MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: MyBB'den vBulletin Geçiş
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
bitanem03 ' E Yardım... İçin Actım Saygılar.Sanırım Sorunun Bu

Aşağıda anlatılanları uyguladığınız taktirde sorunsuz biçimde MyBB UTF-8 karakterli database'inizi vBulletin'e çevirebilirsiniz...

Güle güle kullanın.

Öncelikle kullandığım scriptlerin versiyonunu vereyim. Ben bu halleri ile çevirdim bir alt versiyonlarda yada bir üst versiyonlarda değişiklik gösterebilir o konuda bir şey söyleyemem. Test etmem lazım..

Kullandığım MyBB versiyonu 1.4.11
Database Karakter Seti: utf8_general_ci

Adım adım aşağıda anlatınları uygulayın. Herhangi bir adımı atlarsanız karakter hatası ile karşılaşırsınız...

1) vBulletin Veritabanınızı SQL'den oluşturun.

2) Karakter seti olarak bu oluşturduğunuz veritabanı için Karakter Setini utf8_bin seçin.

3) vBulletin kurulum dosyalarında /includes/config.php dosyasını açın. Database bilgilerinizi doldurun.

4) Alt kısımda yorum olarak eklenmiş aşağıdaki kodu bulun,

PHP Kod:
HTML-Kodu#

// $config['Mysqli']['charset'] = 'utf8'; 

başındaki // işaretini silin.

5) Ardından FTP'den UPLOAD edin ve vBulletin kurulumunu başlatıp norma biçimde tamamlayın.

6) ImpExConfig.php dosyanızı açın.

Aşağıdaki kodu bulun;

PHP Kod:
HTML-Kodu#

// Advanced Target
$impexconfig['target']['databasetype'] = 'mysql'// currently mysql only
$impexconfig['target']['charset'] = '';
$impexconfig['target']['persistent'] = false// (true/false) use mysql_pconnect

// Advanced Source
$impexconfig['source']['charset'] = '';
$impexconfig['source']['persistent'] = false

Aşağıdaki ile değiştirin;

PHP Kod:
HTML-Kodu#

// Advanced Target
$impexconfig['target']['databasetype'] = 'mysql'// currently mysql only
$impexconfig['target']['charset'] = 'utf8';
$impexconfig['target']['persistent'] = true// (true/false) use mysql_pconnect

// Advanced Source
$impexconfig['source']['charset'] = 'utf8';
$impexconfig['source']['persistent'] = true;
Save the file and upload to your server

7) vBulletin dosyalarının bulunduğu yere PHP.ini dosyası oluşturun yada şayet var ise aşağıdaki kodları ekleyin.

PHP Kod:
HTML-Kodu#

mbstring.language Turkish
mbstring
.internal_encoding UTF-8
mbstring
.http_input UTF-8
mbstring
.http_output UTF-8
mbstring
.encoding_translation On
mbstring
.detect_order UTF-

8) Aşağıdaki dil dosyasını indirin. Bu dil dosyasını yükleyin.
http://tecnodizayn.com/depo/vbulletin-language.rar

9) Bazı karakterlerde sorun oluştuğunu göreceksiniz. Bunları düzeltmek için vBulletin Admin Panelinde Diller & Cümleler bölümünde Cümlelerde Ara kısmından en alt kısımda üst boşluğa hatalı karakteri alt boşluğa TÜRKÇE karşılığını yazın dil olarak eklediğiniz dil dosyasını seçin ve Tümünü Değiştir'e basarak o karakterleri düzeltin.

Toplamda 4-5 karakterde hata veriyor. Onları 9'uncu maddeyi ugulayarak düzeltebilirisniz...

10) Ve son olarak IMPEX ile veritabanınızı import edin...

Maddeleri sıra ile ve atlamadan yaparsanız sorun yaşamazsınız. Şayet sorun yaşarsanız konu altından belirtin yardımcı olmaya çalışırım...

Anlatılanlar LİSANSLI VERSİYON'da denenmiştir. Yani hem IMPEX hemde vBulletin LİSANSLDIR. NULL VERSİYONLARDA NASIL BİR SONUÇ OLUR TEST ETMEDİM...
vay eline sağlık

(11-05-2013, Saat:15:24)tangoo2455 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]vay eline sağlık

Bişi değil Açık Ağızlı Gülümseme
Bu çok eski bir yöntem her sitede bu anlatım var bende vBulletine geçiceğim zaman bu yöntemi denemiştim başka bir sitede gördüm. Anlatımı uyguladım site sitelikten çıktı.
:d Olabilir ben kendim yazmadım arkadaşlar sıkıntı yaşamıs buldum baktım yok burda paylaştım Gülümseme