MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Plugin içerisinde global değişkeni kullanamama.
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Plugin dosyası içerisinde $mybb global değişkenini neden kullanamıyoruz. Örneğin bir $mybb->settings['bburl'] ayarını çekebiliyorken.

$mybb->user['uid'] bilgisini plugin içerisinde çalıştıramıyoruz. Yine plugin içerisinde eklenti_is_activated() 'de dahil olmak üzere çağırmaya çalıştım ama yok, bilgileri alamıyorum. Tam tersi eklentiyi pasif hale getirince tüm bilgileri alabiliyoruz. MyBB uzmanı arkadaşlar bir yardımcı olursa sevinirim.
PHP Kod:
global 
Scope' u ile degiskeni fonksiyon icerisine dahil ediyormusunuz? Yani su sekilde:

PHP Kod:
function test_is_activated()
{
    global $mybb;

(15-09-2017, Saat:00:29)Remzi0068 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
PHP Kod:
global 
Scope' u ile degiskeni fonksiyon icerisine dahil ediyormusunuz? Yani su sekilde:

PHP Kod:
function test_is_activated()
{
    global $mybb;

Evet aynı şekilde dahil ediyorum.
Gerek de kalmadı zaten hocam. Direkt olarak içerisine entegre ettim. Bildirim sistemi kodladım. Onun için ihtiyacım vardı. Eğer eklenti paketi haline getirebilirsem forumda paylaşırım.
Zamanın varsa MyBB 'nin çalışma diyagramı hakkında bana bilgi verirsen çok makbule geçer. Eğer istersen beraber proje de yönetebiliriz.