MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Sayfalara Grup Yasağı
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Forumda portala eklediğim sayfa içeriğini gruplara göre yasak getirmek istiyorum. XX grubu üyeleri görebilirken diğer gruptaki üyeler göremeyecek. Forumdan bağımsız sayfa olduğu için admin cp den yapmam mümkün değil.

Alıntı:$sonuc = mysql_query("SELECT grup_no FROM tabloismi WHERE id='wookiepie'");

if($sonuc==2){
'2. Grup üyelerine gösterilecek link
echo "<a> link </a>";
}
else{
''2. Grup üyeleri dışındakilere gösterilecek link
echo "<a> link diğer</a>";
}

PHP bilen bir arkadaşa sordum üstteki kodu önerdi fakat forumda gruplar bir değişkene atandığı için bu işlemin çalışmayacağını da söyledi.

biraz dosyaları kurcaladım

Alıntı:if($mybb->usergroups['gid'] == 8)
ihtiyacım olan değişkenin bu şekilde olması gerektiğini düşünüyorum. ama bu da başarısız oldu. Yardımlarınızı istiyorum.
Öncelikle global.php'yi sayfana dahil et ve sonra sayfada MYBB yi tanıt. Daha sonra global olarak $mybb değişkenini al ve mutlu son Gülümseme $mybb->user['usergroup'] Artık bu kodu kullanabilirsin Melek - Masum
(26-01-2014, Saat:17:56)TShujin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Öncelikle global.php'yi sayfana dahil et ve sonra sayfada MYBB yi tanıt. Daha sonra global olarak $mybb değişkenini al ve mutlu son Gülümseme $mybb->user['usergroup'] Artık bu kodu kullanabilirsin Melek - Masum

cevabınız için teşekkürler fakat pek anlamıyorum kod işlerinden. global.php yi include ile ekleyeceğiz sanırım da MYBB yi nasıl tanıtacağım Mahcup
Kod:
define('IN_MYBB', 1);
require "global.php";
Bu şekilde kullanabilirsin.
(27-01-2014, Saat:19:00)TShujin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
Kod:
define('IN_MYBB', 1);
require "global.php";
Bu şekilde kullanabilirsin.

Çok teşekkürler. Problemimi çözdü. Çok saol.

Konu kapatılabilir.