MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: MyBB NewPoints ve Market Eklentisi Bug Fixed
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
MyBB NewPoints (Para Sistemi) - Dükkan Eklentisi
Eklenti-Plugin Eklenti ismi: NewPoints Plugin
Yapımcı Eklenti Yapımcısı: Pirata Nervo
Çevirmen Türkçe Çeviri: MyBB.Com.TR (1.6 dosyasından ekledim dil dosyalarını)
Güvenlik Eklenti Güvenlimi ?: Güvenli Onay-Cevap
Versiyon-Saat Eklenti Versiyonu: 2.0
Araç-Test  Test Durumu: Denemiştir-sorunsuz Onay-Cevap
MyBB Uyumlu Olduğu Sürüm-(ler): MyBB - 1.8.x 
Açıklama-Detay Eklenti Açıklaması: Bu eklenti sitenizde para sistemine dükkan (shop) eklemenizi sağlar.
Birde arkadaşlar varolan bir eklentiyi neden paylaştınız der iseniz.. Sitede defalarca paylaşılmış. ve farkettim ki  hepsi aynı. Hiçbiri çalışmıyor, hatalı birkaç kodu var dosyanın içinde. Neki o kod derseniz, alter table komutu. newpoints_categories tablosunu oluşturan kod hatalı olduğundan oluşturamıyor ve doesn't exits vb. sql hataları veriyor. Kaldırmasıda başka bir dert.. o kodların sonuna ); vs. ekleyerek çalışır hale getirdim.. Eklentiyi yazan kişi ufak bir hata yapmış.. 

Kurulum-İnstall Eklenti Kurulumu: 
  • Önce bunu kurunuz: http://mybbdepo.com/newpoints-para-siste...onusu.html
  • FTP-Upload klasörü içerisindekileri ana dizine atınız.
  • Not: Önceden bu eklenti varsa kesinlikle kaldırmanız gerekir. Newpoints altındaki dükkan eklentisi kuruluysa pasifleştir deyin ardından kaldır butonuna basın.. Derseniz ki benim eklenti hatalı olduğundan kalkmıyor.. Benim plugini yükleyin kaldıra basın kalkar Gülümseme Ardından tekrar kurun ve aktifleştirin.
  • Attıktan sonra admin panelinden > newpoints sekmesi > dükkan > aktifleştir ' den eklentiyi aktif edebilirsiniz.

Sitenizde girmek için 
1. Admin Panelinden, NewPoints Sekmesi > Dükkan
2. Site Üzerinden, siteadresiniz.com/newpoints.php?action=shop yoluyla girebilirsiniz..

indir-download

Kod:
http://dosya.co/cmwch6cvdcsc/Newpoints-Shop_Plugin.rar.html

Rar Şifresi : mybb.com.tr

Eklentideki hatalar giderilmiştir Gülümseme 
Eyvallah kardeşim, sorunsuz kullanmak isteyenler için yararlı olacaktır bu
Önemli değil usta Gülümseme
yok hata veriyor

buna girince: http://www.turnuvacimiz.com/newpoints.php?action=shop

MyBB, bir SQL hatası olduğunu tespit etti ve aşağıdaki nedenlerden dolayı devam edemiyor.

SQL Hatası:
1146 - Table 'turnuvac_mybbforum.mybb_5newpoints_shop_categories' doesn't exist
Sorgu:
SELECT * FROM mybb_5newpoints_shop_categories ORDER BY disporder ASC
Lütfen bu hatanın çözümü için: MyBB Türkiye Resmi Destek forumunu ziyaret ediniz.
AdminKP Den Girince İse
MyBB, bir SQL hatası olduğunu tespit etti ve aşağıdaki nedenlerden dolayı devam edemiyor.

SQL Hatası:
1146 - Table 'turnuvac_mybbforum.mybb_5newpoints_shop_categories' doesn't exist
Sorgu:
SELECT * FROM mybb_5newpoints_shop_categories ORDER BY disporder ASC
Lütfen bu hatanın çözümü için: MyBB Türkiye Resmi Destek forumunu ziyaret ediniz.
Denedim hiçbir sıkıntı yok !

Hatanıza gelince, başka eklentileri denemişsiniz ve bolca hatalar almışsınız.. DByi bozmuş o eklentiler. O yüzden buda hata veriyor gibi gözüküyor.

mybb_categories diye tablo create et ve aktifleştir plugini. sonra pasifleştir tekrar kaldır ve son olarak kur ve aktifleştir.
@Relay dostum link kırılmış.

Dediğin Emre Karaman'ın yapmış olduğu newpoints eklentisini kuruyorum sorunsuz çalışıyor.
Fakat doğru düzgün dükkan plugini bulamadım hepside hata veriyor ekleyince.

Hala elindeyse linki yenilermisin?
malesef elimde bulunmuyor.
Sayfalar: 1 2