MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: .htaccess 301 site içi eski seo url yönlendirme hakkında?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
forum-{url}
konu-{url}.html

tarzında. ben bunları;

{url}-forumu
{url}-konusu.html
olarak değiştirdim 404 hatalarını gidermek için .htacess düzenlemem gerekiyor nasıl düzenlemeliyim yardım edebilirmisiniz?
.htaccess dosyasında, en sona şu kodları ekleyin bakalım olacak mı?

PHP Kod:
# //seo_mod_start
RewriteEngine On
#RewriteBase /mybb/
RewriteRule ^forum-([^./]+)$ forumdisplay.php?fid=$2$[QSA,L]
RewriteRule ^konu-([^./]+)\.htmlshowthread.php?tid=$2$[QSA,L]
# //seo_mod_end 

Bu şekilde eğer çalışırsa, eski URL-ler kırılmadan, default URL şeklinde ilk haline yönlenecek, mybb'nin default URL yapısından da şuan ki ayarlamış olduğunuz google seo URL yapısına yönlenmiş olacaktır. Denemedim ama muhtemelen çalışması lazım.
(25-04-2013, Saat:18:14)xpserkan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ].htaccess dosyasında, en sona şu kodları ekleyin bakalım olacak mı?

PHP Kod:
# //seo_mod_start
RewriteEngine On
#RewriteBase /mybb/
RewriteRule ^forum-([^./]+)$ forumdisplay.php?fid=$2$[QSA,L]
RewriteRule ^konu-([^./]+)\.htmlshowthread.php?tid=$2$[QSA,L]
# //seo_mod_end 

Bu şekilde eğer çalışırsa, eski URL-ler kırılmadan, default URL şeklinde ilk haline yönlenecek, mybb'nin default URL yapısından da şuan ki ayarlamış olduğunuz google seo URL yapısına yönlenmiş olacaktır. Denemedim ama muhtemelen çalışması lazım.

verdiğim kodu ekledim 301 yönlenmedi ben site içi yönlendirme kodunu istemiştim url yapısını değiştirdim googleden gelenler yeni url lere yönlenmesi için