MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: 1.6.8 paketi kurulumunda hata ve yedek sql yükleme sorunu
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Selamlar,
Hosting ödememi unutunca forum sayfam da uçtu.
Ödememi yaptım, yeni hostingimi aldım. yeni dizine eski versiyon olan 1.6.8 paketini kurdum. 777'leri ayarladıktan sonra .install/ sekmesinden kurulumu başlatıyorum ve "tema yükleme" kısmında HATA veriyor ve devam edemiyorum. 

Hata görüntüsü:
resim

Sağ Ok Database Server özelliklerim:
  • Server: Localhost via UNIX socket

• Server type: MySQL

• Server version: 5.6.36-cll-lve - MySQL Community Server (GPL)

• Protocol version: 10

• User: cpses_no57jxVJkq@localhost

• Server charset: UTF-8 Unicode (utf8)
Sağ Ok Web Server özellikleri:
  • cpsrvd 11.62.0.35

• Database client version: libmysql - 5.1.73

• PHP extension: mysqli 
Sağ Ok phpmyadmin versiyon: 
  • Version information: 4.0.10.18x

At 1.6.8 yükleme amacım. aldığım yedek sql'i geri yükleyebilmek.  (yakın tarihli ftp yedeğim de var).

At Başka bir dizinde 1.8 paketi yükledim, sıkıntı olmadan kuruldu, ama buna sql yedeğimi yükleyemedim. hata veriyor.

Yardımlarınızı beklerim. 

Yavuz D.

pistbasi.com/forumv7/
Merhaba,

Sıfırdan MyBB 1.6 kurulumu mu gerçekleştiriyorsunuz ? yoksa eski yedeğinizde ki ftp dosyalarını atıp, onunla mı yüklemeye çalışıyorsunuz ? Aldığınız hata, belirtilen dosyaların doğru yüklenmemiş olmasından kaynaklı. Hata da bahsedilen dosyaları yeniden yüklemeyi deneyerek sorunun nedenini daha net anlayabiliriz.
(14-01-2018, Saat:15:46)Machine Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba,

Sıfırdan MyBB 1.6 kurulumu mu gerçekleştiriyorsunuz ? yoksa eski yedeğinizde ki ftp dosyalarını atıp, onunla mı yüklemeye çalışıyorsunuz ? Aldığınız hata, belirtilen dosyaların doğru yüklenmemiş olmasından kaynaklı. Hata da bahsedilen dosyaları yeniden yüklemeyi deneyerek sorunun nedenini daha net anlayabiliriz.

Sıfırdan mybb 1.6.8 paketi yükledim. Hata veren dosyaları yeniden yüklemeyi deneyeceğim. Teşekkürler.
resim Site Adresi : http://www.pistbasi.com/forumv1608/
resim MyBB Sürümü : 1.6.08
resim Kurulu Eklentiler : eklentiler pasiftir
resim Sorun açıklaması : Yukarıda belirttiğim sorunlarımı çözmek için ilgili forum yazılarını okudum. 
Olumlu gelişmeler: 
Sağ Ok Hosting'deki php7.1 sürümünü 5.4'de çevirdim. 
Sağ Ok Forum yedeğim 1.6.08 sürümündendi.  (sql ve ftp yedeğim). eski sürüm 1.6.08 paketini kurdum.
Sağ Ok FTP'ye 1.6.08 sürümü yedeğimi, phpadmine Sql yedeğimi bigdump ile yükledim.
Sağ Ok Forum açılıyor ve phpmyadminde tabloların hepsi yerli yerinde görünüyor. Buraya kadar tamam gibi. Ancak:

Nasıl - Neydi  Sorun:
Sql yedeğimdeki verilerin hepsi (üye, mesajlar, forumlar vb) mybb_debuglog  tablosunun içinde görünüyor. user, forums, mesajlar vb tablolarıma geçmemişler. (ya da ben beceremedim).  böyle olunca da forum açılıyor ama içi tam takır. Gülümseme Yardım ve önerilerinizi beklerim.

Süper Bu sefer Forum kurallarına uygun mesajımı düzenlemeye gayret ettim. Teşekkür ederim.

resim Hata Ekran Görüntüsü :
resim

Görüldüğü gibi tüm veriler mybb_debuglog'un içinde.
resim

mybb_debuglog içindeki verileri ilgili tablolara nasıl göndermeliyim???

resim