MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: SSD-Cloud VPS
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Arkadaşlar VPS alacaktım SSD ve Cloud türünde 2 vps var.

Ne tür vps önerirsiniz ssdmi cloudmu ?
Özellikleri nelerdir, farkları nelerdir açıklarsanız sevinirim Süper
Hocam 2 tür dediğiniz aynı şeye girmiyorki  SSD disktir sunucu cloud linux bulut sunucudur.
SSD hardiski daha hızlı çalışan, sunucunuzda ki verileri daha hızlı okuyup iletebilen disk yapısıdır. Cloud tamamen farklı bir yapıdır ama yine cloud sisteminde ssd disk altyapısı kullanılır.

Cloud'un tek farkı sisteminizin özerliklerini anlık olarak değişitirebilmenize olanak sağlıyor. Biribirinden bağımsız birçok sunucudan sizin isteklerinizi karşılıyor.

Cloud olmayan vps ise (ssd vps) sadece size verilen kaynağı kullanabiliyorsunuz ve anlık olarak atıyorum ram yetmedi diyelim tak diye yükseltemiyorsunuz, cloud'da bu şekilde değildir istediğiniz zaman ramınızı, disk alanınızı vs anlık olarak değiştirebilirsiniz ve servisinizin kapanması gibi bir durum oluşmuyor.

Şuan imzamda ki torrent sitemi cloud vps sunucuda barındırıyorum ve geçen gün ram yetmediği için anlık olarak ramını artırdım ve ekstra bir ücret ödemedim veya ramın değiştirilmesi için sunucu kapanmadı, beklemedim anlık olarak istediğim ramı direkt olarak aldım.

SSD bir  hard disk yapısıdır, Cloud ise bir sunucu bölümleme yapısıdır Gülümseme 

Bilgim dahilinde anlatmaya çalıştım, daha iyi bilgiye sahip olan arkadaşlar daha net açıklama yapabilirler Gülümseme
(30-01-2016, Saat:21:31)Machine Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]SSD hardiski daha hızlı çalışan, sunucunuzda ki verileri daha hızlı okuyup iletebilen disk yapısıdır. Cloud tamamen farklı bir yapıdır ama yine cloud sisteminde ssd disk altyapısı kullanılır.

Cloud'un tek farkı sisteminizin özerliklerini anlık olarak değişitirebilmenize olanak sağlıyor. Biribirinden bağımsız birçok sunucudan sizin isteklerinizi karşılıyor.

Cloud olmayan vps ise (ssd vps) sadece size verilen kaynağı kullanabiliyorsunuz ve anlık olarak atıyorum ram yetmedi diyelim tak diye yükseltemiyorsunuz, cloud'da bu şekilde değildir istediğiniz zaman ramınızı, disk alanınızı vs anlık olarak değiştirebilirsiniz ve servisinizin kapanması gibi bir durum oluşmuyor.

Şuan imzamda ki torrent sitemi cloud vps sunucuda barındırıyorum ve geçen gün ram yetmediği için anlık olarak ramını artırdım ve ekstra bir ücret ödemedim veya ramın değiştirilmesi için sunucu kapanmadı, beklemedim anlık olarak istediğim ramı direkt olarak aldım.

SSD bir  hard disk yapısıdır, Cloud ise bir sunucu bölümleme yapısıdır Gülümseme 

Bilgim dahilinde anlatmaya çalıştım, daha iyi bilgiye sahip olan arkadaşlar daha net açıklama yapabilirler Gülümseme

Nasıl yani ?

Ben şimdi 1 gb ramli vps aldım hiç para vermeden 2 gb ye yükseltebilecemmi ?
(30-01-2016, Saat:21:43)Relay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Nasıl yani ?

Ben şimdi 1 gb ramli vps aldım hiç para vermeden 2 gb ye yükseltebilecemmi ?

Ücret ödersiniz ancak beklemek zorunda kalmıyorsunuz. Cloud sisteminde anlık olarak ramınızı yükseltebiliyorsunuz firmanızın size sunduğu panelde eğer ücretlendirme yapılıyorsa ücretini ödediğiniz anda direkt ramınızı diğer bağımsız sunuculardan temin edilip size yansılıtır.

Diğer türlü vps'de ise beklemek durumunda kalıyorsunuz ve ramınızı manuel olarak değiştiriliyor bu süre zarfında sunucunuza erişiminiz gidebiliyor. En basit örnek olarak digitaloceanı sunabilirim onlarda cloud sistemini kullanmaktadırlar ve ücretini ödediğiniz anda sisteminizi yükseltebiliyorsunuz bekleme olmadan,kesinti yaşamadan Gülümseme Cloud'un faydası budur bu yüzden de genelde pahalıdır Gülümseme
ddos korumalı bir firmadan almak gerek
(30-01-2016, Saat:22:04)Relay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]ddos korumalı bir firmadan almak gerek

blazingfast.io 
deneyebilirsiniz.
(30-01-2016, Saat:22:14)Feyz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(30-01-2016, Saat:22:04)Relay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]ddos korumalı bir firmadan almak gerek

blazingfast.io 
deneyebilirsiniz.

Teşekkürler hocam lakin fiyatları biraz tuzluymuş.. 
OVH iyi gibi geliyor bana koruması ve fiyatı..
Sayfalar: 1 2