MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: sonuna frm koyma
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
arkadaşlar mesela benim sitemin adı şu hiledunyasi.org ben bu sitenin sonuna hiledunyasi.org/frm yapmak istiyorum birde blog açmak istiyorum blog içinde hiledunyasi.org/blog yapmak istiyorum yardım edermisiniz
kardeşim alt alan adı oluşturman lazım

hiledunyasi.org web siten veya başka birşey
hiledunyasi.org/frm diyede alt alan oluşturacaksın.
(03-11-2015, Saat:19:36)feyazze Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]kardeşim alt alan adı oluşturman lazım

Merhaba feyyaze,
İlgili kullanıcının alt alan adı oluşturmasına gerek yoktur. Bunu sadece klasör oluşturarak yapabilir. FTP'nize giriniz ve "Forum" adlı bir klasör oluşturunuz. Sonra Forumun sistem dosyalarını o klasöre ekleyiniz ve siteadresi.com/forum/ şeklinde ayarlama yapabilirsiniz. Blog için de "Blog" adlı bir klasör oluşturup, içine blogunuzun sistem dosyalarını atıp, kurulum yapıp kullanabilirsiniz.

Alt alan adı meselesi ise şöyledir,
CPanel'den alt alan adı eklerseniz, mesela forum isminde. forum.siteadresiniz.com şeklinde forum kurarsınız. Ya da Blog isminde yaparsanız blog.siteadresiniz.com ismine kullanırsınız.

İyi günler.
(03-11-2015, Saat:19:42)Aritmetix Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(03-11-2015, Saat:19:36)feyazze Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]kardeşim alt alan adı oluşturman lazım

Merhaba feyyaze,
İlgili kullanıcının alt alan adı oluşturmasına gerek yoktur. Bunu sadece klasör oluşturarak yapabilir. FTP'nize giriniz ve "Forum" adlı bir klasör oluşturunuz. Sonra Forumun sistem dosyalarını o klasöre ekleyiniz ve siteadresi.com/forum/ şeklinde ayarlama yapabilirsiniz. Blog için de "Blog" adlı bir klasör oluşturup, içine blogunuzun sistem dosyalarını atıp, kurulum yapıp kullanabilirsiniz.

CPanel'den alt alan adı eklerseniz, mesela forum isminde. forum.siteadresiniz.com şeklinde forum kurarsınız. Ya da Blog isminde yaparsanız blog.siteadresiniz.com ismine kullanırsınız.

İyi günler.

Benim yazdığımdan daha iyi , daha açıklayıcı olmuş teşekkürler bende öğrenmiş oldum  Dil Çıkarma
(03-11-2015, Saat:19:42)Aritmetix Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]

Merhaba feyyaze,

İyi günler.

Kardeş şimdi direk mybb kurduğum yere değilde ftpde girişe attım blog dosyalarını ama şimdi ne yapacağım nasıl kuracağım?