MyBB Depo Forum
anahtar kelimeye link verme - Baskı Önizleme

+- MyBB Depo Forum (https://mybbdepo.com)
+-- Forum: MyBB 1.6 Depo (https://mybbdepo.com/mybb-1-6-depo-forumu)
+--- Forum: MyBB 1.6 Çözülmüş Soru ve Sorunlar (https://mybbdepo.com/mybb-1-6-cozulmus-soru-ve-sorunlar-forumu)
+--- Konu Başlığı: anahtar kelimeye link verme (/anahtar-kelimeye-link-verme-konusu.html)

anahtar kelimeye link verme - adikoray - 02-10-2012

meraba sitemde anahtar kelime var ama linksiz linkli yapmak istiyorum ancak linkler anasayfaya gitmeyecek sadece o konuya gidecek şekilde linklendirmek istiyorum

Cvp: anahtar kelimeye link verme - ByMasteR - 02-10-2012

<a href="">anahtar1</a>

Cvp: anahtar kelimeye link verme - adikoray - 02-10-2012

az daha detaylı anlatabilirmisiniz hocam

anahtar kelimeye link verme - Fenerbahce - 02-10-2012

(02-10-2012, Saat:20:32)adikoray Adlı Kullanıcıdan Alıntı: az daha detaylı anlatabilirmisiniz hocam

<a href="">BURAYA LİNKİNİ EKLE.</a>

anahtar kelimeye link verme - adikoray - 02-10-2012

hocam demek istediğim o değil orneğin bu sitenin en altına bakın anahtar konu ile alakalı kelimeler yazıyor orda herbir kelimeye tıklayınca konuya gidiyor yani aynısından nasıl yapabilirim diye soruyorum anasayfaya gitmeyecek konuya gidecek şekilde nasıl ayarlanıyor

anahtar kelimeye link verme - xpserkan - 03-10-2012

Bunun için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayınız..

Adım 1: FTP'den, ./showthread.php dosyasını indirip. (Notepad++ programı ile aşağıdaki gibi düzenleyin.)

showthread.php dosyasında şu kodu bulun:
PHP Kod:
$fid $thread['fid']; 

Hemen altına şu kodları ekleyin:

PHP Kod:
// Start - Konu Baglanti Link - X.S CODE Fixed
$konu_link get_thread_link($thread['tid']);
// End - Konu Baglanti Link - X.S CODE Fixed 

Adım 2: Daha sonra, Kullandığınız temanın => Konu gösterim şablonlarından => showthread şablonuna girip, ''Anahtar kelimeler'' için eklenen kodlarda yer alan şu kodu bulun:
PHP Kod:
{$navbits[4]['url']} 

Şu şekilde değiştirin:
PHP Kod:
{$konu_link

Bazı kişilerde şu kod:
PHP Kod:
{$navbits[4]['url']} 

Şu şekilde olabilir:
PHP Kod:
{$navbits[2]['url']} 

Aynı şekilde => {$konu_link} olarak değişin.

Eğer daha önce anahtar kelimeler eklentisi yüklemediyseniz yada kodlu olarak eklemediyseniz, üsteki Adım 1. uygulayın ve showthread şablonuna şu kodu ekleyin:

Kod:
<a href="{$mybb->settings['bburl']}/{$konu_link}">{$thread['subject']} Kelime buraya</a>

showthread.php düzenlemesini yaparak üsteki html kodunu ekleyip + dilediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz..

Kod:
<a href="{$mybb->settings['bburl']}/{$konu_link}">{$thread['subject']} Kelime 1 buraya</a>
<a href="{$mybb->settings['bburl']}/{$konu_link}">{$thread['subject']} Kelime 2 buraya</a>
<a href="{$mybb->settings['bburl']}/{$konu_link}">{$thread['subject']} Kelime 3 buraya</a>
<a href="{$mybb->settings['bburl']}/{$konu_link}">{$thread['subject']} Kelime 4 buraya</a>

Konu başlık kodu:
PHP Kod:
{$thread['subject']} 

Konu linki:
PHP Kod:
{$mybb->settings['bburl']}/{$konu_link