MyBB Depo Forum
Vps Ns Ayarları Hakkında - Baskı Önizleme

+- MyBB Depo Forum (https://mybbdepo.com)
+-- Forum: MyBB 1.8 Depo (https://mybbdepo.com/mybb-1-8-depo-forumu)
+--- Forum: MyBB 1.8 Soru ve Sorunlarınız (https://mybbdepo.com/mybb-1-8-soru-ve-sorunlariniz-forumu)
+--- Konu Başlığı: Vps Ns Ayarları Hakkında (/vps-ns-ayarlari-hakkinda-konusu.html)

Vps Ns Ayarları Hakkında - Rocky - 30-09-2016

Beyler 1and1.com dan vps aldım.
Siteme vpsden host açtım.
Ama ns1.siteadi.com x ns2.siteadi.com diye nsleri bağlamak istediğim zaman aşağıdaki gibi Select an IPv4 address eklememi istiyor. Fakat ben bu IPv4 adresini nereden bulacağımı bilmiyorum. 74.208.128.250 yani 2. resimdeki karşılığını ekleyince kabul etmiyor. Ns adreslerini bağlayabilmem için ne yapmam gerek ?

resim

resim

Cvp: Vps Ns Ayarları Hakkında - Machine - 01-10-2016

Merhaba,

VPS alırken sizden hostname istenir, VPS siparişi sırasında bir işletim sistemi seçtiniz mi ? Centos, Ubuntu vb seçtiyseniz sizden bir panel seçmenizi isteyecektir sistem buda cPanel, Plesk panel olarak gözüküyor 1and1'de. Bir üçünce seçenek daha sunmuşlar panelsiz yani sadece seçtiğin işletim sistemini kurup teslim ediliyor. Eğer panel seçimi yapmadıysan sadece işletim sistemi kurulu olarak gelecektir.

Bu durumda yapman gereken bir adet site yönetim paneli kurmaktır. Bunun için ücretsiz panelleri deneyebilirsin. Öneri istersen sunabilirim ve hatta kurulumunu yapabilirim.

Bunların haricinde ben cPanel ya da pleski ikisinden birisini seçtim diyorsanız otomatik olarak nameserverlarınız verdiğiniz hostname olarak ayarlanır ve ip adresleriniz buna göre atanır. ns1.hostname.com, ns2.hostname.com olarak girebilirsiniz.

Yok bu şekilde ayarlanmamış diyorsanız cPanel ya da Plesk panel sadece kurulmuş diyebilirim ve manuel olarak ayarlamanız gerekiyor. Bu sorularıma cevap verebilirseniz daha net yardımcı olabilirim

Cvp: Vps Ns Ayarları Hakkında - CyberPatient - 03-10-2016

Ns olmaz vps de hocam ip yönlendirmesi yapmanız lazım domain panelinizden

Cvp: Vps Ns Ayarları Hakkında - Rocky - 21-12-2016

(01-10-2016, Saat:05:09)Machine Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

VPS alırken sizden hostname istenir, VPS siparişi sırasında bir işletim sistemi seçtiniz mi ? Centos, Ubuntu vb seçtiyseniz sizden bir panel seçmenizi isteyecektir sistem buda cPanel, Plesk panel olarak gözüküyor 1and1'de. Bir üçünce seçenek daha sunmuşlar panelsiz yani sadece seçtiğin işletim sistemini kurup teslim ediliyor. Eğer panel seçimi yapmadıysan sadece işletim sistemi kurulu olarak gelecektir.

Bu durumda yapman gereken bir adet site yönetim paneli kurmaktır. Bunun için ücretsiz panelleri deneyebilirsin. Öneri istersen sunabilirim ve hatta kurulumunu yapabilirim.

Bunların haricinde ben cPanel ya da pleski ikisinden birisini seçtim diyorsanız otomatik olarak nameserverlarınız verdiğiniz hostname olarak ayarlanır ve ip adresleriniz buna göre atanır. ns1.hostname.com, ns2.hostname.com olarak girebilirsiniz.

Yok bu şekilde ayarlanmamış diyorsanız cPanel ya da Plesk panel sadece kurulmuş diyebilirim ve manuel olarak ayarlamanız gerekiyor. Bu sorularıma cevap verebilirseniz daha net yardımcı olabilirim

Sadece işletim sistemi kurulu. Bende plesk kurdum.

Cvp: Vps Ns Ayarları Hakkında - Haylaz - 22-12-2016

Hocam manuel bir şekilde plesk kurulması gerekiyor