MyBB Depo Forum
[MCTR - 1.6] Admin panele giriş yaparken hata msjı - Baskı Önizleme

+- MyBB Depo Forum (https://mybbdepo.com)
+-- Forum: MyBB 1.6 Depo (https://mybbdepo.com/mybb-1-6-depo-forumu)
+--- Forum: MyBB 1.6 Çözülmüş Soru ve Sorunlar (https://mybbdepo.com/mybb-1-6-cozulmus-soru-ve-sorunlar-forumu)
+--- Konu Başlığı: [MCTR - 1.6] Admin panele giriş yaparken hata msjı (/admin-panele-giris-yaparken-hata-msji-konusu.html)

Admin panele giriş yaparken hata msjı - shadow - 19-09-2012

Merhaba arkadaşlar kolay gelsin herkese çalışmalarınızda başarılar dilerim. Bir sorunum var aşağıda görüldüğü gibi hata kodu ve hatayı veren bölüm... Fakat yaptıklarımı anlatmak isterim.

Ftp içindeki komple dosyaları silerek yeniden sıfır kurulum paketinden dosyaları ftp içine attım, Sıfır kurulum yaptım yedek olan veritabanından tekrar veritabanına bağladım site açıldı ama sitedeki hata halen devam ediyor. Sıfır kurulum yaptığımda hata vermiyor. Ama dediğim gibi ftp içindeki herşeyi silip tekrar veritabanına bağlantı verirsem bu hatayı alıyorum 3 kere aynı şekilde yaptım. Phpmyadminden tüm eklentileri sildim, geçmişe ait logları temizledim. Cookie ayarlarını yeniden düzenledim. setting dosyası içindeki gerekli fazla olan ayarları hem veritabanından düzelttim hemde setting dosyasından. Fakat ne yaptıysam bu hata halen çıkıyor.

admin panel giriş ekranı açılıyor. Kullanıcı adı ve şifreyi yazıp giriş tuşuna tıkladığım anda bu hata çıkıyor. ve Admin panelini açamıyorum... Bir zahmet konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlarım bir el atarlarsa çok ikram olucak...
Cevaplarınızı bekler hayırlı geceler dilerim...

MyBB, dahili bir SQL hatası olduğunu tespit etti ve aşağıdaki nedenlerden dolayı devam edemiyor.
Hata Tipi:
Uyarı (2)
Hata Mesajı:
Creating default object from empty value
Satır: 349
Geri İzleme:

/inc/class_error.php 211 errorHandler->output_error

/admin/index.php 349 errorHandler->error

Admin panele giriş yaparken hata msjı - EmreKarakaya - 19-09-2012

Merhaba

Öncelikle sıfır kurulumda hata çıkarmıyorsa sorun php sürümünüzden dolayı olamaz ama php sürümünüz 5.4 mü? Ayrıca sql yedek dışında dosya yedeği varsa dosya yedeğinide kurun öyle deneyin sql yedekle hatalı oynamışsınız

Cvp: Admin panele giriş yaparken hata msjı - shadow - 19-09-2012

(19-09-2012, Saat:23:00)EmreKarakaya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba

Öncelikle sıfır kurulumda hata çıkarmıyorsa sorun php sürümünüzden dolayı olamaz ama php sürümünüz 5.4 mü? Ayrıca sql yedek dışında dosya yedeği varsa dosya yedeğinide kurun öyle deneyin sql yedekle hatalı oynamışsınız

teşekkür ederim vermiş olduğunuz cevap için.Veritabanında hatalı oynamayacak kadar, bu iş konusunda tecrübelerim var.
admin log, moderatör log, tasks log, session, search log; Serkan beyin nasıl anlatım yaptı ise ben o şekilde temizlik yaptım...Bunlarda hata yapmış olsam 76 tane mybb müşterisindede hatalar olur. Çünkü hosting sağlayıcısıyım reklam gibi olmasın. Aylık bu bakımları yapıyorum serkan beyin öğrettiği şekilde... Php sürümüne gelince en güncel versiyon 5.4 ü kullanıyorum. Sunucum bana ait tüm sistemler stabilize durumda ama bu hatayı çözemedim... Farklı şekilde neler yapılabilir...

Admin panele giriş yaparken hata msjı - EmreKarakaya - 19-09-2012

Hata şöyleki mybb tam olarak 5.4'e stabil olarak uyum sağlayamadı.Sorun Ondan kaynaklanıyordur.

Admin panele giriş yaparken hata msjı - devmybb - 19-09-2012

admin/index.php içindeki 349. satır.
Kod:
        $page->style = $cp_style = $admin_options['cpstyle'];

Üstteki gibiyse alttaki gibi değiştir.
Kod:
        $cp_style = $admin_options['cpstyle'];

Not: PHP 5.4 ve üstü versiyonlarda bu hata meydana gelmektedir. Muhtemelen yeni mybb güncellemesinde sorun buşekilde düzeltilecektir.

Cvp: Admin panele giriş yaparken hata msjı - memocan15 - 07-09-2013

(19-09-2012, Saat:23:31)devmybb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: admin/index.php içindeki 349. satır.
Kod:
        $page->style = $cp_style = $admin_options['cpstyle'];

Üstteki gibiyse alttaki gibi değiştir.
Kod:
        $cp_style = $admin_options['cpstyle'];

Not: PHP 5.4 ve üstü versiyonlarda bu hata meydana gelmektedir. Muhtemelen yeni mybb güncellemesinde sorun buşekilde düzeltilecektir.

Aynı Sorun benimde başıma geldi ve bu değişikliği yaparak sorunsuz bir şekilde admin paneli tekrar açıldı Gülümseme çok teşekkür ediyorum sağlıcakla kalın.