MyBB Depo Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Sitenize reklam yapanları bir miktar önlemek.
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
resim

Arkadaşlar malum siteniz büyüse de büyümese de bazı şahsiyetsiz kişiler sitenize gelip reklamlar yapabiliyor. Bu durum çok can sıkıcı oluyor. Bu duruma kendi kafamdan basit çözüm ürettim. Bir nebzede olsa reklamı önleyebilir.

Amacımı sitenizde reklam yapanların sitesini kelime filtreleyerek gözükmesini engellemek. Bu işlemi aşağıdaki resime bakarak yapabilirsiniz.

resim

Evet arkadaşlar yapmamız gereken işlem resimde açıkça belirtilmiştir.

Not: Bu durumun aksine şöyle bir dezavantajımız oluyor. Kişi sitesinin başına sonuna tire,nokta,boşluk gibi ekler ilave ederek kelime filtresinden kurtulabiliyor. Bunun önleminide yine aynı yöntemle alabilirsiniz. O Sitenin adını çıkartabilecek her yolu filtreleyebilirsiniz.

Örnek Filtrelemeler :

asitesi.net (1. Filtre)
a-sitesi.net (2.filtre)
a-s-i-t-e-s-i.net (3.filtre)
a site si.net (4.filtre)

Gibi seçenekler çoğaltılabilir.

Umarım yeterince açık olmuştur herkese iyi forumlar.

Admin paneli teması hoşmuş verirmisin ?
Bu sistem güzel görünsede,sorun oluşturabileceğini düşünüyorum.Konu içindeki paylaştığınız indirme linkleri,kaynaklar görünmeyebilir,buda sıkıntıya yol açabilir.Paylaşmak isteyen bir kişi muhakkak bir yolunu bulur,kelimeler arası boşluk bırakmak gibi bir yol ile paylaşabilir.
(19-07-2013, Saat:21:27)xdersf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Admin paneli teması hoşmuş verirmisin ?

Buyrun...

Kod:
http://mybbdepo.com/mybb-1-8-admin-panel-temasi-indir-konusu.html
(19-07-2013, Saat:21:28)Ertac Karacan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Bu sistem güzel görünsede,sorun oluşturabileceğini düşünüyorum.Konu içindeki paylaştığınız indirme linkleri,kaynaklar görünmeyebilir,buda sıkıntıya yol açabilir.Paylaşmak isteyen bir kişi muhakkak bir yolunu bulur,kelimeler arası boşluk bırakmak gibi bir yol ile paylaşabilir.

zaten bir nebze önlüyor :)
(19-07-2013, Saat:21:28)Ertac Karacan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Bu sistem güzel görünsede,sorun oluşturabileceğini düşünüyorum.Konu içindeki paylaştığınız indirme linkleri,kaynaklar görünmeyebilir,buda sıkıntıya yol açabilir.Paylaşmak isteyen bir kişi muhakkak bir yolunu bulur,kelimeler arası boşluk bırakmak gibi bir yol ile paylaşabilir.

Konuyu okumadığınız ne kadar belli Gülümseme onun ilgili çözümü konu altına not düşdüm.

Ayrıca sitenizde reklam yapan birinin sitesinde ait konu paylaşıp kaynak olarak göstermek sizin zevkinize kalmış Göz kırpma