mybb.com.tr

Forum Saatini 24 Saat Formatında Yapmak - abcd - 21-10-2012

d-m-Y ney

Cvp: Forum Saatini 24 Saat Formatında Yapmak - S.G - 21-10-2012

(21-10-2012, Saat:00:15)abcd Adlı Kullanıcıdan Alıntı: d-m-Y ney

Örnek:
PHP Kod:
d-m-Y  =>  gün-ay-yıl 

Forum Saatini 24 Saat Formatında Yapmak - Asi P@tron - 21-10-2012

(d)=day (gün demek)
(m)=month(Ay Demek)
(Y)=Year ( Yıl Demek)

Cvp: Forum Saatini 24 Saat Formatında Yapmak - LeBeta™ - 11-07-2013

Tşkler Çok İşime Yaradı Açık Ağızlı Gülümseme

Cvp: Forum Saatini 24 Saat Formatında Yapmak - Fıko21 - 27-10-2013

merhabalar ben bu işlemleri uyguladım admin panelimde tarih ve saatte sıkıntım yok doğruyu gösteriyor fakat forumda açılan konularda hep yanlış tarih ve zamanı gösteriyor.

Bunu nasıl düzelticem veya işlem ne zaman aktif ve doğru bir şekilde çalışacak. Heralde bu işlemleri yapmadan önce açılmış konu ve yorumlarda düzelmiyecek sonra ki konular da mı düzelecek ? kesin cevap veren olmamış yorumlarda vs...

Malum dün gece yarısı itibariyle saatleri 1 saat geri aldık Gülümseme forumda da bunu ayarlamak lazım geldi.

cevap veren yok mu ya ? düzelmedi sonradan açtığım konularda saat aynı düzelmedi bir türlü üzgün

Cvp: Forum Saatini 24 Saat Formatında Yapmak - Screwy - 27-10-2013

Lütfen flood yapmayın. Cevabı bilen olsaydı cevap verirdi zaten Gülümseme

Sorununuza gelince; yorumunuzda sadece admin panelinizden ayarladığınızı söylemişsiniz SQL sorgusunu çalıştırdınız mı?
Ayrıca SQL sorgusundaki "3" karakteri ile admin panelinden ayarladığınız varsayılan zaman dilimi seçeneğinin aynı olduğundan emin olun.

Cvp: Forum Saatini 24 Saat Formatında Yapmak - Fıko21 - 27-10-2013

Admin panelinde zaman dilimim GMT+2 olarak seçili SQL sorgumada şu kodu kullanarak yaptım

UPDATE mybb_users SET timezone = "2" yukarda üç yazıyordu ben bunu 2 yaparak sql'e ekledim gmt+2 seçtiğim için ben buraya 2 yazdım sonra git dedim işlem başarılı sorgu başarılı dedi.

Sonra admin panelimde önceden saat yanlıştı düzeldi ama forumda düzelmedi yeni konu açıyorum tarih eski saat eski oluyor...

tamam sorunumu kendim düzelttim yardım eden olmayınca kendi başımızın çaresine baktık... saolun destek sitesiyseniz...