MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Mybb 1.6.12 Xss Keşfi
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Web site Site Adresi :
Kod:
www.turkteam.org
Versiyon MyBB Sürümü : Pro 1.6.12
Eklenti-Plugin Kurulu Eklentiler :

Hata-Sorun Sorun açıklaması :
Resim-Grafik Hata Ekran Görüntüsü :

Pro sürümunde video'daki gibi bir hata gelmiyor ama arama bölumune kodu girince mybb sql hatası geliyor.

Bunu nasil fixleriz.
AdminKP > Ayarlar > Gelişmiş Arama Sistemi => Tam Metin Arama seçeneğini seçip kaydedin.
Bunun bi işe yaricagını zannetmem cunku normal 1.6.12 sürümlerinde xss alert veriyor
(11-02-2014, Saat:22:23)istanbul123 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Bunun bi işe yaricagını zannetmem cunku normal 1.6.12 sürümlerinde xss alert veriyor
Bana kalırsa hiçbirşey denemeden olmaz diye yorum yazdınız. Olmuyorsa dediğim ayarı yapmazsınız olur biter..

Ayar değiştirmeden search.php kod ekleyerek de olabilir.

Bul:
Kod:
switch($mybb->input['action'])

Üstüne ekle:
Kod:
$mybb->input['action'] = $mybb->get_input['action'];
Demek istedigim şu benim ihtiyaçım yok çünku pro sürümlerde bu xss gelmiyor sql error verdiriyor ki oda birşeye yaramiyor ben söyledimki yetkililerin aklında bulunsun
Bu işin prosu falan olmaz onda da hata verir eğer search.php dosyası editlenmezse hepsinde hata verir..
Ecnebinin biri xss açığı bulmuş ve nasıl düzeltileceğini de belirtmiş.. Bizim çok bilmiş lamerler de kendi sitelerinde sadece açığı yayınlayıp bir halt işlemiş gibi üye çekip gündem oluşturma peşinde..

Elin ecnebisi bile bizden 100 kat daha dürüst, bakın çözümü ile birlikte konunun aslı burada ve bugün konuyu editleyip hata şekline kendi sitelerinin adı gelecek şekilde hata vermesini sağlamışlar ve videoyu da kaldırmışlar. Bu konudaki videoda da orjinal link görünüyor zaten..
Kod:
http://osandamalith.wordpress.com/2014/02/02/mybb-1-6-12-post-xss-0day

Bunu nasıl fixleriz şeklinde konu açıyorsunuz, gereken cevabı veriyoruz ve sonrada benim ihtiyacım yok diyorsun.. Yöneticiler kapatsın artık şu konuyu lütfen sıkıldım bu tip şeylerden....