MyBB Depo Forum
Kim Onlinede Bilinmeyen Sayfa - Baskı Önizleme

+- MyBB Depo Forum (https://mybbdepo.com)
+-- Forum: MyBB 1.6 Depo (https://mybbdepo.com/mybb-1-6-depo-forumu)
+--- Forum: MyBB 1.6 Soru ve Sorunlarınız (https://mybbdepo.com/mybb-1-6-soru-ve-sorunlariniz-forumu)
+--- Konu Başlığı: Kim Onlinede Bilinmeyen Sayfa (/kim-onlinede-bilinmeyen-sayfa-konusu.html)

Sayfalar: 1 2

Kim Onlinede Bilinmeyen Sayfa - adnanswort - 27-09-2014

resim

Bilinmeyen Sayfaları Nasıl Düzeltirim ?

Cvp: Kim Onlinede Bilinmeyen Sayfa - NY.Net - 27-09-2014

Şablona uyunuz

Cvp: Kim Onlinede Bilinmeyen Sayfa - EmreKRMN - 27-09-2014

Lütfen şablona uyar mısınız?

Cvp: Kim Onlinede Bilinmeyen Sayfa - SvMedeT - 27-09-2014

Sitenizde açtığınız yeni bir sayfa var ise ondan öyledir.

Lütfen forumda arama yapınız..

(25-11-2012, Saat:16:17)devmybb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bilinmeyen Sayfa sorunu MyBB default sayfaları dışında kalan ve sonradan oluşturulmuş eklenti vs. gibi özel sayfalarda görünür.
Bu yazı komutunu da;
inc/languages/turkish/online.lang.php içindeki alltaki satırdan alır.
Kod:
$l['unknown_location'] = "<a rel=\"nofollow\" href=\"{1}\">Bilinmeyen Sayfa</a>";

Bu bilinmeyen sayfaları tanıtmak için altta verdiğim eklenti kodlarını online.php şeklinde bir dosya açıp içine ekle ve plugins klasörüne gönder. Eklentiyi aktifleştir. Verdiğim eklenti içinde 2 adet örnek sayfa var. Sen bunları eklentiyi kapatmadan çoğaltabilirsin.

Kod:
<?php
if(!defined('IN_MYBB'))
    die();
$plugins->add_hook('build_friendly_wol_location_end','online_enhancer');
function online_info(){
    return array(
        'name'=>'Online Sayfaları',
        'description'=>'Özel sayfalarınız online listesinde gösterilir.',
        'author'=>'devmybb',
        'version'=>'1.0',
        'compatibility'=>'16*, 18*',
    );
}
function online_enhancer(&$plugin_array){
    if(my_strpos($plugin_array['user_activity']['location'],'tjk.php')){
        $plugin_array['location_name']='<a href="tjk.php">TJK Sayfasına</a> Bakıyor';
    }elseif(my_strpos($plugin_array['user_activity']['location'],'tagcloud.php')){
        $plugin_array['location_name']='<a href="tagcloud.php?tag=paket">Etiket, Paket Sayfasına </a> Bakıyor';
    }
}
?>

Cvp: Kim Onlinede Bilinmeyen Sayfa - adnanswort - 27-09-2014

Hocam Valla Anlayamadım Gülümseme

Cvp: Kim Onlinede Bilinmeyen Sayfa - SvMedeT - 27-09-2014

(27-09-2014, Saat:19:09)adnanswort Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam Valla Anlayamadım Gülümseme

Dikkatli okursan anlarsın, yeni yorum gönderdim, neredeyse gönderir göndermez hiç okumadan denemeden anlayamadım yazıyorsunuz. Bir deneseydiniz de bizde yardımcı olsaydık.

Cvp: Kim Onlinede Bilinmeyen Sayfa - adnanswort - 27-09-2014

(27-09-2014, Saat:19:11)SvMedeT Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(27-09-2014, Saat:19:09)adnanswort Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam Valla Anlayamadım Gülümseme

Dikkatli okursan anlarsın, yeni yorum gönderdim, neredeyse gönderir göndermez hiç okumadan denemeden anlayamadım yazıyorsunuz. Bir deneseydiniz de bizde yardımcı olsaydık.

Dikkatlice Okudumda Telafüz hatası var gibi geldi

Cvp: Kim Onlinede Bilinmeyen Sayfa - poyraz - 27-09-2014

(27-09-2014, Saat:19:18)adnanswort Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(27-09-2014, Saat:19:11)SvMedeT Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Dikkatlice Okudumda Telafüz hatası var gibi geldi
Mesela Sana verdiği eklenti içeriğindeki alltaki satırı hata veren dosya adıyla değiştir demek istiyor.
Bu satırı:
Kod:
$plugin_array['location_name']='<a href="tjk.php">TJK Sayfasına</a> Bakıyor';

Bununla değiştir.
Kod:
$plugin_array['location_name']='<a href="bilinmeyen sayfa adı.php">.... Sayfasına</a> Bakıyor';
Not: bilinmeyen sayfa adı.php yazan yeri hangi sayfaya baktığın zaman Bilinmeyen sayfa Yazıyorsa o link .php adını yaz.

Daha sonra bu kodları boş bir .php dosyası içine al, bu dosyayı FTP de plugins klasörünün içine gönder.
Son olarak da Admin Panelinden eklentiyi aktifleştir.

Yine anlamadıysan yapacak birşey yok.