MyBB Depo Forum
Upgrade Sorunu - Baskı Önizleme

+- MyBB Depo Forum (https://mybbdepo.com)
+-- Forum: MyBB 1.6 Depo (https://mybbdepo.com/mybb-1-6-depo-forumu)
+--- Forum: MyBB 1.6 Soru ve Sorunlarınız (https://mybbdepo.com/mybb-1-6-soru-ve-sorunlariniz-forumu)
+--- Konu Başlığı: Upgrade Sorunu (/upgrade-sorunu-konusu.html)

Upgrade Sorunu - seh-suvar - 27-12-2015

Merhaba arkadaşlar 1 yıl önce bir forum kurmuştum Host paketim 1 yıl dolmadan birmişti ve sql silindi Malesef bende yedek almıştım dağa önceden Hostu değiştirdim fakat mybb yedekteki sürümüm   1.6.15 ben güncellemek istiyorum hata ile karşılaşıyorum lütfen yardım edin

Hata
resim

Cvp: Upgrade Sorunu - SerhatBey - 27-12-2015

host kaynaklı bi hata olması gerekli normalde paketlerde sıkıntı çıkmaz.

Cvp: Upgrade Sorunu - HitMan - 27-12-2015

(27-12-2015, Saat:10:09)SerhatBey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: host kaynaklı bi hata olması gerekli normalde paketlerde sıkıntı çıkmaz.

Merhaba SerhatBey,
Hatayı okuduğunuza gerçekten emin misiniz ?
Bakın yukarıda ne diyor. Yukarıda bir dizinde dosyanın adını vermiş, bu demek oluyor ki sorun dosyada. Peki şimdi host kaynaklı mı sizce ?

Cvp: Upgrade Sorunu - seh-suvar - 27-12-2015

(27-12-2015, Saat:10:37)Aritmetix Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(27-12-2015, Saat:10:09)SerhatBey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: host kaynaklı bi hata olması gerekli normalde paketlerde sıkıntı çıkmaz.

Merhaba SerhatBey,
Hatayı okuduğunuza gerçekten emin misiniz ?
Bakın yukarıda ne diyor. Yukarıda bir dizinde dosyanın adını vermiş, bu demek oluyor ki sorun dosyada. Peki şimdi host kaynaklı mı sizce ?

Kardeşim sorun Hosta değil dosyada dediğin gibi bu konuda bize yardımcı olurmusun 

Cvp: Upgrade Sorunu - coderix - 27-12-2015

yahu bu serhatbey her kimse engellermisiniz şunu, bilip bilmeden her konuya yanlış bilgi veriyor.

Serhatbey okuman yazmanda mı yok senin orda my_strpos() fonksiyonuna boş değer gönderildiği için hata veriyor host ile alakalı birşey değil yani.

seh-suvar kardeşim geçici olarak bir çözüm sunacam sana bak /inc/class_error.php dosyasını aç my_strpos diye arattır sonra my_strpos un başına @ işaretini koy yani @my_strpos şu şekilde olması gerekir. Akşama ben eve gidince yardımcı olurum.

Bu arada güncelleme yaparken sürümleri tek tek adım adım güncelleyiniz yani 1.6.15'ten direk 1.8.6 ya geçmeyin.

Cvp: Upgrade Sorunu - seh-suvar - 27-12-2015

(27-12-2015, Saat:14:16)cinahmet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yahu bu serhatbey her kimse engellermisiniz şunu, bilip bilmeden her konuya yanlış bilgi veriyor.

Serhatbey okuman yazmanda mı yok senin orda my_strpos() fonksiyonuna boş değer gönderildiği için hata veriyor host ile alakalı birşey değil yani.

seh-suvar kardeşim geçici olarak bir çözüm sunacam sana bak /inc/class_error.php dosyasını aç my_strpos diye arattır sonra my_strpos un başına @ işaretini koy yani @my_strpos şu şekilde olması gerekir. Akşama ben eve gidince yardımcı olurum.

Bu arada güncelleme yaparken sürümleri tek tek adım adım güncelleyiniz yani 1.6.15'ten direk 1.8.6 ya geçmeyin.
Kardeşim özel mesaj attım sanırım sen bana yardımcı olabilirsin