MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Hızlı Cevap Sorunu Yaşayanlara Kesin Çözüm !
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Selamun aleyküm arkadaşlar..

Destek Forumları ve Google abi olmak üzere bu konu hakkında ince bir ayrıntı yazılmamış.

Bu konuya çözüm olarak yazdıkları tek şey şu olmuştur ;

"Admin CP > Ayarlar > Sunucu ve Optimizasyon Ayarları > XMLHttp Dinamik Ajax Özelliği Aktifleştirilsin mi? > Hayır"

Halbuki bu özellik kapatıldığı takdirde bütün ajax fonksiyonları kapanıyor. " Hızlı Düzenle , Hızlı Sil vb.. "

Bu konudan bende muzdarip olduğum için şablonlara geniş çaplı araştırma yaptım.

Hızlı cevap gönderirken ajax sisteminin neden halâ çalışmadığını merak ediyorum doğrusu fakat 1 sorun için bütün güzelliklerden mahrum kalmak pek iç açıcı değil.

Bunun yerine sadece bu sorunu çözüp diğer ajax sistemleri normal bir şekilde çalışsa ne güzel olurdu.

Şimdi artık herşey güzel olacak Allah'ın izniyle. Son olarak tabiki aramızda bunu bilenler illaki vardır fakat kendi geçerli sebeplerinden dolayı paylaşmak istemiyolardır veya online olup takip edemiyorlardır. Suç onların değil sonuçta onlar sizin sorunuza anında çözüm bulmak zorunda değiller.

Çözüme geçelim.

İşlemleri yapmadan önce mutlaka forum ve SQL yedeğinizi almanızı öneriyorum.

Öncelikle;
Admincp --> Temalar & Şablonlar --> Şablonlar --> (TEMANIZ) --> Konu Gösterimi - [showthread] Şablonlar --> "showthread_quickreply"

Şablonumuzu açalım.


Bul

PHP Kod:
<td colspan="2" align="center" class="tfoot"><input type="submit" class="button" value="{$lang->post_reply}tabindex="2" accesskey="s" id="quick_reply_submit" /> <input type="submit" class="button" name="previewpost" value="{$lang->preview_post}tabindex="3" /></td

Bununla Değiştir

PHP Kod:
<td colspan="2" align="center" class="tfoot"><input type="submit" class="button" name="submit" value="{$lang->post_reply}tabindex="3" accesskey="s" /> <input type="submit" class="button" name="previewpost" value="{$lang->preview_post}tabindex="4" /> 

Böylelikle artık tüm ajax fonksiyonlarımız çalışır haldeyken "Sadece" hızlı cevap gönderirken sayfa yenilenerek scroll gönderilen mesaja kayar.

Yönlendirme sayfasını isteğinize göre ayarlardan kapatabilirsiniz ( Admin paneli --> Forum Ayarları --> Sunucu & Optimizasyon Ayarları --> Sayfa Yönlendirmeleri Kapatılsın mı? )

Yapamayan arkadaşlar olursa (temadan kaynaklıda olabilir) bu konu altına "showthread_quickreply" şablonunu buraya göndersinler ben düzenleyip tekrardan size gönderirim.

Rep beğeni vs.. istemiyorum gönlünüze kalmış fakat bu sorun yüzünden başka forum sistemine geçen birkaç duyum aldığımdan dolayı sizde faydalanın istedim.

Allah izin verirse bulduğum başka sorunlarıda (çözümleri yoksa) burda sizinle paylaşıcam.

İyi forumlar herkeze arkadaşlar.
Merhaba,

Bahsi geçen sorun tamamen kullandığınız temanızla alakalı bir durumdur. Temanız eğer eksik, hatalı kodlanmış ise ajax çalışmayacaktır. Temanızın başka fonksiyonları, mybb'nin standart ajax yapısıyla çakışma yapıyor olabilir haliyle sunduğunuz çözüm yolu herkeste işe yarayacak birşey değildir. Herkesin kullandığı tema yapısı, eklentileri farklıdır.

Ekstra olarak eski sürüm tema kullanıyorsanız eğer değişen mybb yapısından kaynaklıda oluşabilmektedir. Bu yüzden bu tarz bir sıkıntı yaşayan arkadaşlar çok detaylı bir sistem analizi yapmaları gerekir. Sorunun tam olarak neyden kaynaklandığını anlamadan işlem yapmamaları gerekiyor.

Alternatif çözüm yolu için teşekkür ederim.
Rica ederim efendim ne demek. Zaten dediğiniz gibi bazı temaların yapısı (kodlaması) çok farklı olabiliyor ama yinede paylaşıyım istedim en azından yapamayan arkadaş olursa, kullandığı temasının şablonunu buraya yazabilir bizde temaya göre yardımcı oluruz Allah'ın izniyle.
Teşekkür Ederim Hocam.