MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: VB4 den MyBB Geçiş Anlatımı Nasıl Olmalı?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhaba arkadaşlar;

Uzun zamandır bir çok kişi yani sitesine vBulletin kuran kişiler pişman olup mybb geçmek istiyorlar. Bu geçiş esnasında bir çok sorun yaşıyorlar ve başaramıyorlar. Diğer rakip sitede bu işi ücretli yapıyorlar. Yani vb4 ve diğer sistemlerden geçişi ücretli bir şekilde yapıyorlar. Yaklaşık 4-5 ay önce bu durumun bir destek sitesi olarak ücretli yapmasının bana göre yanlış olduğunu fark ettim. Eğer bir destek sitesi gerçekten destek veriyorsa kesinlikle destek verdiği kişilerden herhangi bir kaar elde etmeyi düşünmemeli.

Gerek MCTR ve gerekse MDP üzerindeki merge konularını inceleyerek bir çok denemeler sonucunda çok kolay bir şekilde vBulletin 4 sürümünden MyBB son sürüme geçiş yapılabileceğini öğrendim... Bu işlem ilk başta ne kadar zor gözükse de aslında çok basit bir işlem. Ama uğraştırıyor Gülümseme

Her neyse konuda ki asıl amacım şu; MyBB kullanmak isteyen her vb4 ve vb3 kullanıcı mybb'ye sorunsuz geçsinler diye bir anlatım hazırlamaya karar verdim... Bu işlem oldukça uzun bir işlem bunun için aklımda videolu bir anlatım yapmak var. Ama önemli olan bu merge işlemini sizin anlayacağınız şekilde hazırlamam...

Sizce hangi şekilde bir anlatım hazırlar isem siz daha iyi anlarsınız yada sizin için daha iyi olur?

Ankette oy kullanabilirsiniz.
Bence ankete gerek yok hocam hem resimli hem videolu anlatım hazırlamalısın Göz kırpma
(26-11-2013, Saat:23:06)EmreKarakaya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Bence ankete gerek yok hocam hem resimli hem videolu anlatım hazırlamalısın Göz kırpma

Diyorsun Açık Ağızlı Gülümseme
Emre hocama katılıyorum.Nedenmi çünkü bizim insanlarımız biraz tuhaftırlar videolu yaparsın neden resimli yapmadın derler ayrıca bazı kişilerde videolu dersleri izlemeyi tercih ederken bazıları resimli anlatımları seçiyor eksik yapmamak lazımGülümseme
Tamam o zaman konu çöp Gülümseme

Hem resimli hem videolu anlatım hazırlayayım. Gülümseme