MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Şifre
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Mybb 1.6.9 kurulu bir sitem var. Üyelerimin şifrelerini görmek istiyorum. Nasıl görücem?
Böyle bir şey mümkün değil. Şifreler güvenlik amacıyla db'de md5 ile şifrelenerek depolanıyor.
MD5 şeklinde nasıl bulurum peki
(24-03-2013, Saat:18:27)CMLYKL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]MD5 şeklinde nasıl bulurum peki

db'de user tablosunda kullanıcının karşısında yazıyor.
md5 tek yönlü bir algoritmadır. Kayıt olurken şifreniz md5 ile db'ye yazılır. Sonrai girişlerinizde yazdığınız şifre db'deki şiifre ile uyuşuyorsa giriş yapabilirsiniz.

abc olsun, Bunun md5'li hali 32 karekterli bir yapı oluşturur:
900150983CD24FB0D6963F7D28E17F72

Kısacası kırılması çok zor. Googlede md5 cracker yazarak kırmayı deneyebilirsin.
(24-03-2013, Saat:18:27)CMLYKL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]MD5 şeklinde nasıl bulurum peki

Amacın ne .
Hocam bence böyle kişilere yardım etmeyiniz.Karşıdakinin şifrelerini öğrenip kötü amacı olabilir.Bazı kişiler facebook,msn,forum şifrelerini aynı yapıyor bu yüzden kötü şeyler yapabilir.
(24-03-2013, Saat:19:38)Smyrna35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Hocam bence böyle kişilere yardım etmeyiniz.Karşıdakinin şifrelerini öğrenip kötü amacı olabilir.Bazı kişiler facebook,msn,forum şifrelerini aynı yapıyor bu yüzden kötü şeyler yapabilir.

Aynen bu yüzdende çok face hesabı çalınıyo
katılıyorum niyet kötü Kızgın - Sinirli
Sayfalar: 1 2