MyBB Depo Forum
"Cannot modify header information" - Hatası ve Çözümü - MyBB - Baskı Önizleme

+- MyBB Depo Forum (https://mybbdepo.com)
+-- Forum: Mybb Ders Deposu (https://mybbdepo.com/mybb-ders-deposu-forumu)
+--- Forum: Yazılı Anlatım Deposu (https://mybbdepo.com/yazili-anlatim-deposu-forumu)
+--- Konu Başlığı: "Cannot modify header information" - Hatası ve Çözümü - MyBB (/cannot-modify-header-information-hatasi-ve-cozumu-mybb-konusu.html)

"Cannot modify header information" - Hatası ve Çözümü - MyBB - Bloody - 03-04-2015

Merhaba arkadaşlar,
Öncelikle, konunun gerçek yeri: MyBB Sorun ve Çözümleri Deposu

Yetkisi olan arkadaşlar taşıyabilir.

Genellikle hosting değişikliği yaptığınızda cereyan eden bir hatanın çözümü için bu konuyu açtım:
Kod:
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /klasor/dosya.php:12) in /klasor/dosya.php on line 23

Dediğim gibi bu hatayı aldığınıza göre ya hosting firmanızı değiştirdiniz ya da mevcut firma bir güncelleme yaptı.

Peki nasıl çözeceğiz?
%95 çözüme ulaşmak için aşağıdaki adımları eksiksiz yaptığınızdan lütfen emin olun.

1. Yöntem:
-Öncelikle, adı geçen "dosya.php"nin yedeğini alın, sonrasında bunu kopyalayarak çalışmaya başlayın.
-Kopyaladığınız dosya.php yi NotePad++ ya da benzeri bir programla açın.
-Üstteki "Kodlama" menüsüne girerek "UTF-8 Bom olmadan kodla" (bazı programlarda Bomsuz kodla, bomsuz kodlamaya dönüştür gibi ifadeler de vardır, hepsi aynı) seçeneğini kullanarak, dosyayı kaydedin.
-FTP'den dosyayı eskisiyle değiştirerek sitenizi tekrar ziyaret edin.
-Olmadıysa, hata mesajında adı geçen tüm dosyalarda "UTF-8 Bom olmadan kodla" seçili olup olmadığını kontrol edin. Değilse onlara da aynı işlemi yapın.
-Yine olmadıysa bir sonraki yöntemi deneyin.

2. Yöntem
-Öncelikle, adı geçen "dosya.php"nin yedeğini alın, sonrasında bunu kopyalayarak çalışmaya başlayın.
-Kopyaladığınız dosya.php yi NotePad++ ya da benzeri bir programla açın.
-Dosyanın en başında bulunan 
PHP Kod:
<?php 

kodundan önce boşluk dahil olmak üzere tek bir karakter bile olmamalı. Varsa silin.
-Dosyanın en sonunda bulunan
PHP Kod:
?>
kodundan sonra boşluk dahil olmak üzere tek bir karakter bile olmamalı. Varsa silin.
-Olmadıysa tek tek adı geçen tüm dosyalarda aynı kontrolü yapın.
-Yine olmadıysa konu altında belirtin birlikte çözelim.

Uzun vadede hayat kurtaracak bir konu olduğunu düşünüyorum.

Alıntı değildir, sormadan alıntı yapılamaz.

İyi çalışmalar.

Cvp: "Cannot modify header information" - Hatası ve Çözümü - MyBB - Kiliza - 04-04-2015

Anlatım için teşekkürler, emeğine sağlık Emre abi. Süper 

Cvp: "Cannot modify header information" - Hatası ve Çözümü - MyBB - BlackCat - 04-04-2015

Anlatım için teşekkürler hocam

Cvp: "Cannot modify header information" - Hatası ve Çözümü - MyBB - Bloody - 05-04-2015

Reşit sağolasın.
Bilal hocam ben teşekkür ederim.

Cvp: "Cannot modify header information" - Hatası ve Çözümü - MyBB - blueseverything - 21-11-2020

Burada da belirttiğim gibi bu hatayı alıyorum. Ve sizin çözüm yollarınızı okudum. Uyguladım. Fakat iki yöntem de işe yaramadıç Hala aynı hatayı almaya devam ediyorum. Yardımcı olabilecek birileri var mı acaba?