MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Konu Çok Uzun Hatası
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
resim

bu hatayı alıyorum forumdaki bir çözümü denedim olmadı başka çözüm yolu olanı varmı
admin kp > ayarlar > Konu & Yorum Gönderimi > Kelime Paketleme işlemi İçin İzin Verilen Karakter Sayısı burası sizde 80 olması gerekiyor bu sayıyı istediğiniz kadar girebilirsiniz.
ilk olarak 800 yaptım konu açtı ama hata verdi sonra 150 yaptım gene resimdeki gibi çıktı
(13-12-2012, Saat:16:28)absinthe1991 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]ilk olarak 800 yaptım konu açtı ama hata verdi sonra 150 yaptım gene resimdeki gibi çıktı

nasıl bir hata verdi
Hocam absinthe1991 ,

Bu sorunu uzun başlık kullananların hemen hemen hepsi yaşıyor.
Çeviri satır eksikliği yüzünden Subject_too_long hatası şeklinde görülüyor.
Konu başlığı çok uzun. (Şuan 89) karakter başlık girdiniz. 85 karakterden daha kısa başlık giriniz. şeklinde hata görünmesi gerekiyor.

Bu hatanın temelinde şu var.
Konu açarken maximum 85 karaktere kadar başlık yazabiliniyor. Ama konuya cevap verilirken (RE: ) ilave edilince toplam konu başlığı 89 karaktere çıkıyor ve yukardaki hatayı veriyor.

Konu başlığı en fazla 85 karakter ile sabitlendiğine göre mesajlarda (RE: ) 4 karakter daha ilave edelim.
inc/datahandlers/post.php dosyasını açalım.

Bul:
Kod:
if(my_strlen($subject) > 85)

Değiştir:
Kod:
if(my_strlen($subject) > 89)

Not: Eski konu başlıkları 85 üzerinde olanlar bu rakamı daha da yükseltebilir.
teşekkürler niqotin sorun çözüldü
Rica ederim hocam
Konu Kilit