MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Ziyaretçilere mesaj kutusu ( vb tarzı )
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Uyumlu sürüm : 1.6.X
Güvenirlik : Güvenli
Açıklama : Ziyaretçilere mesaj kutusu çıkmasını sağlar fakat öncekilerden farklı olarak vbulletin tarzıdır.
Önizleme ( kendi sitemden ) : resim
Demo site :
Kod:
www.oyundiski.net/index.php

Adımlardan önce şu kodu global.css'nin en altına ekleyin ;

Kod:
.message {
background: #ffefb6;
border-top: -1px solid #ebd27c;
border-bottom: 1px solid #ebd27c;
border-right: 1px solid #ebd27c;
border-left: 1px solid #ebd27c;
border-top-left-radius: 2px;
border-top-right-radius: 2px;
border-bottom-left-radius: 2px;
border-bottom-right-radius: 2px;
-webkit-box-shadow:-2px 2px 2px #C8C8C8;
-moz-box-shadow:-2px 2px 2px #C8C8C8;
box-shadow:-2px 2px 2px #D9D9D9;
padding: 1px 5px;
margin: 10px auto;

}

Adımlara geçmeden önce aşağıda bahsi geçen şablonun yedeğini alınız çünkü bazı temalarda bozuluyor mesela benim temada bozuldu 2. adımı uyguladım bence hiç uğraşmayıp direk 2. adımı yapın derim ancak ben uğraşmam diye olursa 1. adımı yapabilir..
Adım-1
header_welcomeblock_guest şablonuna şu kodları ekleyin ;
Kod:
<table class="message" width=100%>
<tr>
<td><font size=2 color="black">Eger sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle <a href="misc.php?action=help" target="_blank"><b>Yardım</b></a> kriterlerini okuyunuz.  Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle <a href="{$mybb->settings['bburl']}/member.php?action=register" target="_blank"><b>Kayıt</b></a> olmanız gerekmektedir. Üye olmayanlar forumumuzda hiçbir şekilde aktivite uygulayamaz; Konu açamaz, Mesaj yazamaz, Eklenti indiremez, Özel mesajlasamaz. Forumumuzu tam anlamıyla kullanmak için üye olabilirsiniz.<br /></font></td>
</tr>
</table>

Bazı temalarda bozulma olabilir o yüzden yedek alarak yükleyiniz bozuk çıkarsa yedeğini yüklersiniz..Eğer bozuksa yedeğinizi yükleyin ve adım 2ye geçin.

Adım 2
Buradan eklentiyi indirin, inc/plugin'in içine atın ve adminkpden aktif edin.
Daha sonra global_welcome_message şablonunu açın ;
hepsini silip şu kodları yerleştirin ;
Kod:
<table class="message" width=100%>
<tr>
<td><font size=2 color="black">Eger sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle <a href="misc.php?action=help" target="_blank"><b>Yardım</b></a> kriterlerini okuyunuz.  Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle <a href="{$mybb->settings['bburl']}/member.php?action=register" target="_blank"><b>Kayıt</b></a> olmanız gerekmektedir. Üye olmayanlar forumumuzda hiçbir şekilde aktivite uygulayamaz; Konu açamaz, Mesaj yazamaz, Eklenti indiremez, Özel mesajlasamaz. Forumumuzu tam anlamıyla kullanmak için üye olabilirsiniz.<br /></font></td>
</tr>
</table>

Ayrıca yinede tablo gözükmezse şu kodu index şablonuna ekleyin;
bul;
Kod:
{$header}
Altına ekle ;
Kod:
{$welcome_message}

Bu şekilde mesaj kutumuzu yüklemiş olduk, güle güle kullanın..Ayrıca adminlerden ricam dosyayı ek olarak eklerseler memnun olurum detaylı bir şekilde anlattım yapamayan olursa yardımcı olurum.
resim yokmu
(20-07-2013, Saat:00:02)tangoo2455 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]resim yokmu

resim