MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: MyBB 1.8.17 - Bakım Güncelleme Paketi
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
resim

MyBB 1.8.17 Bakım Güncelleme Paketi [Türkçe]

Merhaba değerli MyBB kullanıcıları,

MyBB 1.8.17 güncellemesi; Bir önceki sürüm olan MyBB 1.8.16 güncellemesinde yaşanan eksik ve hatalı yerleri düzenlemek için çıkartılmış bir bakım güncelleme paketidir.Bu güncelleme paketinde daha önce ki sürümde tespit edilen 11 adet hata/bug düzeltilmiştir.

Tespit Edilen & Rapor Edilen Hatalar

Tespit edilen ve bu güncelleme paketi ile düzeltilmiş olan hataları görüntülemek için buraya tıklayın.


Değişen PHP Dosyaları Listesi

Kod:
inc/
languages/
english.php
english/
index.lang.php
functions.php
functions_post.php
class_core.php
install/
resources/
upgrade44.php
upgrade43.php
mybb_theme.xml
jscripts/
general.js
calendar.php
index.php
member.php
memberlist.php
modcp.php
portal.php
report.php
reputation.php

Değişen Dil Dosyası
Kod:
index.lang.php


Değişen Tema Şablonları Listesi

Kod:
error_nopermission
headerinclude
index
index_showteamlink
index_statspage
member_profile_groupimage
portal_welcome_guesttext
usercp_subscriptions

MyBB 1.8.16 Sürümünden MyBB 1.8.17 Sürümüne Nasıl Güncellenir?

Güncelleme paketinde önemli olarak bilinen 2 dosya da yer alıyor; ./inc/class_parser.php ve ./inc/functions.php . Bu dosyalar biliyorsunuz ki bizim için en önemli dosyalardan sadece ikisi, Eğer özel Mykod veya Ncode için kod eklemiş iseniz class_parser.php dosyası değişeceği için yaptığınız düzenleme ve eklemelerde silinecektir. Ayrıca Google Seo Eklentisinin şah damarı olan functions.php dosyasıda değiştiği için seo URL'leriniz pasif duruma düşerek default URL'lere dönüşecektir. Bunun için aşağıdaki resimli tarifi uygulamanız yeterli olacaktır ancak, class_parser.php için ne yazık ki size yardımcı olamıyoruz çünkü, şu anda var olan class_parser.php dosyanızın yedeğini alarak ve farkları karşılaştırarak güncellenen satırları kendiniz yeniden yapmanız gerekecektir ya da eklediğiniz fonksiyon kodlarını..


MyBB 1.8.17 Güncellemesi Nasıl Yapılır?
Adım 1: İndirmiş olduğunuz .zip dosyasını açıp FTP_Yükle klasöründeki güncelleme dosyalarını, forumunuzun kurulu olduğunu dizine, (index.php , images, vb. dosyalarının olduğu yere) yükleyip, karşınıza çıkan değiştirilsin mi sorusuna evet diyorsunuz.

Daha sonra tarayıcınızın adres satırına, site-adresiniz.com/install/upgrade.php yazarak, ''ENTER'' tuşuna basıp versiyon yükseltme sihirbazını çalıştırıp yönergeleri takip edin ve güncelleme işlemini tamamlayın.. (Güncelleme işlemi bitince ./install klasörünü FTP'den ya silin ya da adını değiştirin.)

Onay-Cevap Adım 2: Bu sürümde, (/inc/functions.php) dosyası değiştiği için, Google Seo Plugin Dahili url link - Internal link kullanıyorsanız eğer, Seo URL-leriniz devre dışı kalacaktır.
(Yapmanız gereken işlem aşağıdaki resimde tarif edilmiştir.)

resim

Adım 3: Son olarak daha önce yapmış olduğunuz özel .php düzenlemeleri vs. varsa eğer tekrar yapmanız gerekecektir. (Örneğin: class_parser.php dosyası gibi) İndirmiş olduğunuz paket içeriğinde değişen dosyaları kontrol ederek, düzenlediğiniz dosyaların bu paket içinde olup olmadığını inceleyiniz ve ona göre işlemlerinizi yapınız.


indir-download

MyBB 1.8.17 Bakım Güncelleme Paketi İndir[attachment=1607]
Wrench Rar Şifresi: mybb.com.tr


Kaynak:
Kod:
https://blog.mybb.com/2018/07/15/mybb-1-8-17-released-maintenance-release/
https://mybb.com/versions/1.8.17/

Tarih-Zaman Son Güncelleme Tarihi: 29.07.2018 , Versiyon-Saat Saat: 16:46
dostum harikasın hüseyin  emeğine sağlık
temayı nasıl ve ne zaman güncelleme konusu cıkar?
(29-07-2018, Saat:18:46)ArseniC Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]temayı nasıl ve ne zaman güncelleme konusu cıkar?

Merhaba,
Resmi mybb sitesi tema güncellemeleri ile ilgili bir dokümantasyon paylaşmadığı için bizimde tema güncellemesi paylaşmamız mümkün değil. Daha önce paylaşılan tema güncellemeleri resmi siteden faydalanılarak yapılıyordu ancak resmi mybb sitesi bu paylaşımları yapmayı bıraktığı için güncellenen tema şablonlarını ancak mybb admin panelinizden öğrenebilirsiniz. Admin panelinizden Temalar & Şablonlar -> Güncellenmiş Şablonları bul diyerek değişen şablonları tespit edip, kendi tema yapınıza göre güncelleme yapabilirsiniz.

MyBB güncelleme paketlerinde her zaman ben değişen tema şablonlarını listeliyorum, oradan bakarak hangi şablonun değiştiğini veya güncellendiğini görebilirsiniz, ona göre de düzenlemeler yapabilirsiniz. (Varsayılan mybb temasıyla karşılaştırarak kendi temanızı.)
çok teşekkürederim dostum
merhaba hocam 15 versiyonundan 17ye güncelledim ama bu hatayı veriyor artık foruma girerken
resim
(04-08-2018, Saat:11:31)symbol54 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]merhaba hocam 15 versiyonundan 17ye güncelledim ama bu hatayı veriyor artık foruma girerken
resim
tamamdır hocam sorunu çözdüm nasıl diye soranlar olursa. ben 1.8.15 den 1.8.17 ye güncelleme yaptım. aradaki 16 yı güncellemediğim için 16nın eksik dosyaları yüklenmemiş. baştan 16 güncelleme paketini FTP ye atıp install yaptım çalıştı. 16dan sonra 17yi FTPye atıp onuda install yaptım güncel olarak çalıştı. elinize emeğinize sağlık