MyBB Depo Forum
[1.6] Merge Sistemiyle Smf'den Mybb'ye Geçme - Baskı Önizleme

+- MyBB Depo Forum (https://mybbdepo.com)
+-- Forum: Mybb Ders Deposu (https://mybbdepo.com/mybb-ders-deposu-forumu)
+--- Forum: Resimli Anlatım Deposu (https://mybbdepo.com/resimli-anlatim-deposu-forumu)
+--- Konu Başlığı: [1.6] Merge Sistemiyle Smf'den Mybb'ye Geçme (/merge-sistemiyle-smf-den-mybb-ye-gecme-konusu.html)

Sayfalar: 1 2

Merge Sistemiyle Smf'den Mybb'ye Geçme - EmreKarakaya - 02-09-2012

Merhaba Arkadaşlar

Bügün Size Merge Sistemi İle Smf'den Mybb'ye geçişi anlatmaya çalışacam.Öncelikle bu işlemlerin hepsini Localhostta yürütmeniz lazımdır. Ve Yapacağınız İşlemler Çok basittir.Gözünüz Korkmasın Hemen Açık Ağızlı Gülümseme

Öncelikle Şunu Yapın Smf Forumunuzu localhosta herhangi bir klasöre taşıyın mesala ben smf klasörüne taşıyorum.Ayrıca mybb adlı bir klasör oluşturup klasöre mybb kurun.Kurulumda mybb admin kullanıcı adını smfdeki kullanıcı adlarından farklı bir kullanıcı adı seçin.Daha sonra Bölümünden mybb merge sistemini indirin ve mybb'nin kurulu olduğu dizine atın.

Bundan sonra ben mybbyi mybb klasörüne kurduğum için localhost/mybb adresini kullanacam siz mybb klasörünüzü kendinize uygun düzenleyebilirsiniz

Öncelikle
Kod:
http://localhost/mybb/merge/
adresini açın sizi böyle bir ekran karşılaması lazım

resim

Daha sonra Devam Seçeneğine tıklayın.Karşınıza çıkan ekranda sizin bazı verileriniz çıkacak bunlar merge sisteminin güncelliği ve eklenti klasörü /uploads klasörünün yazılabilir olması.Burada da devam diyelim.Karşımıza çıkan ekranda bizim mergenin desteklediği hangi sürümü kullandığımızdır.Biz smf 2 den geçiş yapacağımız için smf 2'yi seçiyoruz ve devam diyoruz.

resim

Daha sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkması lazım.Bu ekranda işaretlediğim Veritabanı Ayarları bölümündeki çalıştır butonuna tıklayın.

resim

Karşınıza çıkan ekranda smf veritabanı bilgilerinizi girmeniz lazım

resim

Veritabanı bilgilerini girdikten sonra karşınıza şöyle bir ekran çıkacak

resim

Burada aşağıda olan bütün bölümleri çalıştır demeniz yeterlidir.Ancak bazı çevirilerde forum istatistikleri takılabiliyor.Eğer aşağıdaki sayfada takılırsanız

resim Duraklat yazan kısma tıklayın sonra diğerlerini çalıştırın

En son hepsini çalıştırdıktan sonra ekran aşağıdaki gibi gözükür.

resim

Eğer ekranınız yukarıdaki gibi görünüyorsa resimde işaretlediğim temizle butonuna basın ve merge işlemi tamamlansın

resim

Karşınıza Yukarıdaki Gibi Bir Ekran Çıktıysa Çeviri İşlemi Bitmiştir.Hayırlı Uğurlu Olsun.Sonra Yapacağımız İşlem Az Kaldı.

Daha sonra mybb sitenize giderek

Admin Paneli Sağ Ok Araçlar & Bakım Sağ Ok Sayım & Yapılandırma bölümde bütün sayaçları yeniden çalıştırın

Sonra

Admin Paneli Sağ Ok Eklenti Yönetimi Sağ Ok Giriş Şifreleri Dönüştürme Eklentisi ni aktifleştirin.

Yukarıdaki işlemleri yaptıysanız sağlıklı bir şekilde smf den mybb'ye geçiş yapmışsınızdır.

Hayırlı Günler

Merge Sistemiyle Smf'den Mybb'ye Geçme - Paylas - 02-09-2012

Eline sağlık. Artık bana yardımcı olabilirsiniz Gülümseme

Merge Sistemiyle Smf'den Mybb'ye Geçme - Screwy - 02-09-2012

Çok Teşekkür Ederim Elinize Sağlık Bunu Bekliyodum...

İnşallah Sorunsuz Geçerim Şimdi Gülümseme

Peki Bişey Sorucam Smf Dosyalarını Başka Klasöre Taşıdık Ya Mybb ye Geçince Smf Dosyalarının Olduğu Klasörü Silsek Sorun Olurmu ?

Merge Sistemiyle Smf'den Mybb'ye Geçme - EmreKarakaya - 02-09-2012

Herhangi bir sorun olmaz ama merge sonrası bir hata ile karşılaştığınızda hatayı çözebilmek için smf dosyaları gerekir bu yüzden smf dosyalarını ve son sql yedeğini rar dosyası içinde saklayın

Merge Sistemiyle Smf'den Mybb'ye Geçme - Xion - 02-09-2012

Hocam çok teşekkürler. Belki Bana Yardımcı Olmaz Ama Arkadaşlara Çok Yardımcı Olacaktır.

Merge Sistemiyle Smf'den Mybb'ye Geçme - Mısırga - 02-09-2012

neden Localhostta hocam?

Cvp: Merge Sistemiyle Smf'den Mybb'ye Geçme - Paylas - 02-09-2012

(02-09-2012, Saat:17:00)kinghalil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: neden Localhostta hocam?

Localhost zorunluluğu yok. Anlatım için localhostu (bilgisayarını) kullanmış.

Cvp: Merge Sistemiyle Smf'den Mybb'ye Geçme - 007combatant - 03-09-2012

(02-09-2012, Saat:17:22)Paylas Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(02-09-2012, Saat:17:00)kinghalil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: neden Localhostta hocam?

Localhost zorunluluğu yok. Anlatım için localhostu (bilgisayarını) kullanmış.

@Paylas Emrenin mesajındaki şu kısmı görmedin sanırım.

(02-09-2012, Saat:15:37)EmreKarakaya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba Arkadaşlar

Bügün Size Merge Sistemi İle Smf'den Mybb'ye geçişi anlatmaya çalışacam.Öncelikle bu işlemlerin hepsini Localhostta yürütmeniz lazımdır. Ve Yapacağınız İşlemler Çok basittir.Gözünüz Korkmasın Hemen Açık Ağızlı Gülümseme

......

Bu işlemlerin local hostta yapılmasının sebebi localhostta hızlı bir şekilde olması ve sistemin kasıp hata verme olasılığının düşük olmasıdır. Bende kesinlikle bu işlemlerin localhostta yapılmasını tavsiye ediyorum...