MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: kayıt olurken güvenlik kodu sorusu
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
merhaba. üye kayıt olurken güvenlik kodunun doğruluğunu teyit için kod girilip ekranda boş bir yere tıklamak gerekiyor. Ama bunu bilmeyen ve forum sistemine acemi olanlar üye olmak istediklerinde sorun yaşıyor.
Güvenlik kodunu girip "üyelik kayıt formunu gönder" tıklıyor. Ve bu durumda hata oluşuyor.
Soru : "Lütfen, resmin üzerindeki harf ve rakam'lardan oluşan Güvenlik Kodunu, aşağıdaki metin kutusuna giriniz." kısmını nereden düzenleyebilirim. Buraya ek olarak "kodu girin ve boş bir yere tıklayın" gibi ilave yapmayı düsünüyorum. Hangi şablonu düzenlemeliyim? Başka şekilde nasıl çözebilirim?
Teşekkürler.
Admin paneli => Ayarlar => Dil Yönetimi => Türkçe (TR) bölümünü seçeneklerden Türkçe (TR) Dil paketini düzenle/karıştırı seçerek açın. Daha sonra member.lang.php dosyasını sağdan düzenleye tıklayarak açın. verification_note kısmını bularak istediğiniz gibi değiştirin.
Kolay gelsin.
Teşekkür ederim, oraya not düşmekten başka yolu yok sanırım. Yani kodu girilip kaydol butonuna tıklayınca kayıt tamamlanamaz mı?
Merhaba,
1.8 sürümünde güvenlik sorusu default olarak geleceği için fazla uğraşmamanızı tavsiye ediyorum. 1.8 sürümünde ekli gelen güvenlik sorusu sisteminde böyle bir sorun mevcut değil. 1.6 sürümündeki eklentide malesef böyle bir zaaf mevcut ve ancak, dediğiniz şekilde uyarı ekleyerek sorunu çözebilirsiniz ya da eğer php ve jquery bilginiz yeterli seviyede ise eklentide düzenlemeler yaparak otomatik algılayacak şekilde de yapabilirsiniz.
(20-08-2014, Saat:20:07)S.G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba,
1.8 sürümünde güvenlik sorusu default olarak geleceği için fazla uğraşmamanızı tavsiye ediyorum. 1.8 sürümünde ekli gelen güvenlik sorusu sisteminde böyle bir sorun mevcut değil. 1.6 sürümündeki eklentide malesef böyle bir zaaf mevcut ve ancak, dediğiniz şekilde uyarı ekleyerek sorunu çözebilirsiniz ya da eğer php ve jquery bilginiz yeterli seviyede ise eklentide düzenlemeler yaparak otomatik algılayacak şekilde de yapabilirsiniz.

O halde çok fazla kurcalamıyorum, not ile sorun çözüldü. Teşekkür ederim.
 Bkz: Konu Kilit + Arşiv