MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Son Konularınızı İndex.html Sayfasınıza Ekleyin
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Merhaba Arkadaşlar

Öncelikle konuya girmeden önce geç kaldığım için özür dilerim.Daha önceden sizin için tam 23 dakikalık video çekim projem vardı.Ancak sırf bu konu için kim 23 dakika video izler diyerek size kolay yoldan paylaşmak istedim.Bu yüzden sizlerle biraz geç buluştuk.

Birde Resim Ekleyelim Dedik

resim

Şimdi konuya girelim.

1. İlk Olarak Eklenti dosyasını indirin
    [attachment=679]
  2. Daha sonra rardaki dosyaları Rar şifresi:mybb.com.tr girerek arşivden çıkarın.
  3. Daha önce kendinizin hazırladığı index.html dosyasının uzantısını php yapın.Yani dosya şöyle olacak index.php... Çünkü kodlarımızı ancak php dosyalar olarak çalıştırıyoruz.
  4. Arşivden çıkardığınız index.php dosyasını açın
  5. Karşınıza bazı kodlar çıkacak.Siz kendi rss adresinizi
    PHP Kod:
    <?php

include('rssclass.php');

$feedlist = new rss('http://localhost/mybb2/syndication.php?limit=5');
      echo 
    $feedlist->display(4,"Son Konularım");

?>

Kısmından ekleyeceksiniz.
    Kod:
    http://mybbdepo.com/syndication.php?limit=5
    yazan yere kendi mybb forumunuzun rss adresinizi
    Kod:
    display(4
    yazan yere kaç konu gösterileceğini ayarlayın.Şu anda 4 konuya ayarlı...
    Kod:
    Son konularım
    yazan yere İstediğiniz birşey yazabilirsiniz.Aşağıdaki resimde gördüğünüz yerdeki başlık değişmektedir
  6. Bu kodların ayarlamalarını yaptıktan sonra hepsini daha önce uzantısını değiştirdiğiniz index.php dosyasında istediğiniz yere ekleyin.Sonuç indexte son konularınız artık gösterilmekte.Hayırlı uğurlu olsun

Son olarak size bir müjde veriyim.Şöyle ki tek kutu olarak değil başka rss kutularıda eklemek istiyorsanız php tagları arasına

PHP Kod:
include('rssclass.php');

$feedlist = new rss('rss adresi');
  echo 
$feedlist->display(9,"mctr"); 

Kodunu yukardaki anlatıma göre ekleyin.

Hayırlı Günler
Teşekkürler güzel anlatım olmuş. Ellerine sağlık.
Türkçe Karakter Sorunu Giderildi Konuya Resim Eklendi
Teşekkürler hocam işime yarayacak. Gülümseme
Ben Portal Kullanıyorum onun için ayrı bir index'e gerek duymuyorum
bunları resimli olarak gösterebilme imkanımız var mı Gülümseme
Resimli olarak hocam zaten gerek olmaz yapacağınız sadece bir kod ekleme ve değişim ama isterseniz ekleyebilirim
(29-07-2012, Saat:00:49)EmreKarakaya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Resimli olarak hocam zaten gerek olmaz yapacağınız sadece bir kod ekleme ve değişim ama isterseniz ekleyebilirim

yok hocam siz yanlış anladınız ben konuları resimli olarak index.html de görüntüleyebilirmiyiz demek istedim Gülümseme
Sayfalar: 1 2