MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: .Php Sayfasına Kimler onlinede isim vermek
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhaba arkadaşlar. Ftp Ana dizinde bir sayfa olusturdum.

Sayfanın adı istatistikler.

Ama bu sayfaya kimler online listesinde bir kullanıcının hangi sayfaya baktıgını gördüğümüz yerde bilinmeyen sayfa yazıyor. resimdede gayet belli oluyor.

resim

Bun iststistik.php sayfasına burada isim vermek iştiyorum yani biri istatistik sayfasına bakarken yukarıdaki resimde bilinmeyen sayfa yazısı yerine istatistik sayfası yazmasını iştiyorum. bunun php komutu varmı ( varda nasıl yapacam) Dil Çıkarma
Bilinmeyen Sayfa sorunu MyBB default sayfaları dışında kalan ve sonradan oluşturulmuş eklenti vs. gibi özel sayfalarda görünür.
Bu yazı komutunu da;
inc/languages/turkish/online.lang.php içindeki alltaki satırdan alır.
Kod:
$l['unknown_location'] = "<a rel=\"nofollow\" href=\"{1}\">Bilinmeyen Sayfa</a>";

Bu bilinmeyen sayfaları tanıtmak için altta verdiğim eklenti kodlarını online.php şeklinde bir dosya açıp içine ekle ve plugins klasörüne gönder. Eklentiyi aktifleştir. Verdiğim eklenti içinde 2 adet örnek sayfa var. Sen bunları eklentiyi kapatmadan çoğaltabilirsin.

Kod:
<?php
if(!defined('IN_MYBB'))
    die();
$plugins->add_hook('build_friendly_wol_location_end','online_enhancer');
function online_info(){
    return array(
        'name'=>'Online Sayfaları',
        'description'=>'Özel sayfalarınız online listesinde gösterilir.',
        'author'=>'devmybb',
        'version'=>'1.0',
        'compatibility'=>'16*',
    );
}
function online_enhancer(&$plugin_array){
    if(my_strpos($plugin_array['user_activity']['location'],'tjk.php')){
        $plugin_array['location_name']='<a href="tjk.php">TJK Sayfasına</a> Bakıyor';
    }elseif(my_strpos($plugin_array['user_activity']['location'],'tagcloud.php')){
        $plugin_array['location_name']='<a href="tagcloud.php?tag=paket">Etiket, Paket Sayfasına </a> Bakıyor';
    }
}
?>
Teşekkürler hocam;

bu komutu çogaltabilirim demi_?

PHP Kod:
$plugin_array['location_name']='<a href="tjk.php">TJK Sayfasına</a> Bakıyor'
Evet, aynı .php uzantılı sayfalar için o şekilde yapabilirsin.
Başka .php uzantısı eklemek için ise alttaki kod satırlarını eklemelisin..
Örnek:
Kod:
if(my_strpos($plugin_array['user_activity']['location'],'ornek.php')){
        $plugin_array['location_name']='<a href="ornek.php">Örnek Sayfasına</a> Bakıyor';
}
çalışmamakta. yaptım olmadı
(06-03-2013, Saat:11:26)WATER Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]çalışmamakta. yaptım olmadı

Çalışıyor, ne için denemiştiniz ?