MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Genel yapılandırma ayarları
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Web site Site Adresi :
PHP Kod:
www.egitimdeposu.net 
Versiyon MyBB Sürümü : 1.6.9
Eklenti-Plugin Kurulu Eklentiler :
Google seo vb.
Hata-Sorun Sorun açıklaması : Arkadaşlar aşağıdaki resimde sef url leri aktif etmem bana ne kazandırır. yararı ya da zararı nedir. Bilen var mı?
Resim-Grafik Hata Ekran Görüntüsü :
resim
Onu etkinleştiriceksinizki urlnizde kısaltma olsun.Google kısa linkleri sever.Fakat bu yeterli değil o yüzden aşağıdaki seo eklentisini kurmanızı şiddetle öneriyorum.

http://mybbdepo.com/mybb-google-seo-plug...onusu.html
Google Seo eklentini kurarken SEF URL iptal et şeçeneğini seçmeniz gereklidir. Aksi taktirde konularınızın urlsi xxxx.xx/showthread.php?tid=12281 şeklinde olacaktır.

Ek olarak mybb sürümünüz eski kalmış acilen güncelleme yapmanızı öneriyorum.
Seo eklentisi kurulu ama.
(13-09-2014, Saat:22:35)1st4n6uL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Google Seo eklentini kurarken SEF URL iptal et şeçeneğini seçmeniz gereklidir. Aksi taktirde konularınızın urlsi xxxx.xx/showthread.php?tid=12281 şeklinde olacaktır.

Ek olarak mybb sürümünüz eski kalmış acilen güncelleme yapmanızı öneriyorum.
Dediğinizin alakası yok. Bence yanlış biliyorsunuz.

Seo kurulu değilken:
SEF URL iptal et veya Otomatik bul. şeçeneği seçilirse linkler /showthread.php?tid=12281 şeklinde görünür.

SEF URL aktif et şeçeneği seçilirse linkler /thread-1-post-1.html şeklinde görünür. Bu ayar için, paket içerisindeki htacces.txt içindeki kodlar .htaccess içine alınmalıdır.

Seo kurulu ise:
Buradaki ayarların hiçbir önemi yortur. Buradaki görevi seo eklentisi yerine getiriyor. Yani hangi ayarı seçerseniz seçin seo'nun ayarlarından yapılan url ayar yapısı geçerlidir.