MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Forum Konusuna Giremiyorum
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Arkadaşlar forumda her türlü konuya girebiliyorum fakat 1 tane konuya giremiyorum sebebi nedir?

Konu linki şu: http://forumwindowsphone.com/konu-forum-...n=lastpost
Konuyu sil o konuyu yeniden aç. Süper
Sitende arıza var cpu aşımı var konularda sorun yok.
Arkadaşlar sitemde bir cpu sorunu var doğru ne yapacağımı şaşırdım?
Merhabalar,

CPU sorununuzu biz çözemeyiz ,bunu host sağlayıcınızla halletmeniz gerekmektedir. Bizim size söylebileceğimiz sadece mybb nin optimasyonunu ve bakımını yapmanız olacaktır.

Buda serkan abinin şu yorumununda bahsettiği işlemleri uygulayarak bir sitenizin hızını ve sunucu yükünü hafifletebilirsiniz.

(08-07-2011, Saat:03:18)xpserkan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Haftada bir yada 15 günde bir, admin paneli / araçlar & bakımdan / sayım & yapılandırmayı çalıştırabilirsiniz.

Bunun dışında, veritabanı için şu taloları sık sık temizlemek faydalı olacaktır..

15 günde bir yada ayda bir temizlenmesi/boşaltılması gereken mybb tabloları:
  • Noktamybb_adminlog Sağ Ok (Admin/yönetici kayıtlarının depolandığı tablodur.)
    Noktamybb_captcha Sağ Ok (Kayıt sırasında Kullanılan Güvenlik kodu, (resim doğrulama) kodlarının depolandığı tablodur.)
    Noktamybb_maillogs Sağ Ok (Alıcısına gitmeyen/ulaşmayan e-Mail hatalarının depolandığı tablodur.)
    Noktamybb_moderatorlog Sağ Ok (Moderatör kayıtlarının depolandığı tablodur.)
    Noktamybb_privatemessages Sağ Ok (Tüm üyelerin özel mesajlarının depolandığı tablodur. Giden/Gelen/Taslak vs.)
    Noktamybb_searchlog Sağ Ok (Sitede yapılan tüm arama sorgularının/sonuçlarının depolandığı tablodur.)
    Noktamybb_sessions Sağ Ok (Siteye yapılan tüm giriş/çıkış çerez (cookies) Kayıtlarının depolandığı tablodur.)
    Noktamybb_tasklog Sağ Ok (Sayım & yapılandırma, bakım ve onarım gibi kayıtların depolandığı tablodur.)

Bunların dışında, varsa eğer gereksiz yere yüklediğiniz eklentileri + temaları silmenizde fayda vardır. Sitenizde çok aşırıya kaçmamak kaydı ile az ve öz grafik/icon kullanın ki kasma vs. olmasın.

Ayrıca, sitenizde kullanacağınız temayı sade ve kullanım bakımından rahat çalışabilecek, cpu'yu kasmayacak bir tema olarak seçmenizi öneriyorum..

Not: Üsteki tablo boşaltma işlemlerini yapmadan önce mutlaka veri tabanı yedeğinizi alınız..
(Eğer elinizde son yedek yoksa ve yanlış bir tabloyu boşaltırsanız geri dönüşü yoktur.!)

İyi forumlar.
Hosting sağlayıcısı ile görüştüm bana newreply.php adlı dosyanın cpu harcadığını söyledi bende o dosyayı sildim fakat arada hala yükselip iniyor?
(19-02-2014, Saat:17:34)gizemli56 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Hosting sağlayıcısı ile görüştüm bana newreply.php adlı dosyanın cpu harcadığını söyledi bende o dosyayı sildim fakat arada hala yükselip iniyor?

newreply.php dosyasını silerseniz nasıl yeni konu açacaksınız? Nasıl - Neydi