MyBB Depo Forum
[MCTR - 1.6] MyBB 1.6.x Genel Tema Güncellemesi - [Manuel] - Baskı Önizleme

+- MyBB Depo Forum (https://mybbdepo.com)
+-- Forum: MyBB Genel Depo (https://mybbdepo.com/mybb-genel-depo-forumu)
+--- Forum: MyBB 1.6 Genel Depo (https://mybbdepo.com/mybb-1-6-genel-depo-forumu)
+---- Forum: MyBB Güncelleme Paket Deposu (https://mybbdepo.com/mybb-guncelleme-paket-deposu-forumu)
+---- Konu Başlığı: [MCTR - 1.6] MyBB 1.6.x Genel Tema Güncellemesi - [Manuel] (/mybb-1-6-x-genel-tema-guncellemesi-manuel-792-konusu.html)

MyBB 1.6.x Genel Tema Güncellemesi - [Manuel] - EmreKarakaya - 20-02-2012

MyBB 1.6 Temalarını, 1.6.3 + 1.6.4 + 1.6.5 ve 1.6.6 Sürümüne Manuel Güncelleme + Değişen Şablon Kodları

Merhaba sevgili MyBB kullanıcıları,

Bu konuyu açmamın sebebi, yeni gelen 1.6.3 serisinden itibaren 1.6.4 ve 1.6.5 sürümündeki kullandığınız yada forumdan indirip sitenize yükleyeceğiniz temaların değişen şablon kodlarının güncellenmesi içindir.

Eğer Tema sürümünüz eski ise lütfen aşağıdaki adımları uygulayınız. Temanızın sürümün eski olup olmadığını ancak aşağıdaki vermiş olduğum değişen şablon kodlarını karşılaştırarak rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz..

Adım 1 Bul: Kullandığınız temanın Sağ Ok Forum Görüntüleme Şablonlar'dan Sağ Ok forumdisplay_threadlist şablonunu açın ve aşağıdaki kodları bulup:
Kod:
<span class="smalltext"><strong><a href="misc.php?action=markread&amp;fid={$fid}">{$lang->markforum_read}</a> | <a href="usercp2.php?action={$add_remove_subscription}subscription&amp;type=forum&amp;fid={$fid}&amp;my_post_key={$mybb->post_code}">{$add_remove_subscription_text}</a>{$clearstoredpass}</strong></span>

Adım 1 Değiştir:
PHP Kod:
<span class="smalltext"><strong><a href="misc.php?action=markread&amp;fid={$fid}{$post_code_string}">{$lang->markforum_read}</a> | <a href="usercp2.php?action={$add_remove_subscription}subscription&amp;type=forum&amp;fid={$fid}&amp;my_post_key={$mybb->post_code}">{$add_remove_subscription_text}</a>{$clearstoredpass}</strong></span

Adım 2 Bul: Kullandığınız temanın Sağ Ok İndex Şanlonlarından Sağ Ok index_boardstats şablonunu açın ve aşağıdaki kodları bulup:
Kod:
<a href="misc.php?action=markread">{$lang->markread}</a> |

Adım 2 Değiştir:
PHP Kod:
<a href="misc.php?action=markread{$post_code_string}">{$lang->markread}</a> | 

Adım 3 Bul: Kullandığınız temanın Sağ Ok *Headerinclude Şablonu açın aşağıdaki kodu bulup:
PHP Kod:
<script type="text/javascript" src="{$mybb->settings['bburl']}/jscripts/prototype.js?ver=1600"></script>
<script type="text/javascript" src="{$mybb->settings['bburl']}/jscripts/general.js?ver=1600"></script> 

Adım 3 Değiştir:
PHP Kod:
<script type="text/javascript" src="{$mybb->settings['bburl']}/jscripts/prototype.js?ver=1603"></script>
<script type="text/javascript" src="{$mybb->settings['bburl']}/jscripts/general.js?ver=1603"></script> 

Adım 4 Bul: Kullandığınız temanın Sağ Ok Konu gösterim şablonlarından Sağ Ok showthread şablonuna girip hemen ilk satırlarda aşağıdaki kodu bulup:
Kod:
<script type="text/javascript" src="jscripts/thread.js?ver=1600"></script>

Adım 4 Değiştir:
PHP Kod:
<script type="text/javascript" src="jscripts/thread.js?ver=1603"></script> 

Üsteki 4.cü adım, konu gösterimde, konu düzenleye tıkladığınız da hızlı düzenle ve gelişmiş düzenle seçenekleri sorunu yaşayanlar içindir, eğer düzenle butonuna tıkladığınızda seçenek açılmıyor ve direkt gelişmiş düzenleme sayfasına yönlendiriliyorsanız , üsteki 4.cü adım güncellemesini mutlaka yapınız..

Adım 5 Bul: Kullandığınız temanın Sağ Ok Kimler çevirimiçi şablonlardan Sağ Ok online_today Şablonunda aşağıdaki kodu bulup:

Kod:
{$footer}

Adım 5 Değiştir:
PHP Kod:
<br />
{
$multipage}
{
$footer

1.6.6 Sürümü için değişen şablon kodu aşağıdaki gibidir..

Adım 6 Bul: Kullandığınız temanın Sağ Ok Forum Görüntüleme şablonlarından Sağ Ok forumdisplay_threadlist_clearpass Şablonunda aşağıdaki kodları bulup:

Kod:
| <a href="misc.php?action=clearpass&amp;fid={$fid}">{$lang->clear_stored_password}</a>

Adım 6 Komple Değiştir:
PHP Kod:
| <a href="misc.php?action=clearpass&amp;fid={$fid}&amp;my_post_key={$mybb->post_code}">{$lang->clear_stored_password}</a

Tüm bu üsteki manuel şablon güncellemesi sayesinde forumunuzda yeni mesaj var / yeni mesaj yok sorunu oluyor ise bunuda çözmüş olursunuz..
Son olarak İE'den sitenize girenlerde genelde mesaj yazarken 2 defa yazılmasına neden olan sorunuda çözmenizi sağlıyor ve sitenizde google reklamları var ise bunlardaki yani reklam kodlarındaki js çakışmalarınıda engellemenizi sağlamaktadır..

Kısaca üsteki belirtilen tüm kodlu manuel güncellemeleri yaparak sitenizdeki tüm js çakışmaları sorunlarını kısmen çözmüş oluyorsunuz...

Kaynak:Mybb.Com.TR

Cvp: MyBB 1.6.x Genel Tema Güncellemesi - [Manuel] - Mavi - 21-02-2012

Teşekkürler.