MyBB Depo Forum
Rapor sistemi Bozuldu Napıcam Videolu Fotoğraflı Yardım edin - Baskı Önizleme

+- MyBB Depo Forum (https://mybbdepo.com)
+-- Forum: MyBB 1.8 Depo (https://mybbdepo.com/mybb-1-8-depo-forumu)
+--- Forum: MyBB 1.8 Soru ve Sorunlarınız (https://mybbdepo.com/mybb-1-8-soru-ve-sorunlariniz-forumu)
+--- Konu Başlığı: Rapor sistemi Bozuldu Napıcam Videolu Fotoğraflı Yardım edin (/rapor-sistemi-bozuldu-napicam-videolu-fotografli-yardim-edin-konusu.html)

Sayfalar: 1 2

Rapor sistemi Bozuldu Napıcam Videolu Fotoğraflı Yardım edin - Blackattack - 24-08-2015

resim

Rapor sistemi Bozuldu Napıcam Videolu Fotoğraflı Yardım edin

Cvp: Rapor sistemi Bozuldu Napıcam Videolu Fotoğraflı Yardım edin - Machine - 24-08-2015

Site adresiniz, kullandığınız mybb sürümü , bu hatayı almadan önce yaptığınız işlemler, kurduğunuz eklentiler nelerdir bunlardan bahsedin çözüm arayışına girelim sonra fotoğraflı videolu anlatım yaparız size Süper

Cvp: Rapor sistemi Bozuldu Napıcam Videolu Fotoğraflı Yardım edin - Blackattack - 24-08-2015

Hiç bir eklenti Kurmadım Carbon Dark tema kullanıyorum saten çalışıyordu neden oldu anlamadım Filezilla dan hangi dosyaların yerini filan Değiştiricem Yardım edin http://richardsonmafia.tk/forum/ Sitemin Linki bu Oyun için
Ama rapora tıkladığımda Bu oluyor

Cvp: Rapor sistemi Bozuldu Napıcam Videolu Fotoğraflı Yardım edin - Machine - 24-08-2015

Yakın bir zamanda mybb sürüm güncellemesi yaptınız mı ? çünkü hatadan anladığım kadarıyla bir class_error.php dosyasında aradığı birkaç hook bağlantısını bulamadığı için sistem hata veriyor aynı şey modcp.php içinde geçerli yani sistemin istediği kodlar bulunmuyor.

Bu güncelleme sırasında oluşabilecek hatalardan mybb'nin resmi sitesinde güncellemeyi eksik yapmaktan kaynaklı yazıyor bunu düzeltmeninde tek yolu güncellemeyi tekrardan eksiksiz bir şekilde tamamlamakla olabiliyor.

Eğer güvenlik gereği admin klasörünün adını, inc/config.php dosyasının adını vs değiştirdiyseniz güncelleme yapmadan önce bunları orjinal haline getirmeniz gerekiyor.

Eğer sorun yine düzelmez ise bunun sorunu mod_security adlı apache modülünün sunucunuzda aktif olmasından kaynaklıdır bunuda sunucu sağlayıcınızla görüşüp kapattırabilirsiniz.

1.6.10 sürümünde bu hata oluyordu Gülümseme

Cvp: Rapor sistemi Bozuldu Napıcam Videolu Fotoğraflı Yardım edin - Blackattack - 24-08-2015

En son sürümü kullanıyorum Güncel

(24-08-2015, Saat:21:16)Blackattack Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En son sürümü kullanıyorum Güncel

En son sürüm kullandığınızın farkındayım hocam ancak benim sorduğum soru şu en son sürüme güncelleme yaptınız mı sitenizi yoksam sıfırdan mı kurulum yaptınız. Eğer sıfırdan kurulum yaptıysanız php versiyonuzun 5.4+ olması gerekiyor ve sunucuzda mod_security mödülününün kapalı olması gerekiyor.

Eğer bunları kontrol ettim yine hata var diyorsanız aşağıda ki adını yazdığım dosyaları sürümünüze uygun orjinal dosyalarını ftp'nizden tekrar atın.

inc/class_error.php
/modcp.php

Bu dosyaları tekrar yeniden orjinal pakette ki dosyasıyla tekrardan değiştirin. Birde temanızı default tema yapıp,aynı hatanın orada olup olmadığını kontrol edin. Eğer default temada hata yok ise o zaman kullandığınız temanın rapor et şablonlarında eksik veya hatalı kodlar var demektir.

Detaylı kurcalamanız gerekiyor hatanın kaynağını bulabilelim. Bariz nedenleri ilk mesajımda sıraladım onun dışında kalan şeyler için biraz deneme yanılma yoluyla bulabiliriz. Daha önce bu hatayla karşılaşmadığım için elimde olan kaynaklarla size yardımcı olmaya çalışıyorum Gülümseme Yukarıda ki dediklerimi bi yapın ondan sonra hata devam ederse farklı çözümler sunacağım bende o arada mybb nin destek sitelerine göz gezdiriyorum Gülümseme

Cvp: Rapor sistemi Bozuldu Napıcam Videolu Fotoğraflı Yardım edin - usameavci - 24-08-2015

Forum üzerinden araçlar & bakım'a girip forum bakımı yapın yaptıktan sonra oturumunuzu kapatıp tekrar açın ve deneyin. Ayrıca demo hesap verin yada üyelikleri açın zahmet olmazsa Melek - Masum

(24-08-2015, Saat:21:23)Machine Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24-08-2015, Saat:21:16)Blackattack Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En son sürümü kullanıyorum Güncel

En son sürüm kullandığınızın farkındayım hocam ancak benim sorduğum soru şu en son sürüme güncelleme yaptınız mı sitenizi yoksam sıfırdan mı kurulum yaptınız. Eğer sıfırdan kurulum yaptıysanız php versiyonuzun 5.4+ olması gerekiyor ve sunucuzda mod_security mödülününün kapalı olması gerekiyor.

Eğer bunları kontrol ettim yine hata var diyorsanız aşağıda ki adını yazdığım dosyaları sürümünüze uygun orjinal dosyalarını ftp'nizden tekrar atın.

inc/class_error.php
/modcp.php

Bu dosyaları tekrar yeniden orjinal pakette ki dosyasıyla tekrardan değiştirin. Birde temanızı default tema yapıp,aynı hatanın orada olup olmadığını kontrol edin. Eğer default temada hata yok ise o zaman kullandığınız temanın rapor et şablonlarında eksik veya hatalı kodlar var demektir.

Detaylı kurcalamanız gerekiyor hatanın kaynağını bulabilelim. Bariz nedenleri ilk mesajımda sıraladım onun dışında kalan şeyler için biraz deneme yanılma yoluyla bulabiliriz. Daha önce bu hatayla karşılaşmadığım için elimde olan kaynaklarla size yardımcı olmaya çalışıyorum Gülümseme Yukarıda ki dediklerimi bi yapın ondan sonra hata devam ederse farklı çözümler sunacağım bende o arada mybb nin destek sitelerine göz gezdiriyorum Gülümseme

Evet Güncelledim Yinede Aynı