MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Admin klasörü ve config.php'nin adının değiştirilmesi...
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3
Anlatım: SeNCeR

Bu değişiklikle Admin paneline verdiğimiz değişiklik adı uzantısıyla girilir.

Bu değişikliğin adını ornek olarak belirleyelim. Siz kendinize göre ornek olarak yazdığım yerleri kimsenin bilemiyeceği bir isim girin...

siteadi.com/admin olarak girilirken bu değişiklikten sonra...
siteadi.com/ornek olarak girilecektir...

Önemli Not: Bu değişiklikleri uygulamadan önce dosyalarınızın yedeklerini mutlaka alın... Forumunuzu güncelleyeceğiniz zaman yaptığınız bu değişiklikleri mutlaka geri almalısınız. Yani orjinal haline çevirmelisiniz. Yoksa güncellemede hatalarla karşılaşırsınız...

1- İlk önce FTP'den admin klasörünün üstündeyken rename (Yeni isim) seçeneğini kullanarak adını ornek olarak değiştirelim...

2- inc/init.php'yi editleyin..

Bul:
Kod:
$config['admin_dir'] = "admin";

Değiştir:
Kod:
$config['admin_dir'] = "ornek";

3- inc/config.php'yi editleyin..

Bul:
Kod:
$config['admin_dir'] = 'admin';

Değiştir:
Kod:
$config['admin_dir'] = 'ornek';

==========================================================

config.php nin adının değiştirilmesi...

Bu adımda da dosya adını destek olarak belirliyelim. Siz tabiki kendinize göre değişik bir isim vereceksiniz.

1- FTP den inc/config.php'nin üstündeyken rename (Yeni isim) seçeneğini kullanarak adını destek.php olarak değiştirelim...

2- FTP den inc/init.php'yi editleyin..

Bul:
Kod:
if(!file_exists(MYBB_ROOT."inc/config.php"))

Değiştir:
Kod:
if(!file_exists(MYBB_ROOT."inc/destek.php"))

Bul:
Kod:
require_once MYBB_ROOT."inc/config.php";

Değiştir:
Kod:
require_once MYBB_ROOT."inc/destek.php";

3- inc/functions.php editleyin.

Bul:
Kod:
require MYBB_ROOT."inc/config.php";

Değiştir:
Kod:
require MYBB_ROOT."inc/destek.php";

Bu şekilde güvenliğimizi arttırmış oluyoruz...

Alıntı Kaynak : mybbdestek.com
Bence Sadece "isim.php" yapmasınlar.
"maviredgreen.sporcuali" .php yide değiştirsinler ben böyle kullanıyorum . + güvenlik Süper
config.php yok config.default.php var ne yapacaz burda
admın panel yolunu degıstırmeye calıstıgımda msq hatası alıyorum yardımcı olurmusun ?
(17-05-2012, Saat:16:33)swdaa123 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Bence Sadece "isim.php" yapmasınlar.
"maviredgreen.sporcuali" .php yide değiştirsinler ben böyle kullanıyorum . + güvenlik Süper

kesinlikle önermem hocam. phpyi down etseler içeriğini okuyamazlar. lakin siz maviredgreen.sporcuali yaparsanız sporcuali diye global bir uzantı olmadığından dosyanız .txt gibi dışardan okunabilecek. bu + güvenlik diye düşündüğünüz şey size - güvenlik olarak döner hocam aman ha..

bazı kodlar var tabi .htaccess den php değiştirebilirsiniz falan filan ama .php en sağlıklısı.
Admin panelinde Sistem durumunda yazma hatası gözükenler aşağıdaki işlemi uygulasınlar Süper

İlk önce ftp'den bu yolu izleyin "adminpaneliniz/modules/tools/system_health.php" yi açın. aşağıdaki kodu  aratın;

Kod:
if(is_writable(MYBB_ROOT.'inc/config.php'))

Ek Olarak;

Görünen ismini'de değiştirmek için yine aynı dosya içerisindeki şu kodu aratın;

Kod:
$table->construct_cell("./inc/config.php");

ve config'in ismini ne koyduysanız onu yazıp kaydedip çıkın.
  Süper
usta yaa ben yaptım ama site çöktü eski haline getirme imkanım yok mu yaptıklarımı geri aldım şu hata ile karşılaştım

resim
Malesef pek munkün gorunmüyo ama yerinde olsam azimle bi site daha acarım bu sefer hataya düşmemek için yedek alırdım kola gelsin
Sayfalar: 1 2 3